Режим «Картинка в картинці» на Android 8 – як включити?

Однією з нових функцій Android Oreo є режим «картинка в картинці», який дає можливість відразу побачити дві програми, одна поверх іншої. Ви можете відтворювати відео на YouTube у спливаючому вікні, перевіряючи, наприклад, свою електронну пошту або проводити відеодзвінок в WhatsApp під час перегляду веб-сторінки.

Як використовувати режим Picture-in-Picture?

буде корисним

Android 8.0 Oreo – це остання версія операційної системи Android від Google, має режим PiP, який скорочує відео до вікна із змінним розміром. Ця функція схожа на функцію PiP в сучасних смарт-телевізорах. Правда, настройка даного режиму трохи складніше на телефоні, ніж на телевізорі, хоча функція спочатку включена, вона має безліч налаштувань і параметрів.

розробники реалізували режим «картинка в картинці» в кожному конкретному випадку. Ми склали список популярних програм, які підтримуються, докладно описавши, як застосовувати режим «картинка в картинці» на Android 8 Oreo.

Додатки, що підтримують режим PiP

Не завжди ясно, чи підтримується програма для Android 8.0 Oreo в режимі «PicInPic», але зазвичай розробники вказують цю інформацію в описі Play Store викачуваного додатки.

ось короткий список популярних додатків, що підтримують режим картинок в зображенні в форматі 8.0 Oreo. Даний перелік не кінцевий, просто це 100% перевірені дані, що працюють без збою.

  • YouTube.
  • VLC.
  • Google Play Фільми та телебачення.
  • Google Duo.
  • Карти Google.
  • Chrome.

Як запустити режим?

Існує базовий (або основний) спосіб запуску режиму картинка в картинці на Android 8 Oreo. Більшість додатків переключаються на плаваючий екран за допомогою натискання кнопки «Додому» на панелі смартфона, але не у всіх випадках і не для всіх моделей смартфонів.

Візьміть Google Chrome, наприклад. Щоб режим «PiP» працював правильно, ви повинні дивитися відео в повноекранному режимі, перш ніж натискати кнопку «Додому». В VLC вам потрібно натиснути кнопку меню програми і параметр pic2pic під час відтворення відео.

YouTube – це зовсім інша справа. Станом на час публікації в режимі картинок в зображенні для роботи з YouTube параметри недоступні без передплати в розмірі 10 доларів в рік для використання YouTube Red преміум-сервіс і YouTube без реклами.

Щоб з’ясувати, як включити на Android 8 режим картинка в картинці, досить просто. Буде треба знайти його настройки, які потім виставити на свій розсуд.

Як використовувати елементи управління PiP Mode?

Чи зручно буде використовувати режим ‘Картинка в картинці “на маленьких екранах?

Так, для фонового прослуховування музики або відео

Ні, цей режим зроблений тільки для великих екранів флагманів

Свій варіант в коментарях

Режим Android 8.0 Oreo в режимі «PiP» поміщає елементи управління даною функцією відтворення в центрі зменшеного елементу. просто натисніть на вікно PiP і ви побачите кнопки відтворення, швидкого перемотування вперед і назад і центральну кнопку, яка максимізує програму.

Зверніть увагу

Якщо ви переглядаєте відео з YouTube або VLC, ви побачите ярлик для навушників, який відтворює відео у фоновому режимі, а ви зможете просто насолоджуватися звуком. Якщо переглядати список відтворення, натискання кнопки швидкого перемотування вперед переходить до наступного відео в списку.

Коли ви закінчите з елементами управління відтворенням, натискання на центр вікна знову, і настройки сховаються.

Вікно «picture-in-picture» є рухомим. натисніть, утримуйте і перетягніть, щоб перемістити його на будь-яку частину екрану вашого телефону або планшета, а потім відпустіть палець, щоб виконати фіксацію. Якщо ви відпустіть палець десь посередині перетягування, вікно буде прив’язане до найближчого дійсному розташуванню, наприклад, до бічної рамці екрану.

Коли ви будете готові закрити це вікно, просто натисніть, утримуйте і перетягніть в нижню частину екрану, за аналогією з способом видалення додатків, тільки тягнемо не вгору, а вниз.

Як використовувати PicInPic для Google Duo? Тут все практично аналогічно з ютуба. Відеодзвінок буде відображатися як невелике плаваюче вікно. Щоб вийти з цієї опції PIP, торкніться вікна і натисніть на повноекранний значок. щоб зупинити відтворення і закрити вікно, ви можете натиснути значок «X» або перетягнути плаваюче вікно вниз на панель навігації.

