Репитер WiFi сигналу своїми руками: як зробити повторювач бездротової мережі

Іноді при використанні бездротової мережі у великій квартирі або офісі виникає необхідність посилення сигналу WiFi. Оптимальний спосіб поліпшення прийому – застосування репитера. Він дозволяє ретранслювати мережу, щоб сигнал був доступний навіть у віддалених від точки доступу кімнатах. Найпростіший ретрансляція можна зробити зі старого роутера або іншого мережевого пристрою своїми руками.

Використання пристроїв з вбудованим репитером

Деякі домашні пристрої, що мають можливість підключення до WiFi, оснащені функцією ретрансляції сигналу. Їх можна застосовувати в якості репитера. Зокрема, таку функцію можуть мати бездротові камери, смарт-лампи і навіть розетки. Перевірте інструкції до використовуваних бездротовим девайсів. При наявності можливості ретранслювати сигнал WiFi, активуйте цю функцію в налаштуваннях.

Як зробити ретрансляція з роутера

Найпопулярнішим девайсом, використовуваним в якості репитера, є звичайний роутер. Найчастіше користувачі бездротової мережі мають старі маршрутизатори, які можна застосувати з метою розширення покриття WiFi. Головне достоїнство цього методу – універсальність. Роутер може працювати за стандартами, що відрізняється від вашого методу підключення. Основною умовою є можливість підключення до WiFi.

Наприклад, старі маршрутизатори, що працюють по протоколу ADSL, також можуть застосовуватися замість ретрансляторів. Вони будуть працювати навіть в тому випадку, якщо для доступу до Інтернету використовуються технології FTTx.

WiFi репітер з роутера TP-Link своїми руками

Увійдіть в адміністративну панель маршрутизатора. Для цього введіть в адресний рядок будь-якого браузера IP-адресу, яка вказана на стікері з нижньої сторони пристрою. Сторінка запросить ім’я користувача та пароль. Як правило, вони також вказуються на наклейці. При відсутності цих даних, їх можна уточнити в документації.

Перейдіть в меню «Бездротовий режим -> Налаштування бездротового режиму »і відзначте галочку« Включити WDS »на головній сторінці цього розділу. Після вказівки перезавантаження роутера пристрій перейде в режим бездротового мосту (Wireless Distribution System). Клацніть “Пошук” серед групи додаткових налаштувань, які стануть доступні при активації WDS.

Знайдіть вашу бездротову мережу в таблиці,. Натисніть на посилання «Підключення» навпроти рядка з BSSID і назвою вашого WiFi. На наступному кроці буде запропоновано ввести установки для підключення до мережі:

  1. Тип шифрування;
  2. Індекс WEP;
  3. Спосіб аутентифікації;
  4. Пароль.

Важливо! Канали на головному маршрутизаторі і пристрої, що використовується в якості репитера, повинні збігатися. Якщо вони відрізняються, додатковий роутер запропонує змінити значення каналу на те, що зазначене на основному.

Налаштування повторювача на роутері ASUS

На маршрутизаторах ASUS настройку ретрансляції WiFi сигналу найзручніше проводити через вбудований майстер конфігурації. Для переходу до покрокового вказівкою параметрів натисніть кнопку «Швидка настройка Інтернет» у верхньому лівому кутку сторінки. На етапі вибору режиму роботи відзначте опцію «Репитер (повторювач)». При необхідності змініть настройки підключення до ретранслюється мережі.

Виберіть потрібну мережу, вкажіть тип шифрування і введіть пароль для авторизації. Пристрій самостійно визначить канал, після чого буде виконано підключення. При виборі пункту «Карта мережі» відкриється таблиця зі значеннями основних параметрів. Поле «Ім’я бездротової мережі» буде доступно для зміни. У дводіапазонних роутерах також можна змінити частоту, на якій працює ретрансляція (2.4 або 5 ГГц).

Порада! Використання інших моделей роутерів також можливо в якості ретранслятора. Якщо за умовчанням пристрій не підтримує такий режим, спробуйте встановити альтернативну прошивку – DD-WRT.

Навчальне відео: Репитер wifi сигналу своїми руками

Створення антени для репитера своїми руками

Принцип дії більшості саморобних антен, доступних для збірки в домашніх умовах, полягає в перенаправлення радіохвиль. Стандартні антени роутерів і репітерів є всеспрямованими. Це означає, що сигнал поширюється перпендикулярно площині, в якій розташована антена.

Для посилення прийому застосовуються екрани, найпростіший з яких можна зробити своїми руками з алюмінієвої банки. Досить розрізати її і встановити на вбудовану антену роутера, який використовується в режимі репитера. При попаданні радіохвиль в діапазоні WiFi частина енергії буде поглинена металом, з якого зроблений екран. Інша частина пройде крізь матеріал, а що залишилися хвилі будуть відображені від нього.

Зверніть увагу! Залежно від конструкції, пристрої, зроблені своїми руками, здатні підсилити прийом WiFi на 5-30%. Для досягнення більш високих результатів рекомендується придбати професійну спрямовану антену або всенаправленний передавач високої потужності.

Ссылка на основную публикацию