Режим «У літаку» в Windows 10: що це за режим і як його відключити

У функціонал операційної системи Windows 10 присутній особливий режим, який має назву «В літаку». Варто тільки користувачеві активувати його – на пристрої будуть відключені всі бездротові модулі, тобто модуль стільникового зв’язку, Wi-Fi і Bluetooth-адаптери та інші модулі.

Ідея цього режиму, як уже можна було здогадатися, зародилася з необхідності відключати пристрої, здатні викликати проблеми при авіаперельотах. Якщо ви літали на літаку (або просто бачили такі сценки в кінематографі), то ви напевно чули прохання від бортпровідника про відключення всіх електронних пристроїв при зльоті та посадці.

Отже, давайте ж докладно розглянемо цей режим в операційній системі Windows 10. З огляду на, що ця ОС може бути встановлена ​​на широкому асортименті, матеріал цієї статті зможе стати в нагоді безлічі користувачів. Проте ми будемо концентруватися на режимі «У літаку» в Windows 10, встановленої на комп’ютерах і ноутбуках.

Як включити або відключити режим «У літаку» в Windows 10

Варто сказати, що режим «У літаку» більшість користувачів Windows 10 активують по досконалої випадковості, причому, власники ноутбуків схильні до цього частіше за інших. Ясна річ, що випадково обрізати собі на пристрої всі засоби комунікації – це далеко не найприємніша подія. Також варто зазначити, що, за твердженнями деяких користувачів, режим «У літаку» в Windows 10 може включатися сам по собі. Можливо, це відбувається в результаті якогось бага в системі або втручання програмного забезпечення, встановленого на комп’ютері.

Не дивлячись на все вищесказане, режим «У літаку» в Windows 10 можна як включити так і вимкнути за допомогою пари або декількох кліків. Всього існує три способи по переключенню режиму «У літаку»:

  • в Центрі повідомлень;
  • в Параметрах системи;
  • за допомогою комбінації клавіш на клавіатурі ноутбука.

Ми з вами розглянемо всі три способи. Для початку почнемо з самого просто – перемикач в Центрі повідомлень.

Режим «У літаку» в Центрі повідомлення

Найпростіший спосіб включити або вимкнути Режим «У літаку» – це використання перемикача, який знаходиться в Центрі повідомлення. Деякі користувачі, часом, навіть і не знають, що собою являє цей елемент системи, і де він взагалі знаходиться.

Отримати доступ до Центру повідомлень неймовірно просто: натисніть лівою кнопкою миші на значок діалогового хмари на краю панелі Пуск, після чого перед вами з’явиться ряд опцій, серед яких і буде знаходитися режим «У літаку». Просто клікніть на режим і він активується або деактивується, якщо він був включений.

Режим «У літаку» в Параметрах системи

Другий спосіб, за допомогою якого можна вмикати і вимикати режим «У літаку», – це безпосередньо через Параметри системи. Натисніть лівою кнопкою миші на Пуск і виберіть «Параметри». Далі відкрийте розділ «Мережа та Інтернет». Знайдіть в лівій частині вікна вкладку «Режим в літаку». Щоб активувати або деактивувати режим, пересуньте відповідний повзунок на потрібний вам положення.

Активація режиму «У літаку» за допомогою комбінації клавіш на клавіатурі ноутбука

Останній спосіб активації режиму «У літаку» відноситься тільки до користувачів ноутбуків. Деякі виробників ноутбуків дозволяють за допомогою певної комбінації на клавіатурі. Зазвичай, на одній з клавіш буде намальований значок режиму «У літаку», і її потрібно буде натиснути одночасно з клавішею Fn, наприклад, Fn + F3 або Fn + F4.

Огляньте гарненько свою клавіатуру і знайдіть функцію режиму «У літаку». Проте даної функції може і не бути на вашому ноутбуці. Якщо це так, то вам доведеться скористатися вищеописаними способами включень / відключення режиму «У літаку».

Ссылка на основную публикацию