Зауваження про сумісність додатків

Важливо знати

Щоб функція «картинка в картинці» на Андроїд 8 працювала безперешкодно, додатки для відтворення відео повинні бути оновлені.

На момент написання даної статті єдиними двома додатками, які додали повну підтримку P2P мода, є YouTube і VLC, особливо порадувало, що це два найбільших додатки з величезною кількістю відеоконтенту на сьогоднішній день.

для повноцінного використання YouTube з цією функцією вам необхідно підписатися на платний YouTube Red, аналогічно і з Гугл Плей Музика, щоб використовувати нововведення P2P на Android 8.0.

Для VLC вам потрібно переконатися, що ви використовуєте останню версію програми, тоді у вас також буде доступна функція, що дозволяє включити опцію «Відтворити відео у фоновому режимі» в меню налаштувань програми.

Дії після оновлень

Коли програма, яку ви використовуєте, буде повністю оновлена, щоб забезпечити функціональну підтримку режиму «картинка в картинці» Андроїда 8, використання цієї функції стане неймовірно простим.

буде корисним

Коли ви дивитеся відео на YouTube, просто не торкайтеся екрана, а потім натисніть кнопку «Home» або перейдіть в іншу програму, після чого відео триватиме в маленькому плаваючому вікні (за замовчуванням праворуч внизу екрану).

Для VLC трохи складніше. Під час перегляду відео натисніть кнопку меню в нижній частині екрана (торкніться екрана один раз, якщо настройки меню приховані), а потім натисніть кнопку «P2P». Звідти ви також зможете переключитися на будь-яку іншу програму, поки відео продовжує грати в системі PiP.

Використання вікна PiP

Розробники подбали, щоб інша робота з функцією PiP не вимагала будь-яких спеціалізованих знань і була інтуїтивно зрозумілою навіть для рядового користувача. Якщо вам потрібно перемістити рамку, просто перетягніть її в потрібне місце. Якщо ви хочете закрити її, у вас є два варіанти – або торкніться вікна відео, потім натисніть кнопку «X», або перетягніть в саму нижню частину екрану і відпустіть. На цьому основним маніпуляції зі згорнутим вікном закінчуються.

Як відключити режим зображення «Картинка в картинці»?

На Android 8.0 Oreo спосіб зображення P2P може бути корисний для багатозадачності, але при цьому може викликати ряд помилок або просто дратувати. На щастя, ви можете відключити даний режим для будь-якої програми.

Ось коротка інструкція, як це зробити:

  • Відкрийте меню «Налаштування» на телефоні або планшеті.
  • Натисніть «Додатки та повідомлення», а потім підміню «Додатково» і «Спеціальний доступ до додатків».
  • Знайдіть значок «картинка в картинці» і натисніть на нього. Ви побачите список всіх встановлених додатків, що підтримують picture-in-picture. Вони включені за замовчуванням. Щоб відключити будь-який з них, торкніться пальцем і посуньте перемикач «Дозволити кадрування в картинці».

Як відкрити доступ додатком до функції picture-in-picture?

Щоб додаток могли використовувати функцію PIP, ви повинні спочатку надати їм відповідний дозвіл. За замовчуванням це дозвіл надається при установці додатків, але бувають і виключення. Отримання доступу додатка до функції P2P виконується аналогічно представленому вище способу відключення програм від даної функції.

Корисні поради

Важливо знати

Фактично, натискання на плаваюче відео призведе до повного набору елементів управління і можливості невеликого збільшення рамки PiP.

Після цього ви зможете призупинити відтворення на Андроїд 8 режиму «картинка в картинці», а потім включити наступне відео, і якщо натиснути на повноекранний значок в центрі вікна, то повернетеся в відеододаток, з якого почали. В цілому, це відмінна нова функція, але хотілося б, щоб і інші додатки додавали вбудовану підтримку такої технології.

Використання системи роботи функції PIP може відрізнятися для різних додатків, особливо для сторонніх додатків. ми рекомендуємо використовувати тільки ті програми, які перераховані в самому початку статті, так як дані програми отримають поточні оновлення і на всі 100% підтримують даний режим. Сторонні додатки можуть і підтримувати нововведення на Oreo, однак або будуть працювати не коректно, або призведуть до непередбачених поломок програмної або апаратної частини Андроїд і смартфона в цілому.

Ссылка на основную публикацию