Режим інкогніто в браузері: що це таке і як його використовувати

Даний матеріал буде направлений на початківців мандрівників по просторах Всесвітньої павутини. У ньому ми пройдемося по такій функції браузера, як режим інкогніто: в чому полягає його сенс і як ним користуватися.

Що ж таке режим інкогніто?

Отже, давайте спробуємо зрозуміти, що ж собою являє режим інкогніто. Режим інкогніто – це особливий режим, що включається силами самого користувача, за допомогою якого деактивуються функції браузера по «запам’ятовування» інформації з відвідуваних веб-ресурсів. Вся інформація видаляється з браузера автоматично після закриття вкладки. Під інформацією мається на вигляді наступне:

  • історія переглядів;
  • інформація з форм для заповнення;
  • файли кукі;
  • різні дані сайтів (кеш).

Серед початківців користувачів ходить переконання, що режим інкогніто тому так і називається, що з його допомогою можна залишатися в мережі повністю непоміченим. Проте це далеко не так. Ваші дії в режимі інкогніто можуть бачити адміністратори відвідуваних вами сайтів, адміністратор вашої мережі (якщо ви в такий перебуваєте) і навіть Інтернет-провайдер. Крім іншого, всі завантажені вами файли в режимі інкогніто хоч і видаляються із записів браузера, але на комп’ютері залишаються.

Виникає логічне запитання: то навіщо тоді застосовувати режим інкогніто, якщо в Інтернеті я залишаюся більш ніж помітним? Ну, даний режим підходить скоріше для локального застосування. Наприклад, режим інкогніто ідеально підійде в тому випадку, якщо ви хочете побродити по Інтернету з чужого браузера і не хочете «смітити» в ньому. Втім, свою популярність режим інкогніто отримати все-таки завдяки нескінченного потоку жартів про його використанні при перегляді порнографії в Інтернеті, для чого він, до речі, ідеально підходить.

Як використовувати режим інкогніто?

Добре, так як же можна активувати (або увійти) в цей режим на тому чи іншому браузері? Виконати це вкрай просто: відкривши браузер, натисніть комбінацію клавіш CTRL + SHIFT + N. Ця комбінація, як правило, працює на безлічі найпопулярніших браузерів. Наприклад, вона точно спрацює на Google Chrome, Opera, Mozilla Firefox. Крім цієї комбінації, ви завжди можете знайти режим інкогніто в меню будь-якого браузера. Також варто зауважити, що режим інкогніто в деяких браузерах може трохи по іншому називатися, наприклад, конфіденційне вікно, однак, функціонал залишиться таким же.

Ссылка на основную публикацию