різновиди та параметри wifi адаптерів для комп’ютера

Всі сучасні ноутбуки, планшети, смартфони оснащені wifi приймачем і здатні поєднати кілька пристроїв в одну мережу. Але цього не можна сказати про стаціонарних комп’ютерах – ПК. Самі по собі вони не здатні приймати і роздавати вайфай. Але що робити якщо необхідно організувати домашню мережу, маючи тільки ПК? Відповідь проста – wifi адаптер для комп’ютера. Давайте ж розберемося, що це таке і як його вибрати.

Зовнішній вигляд USB wi-fi адаптера

Різновиди вайфай адаптерів

Спочатку вибираємо тип інтерфейсу, за допомогою якого ви будете підключати адаптер до пк:

  • Найпопулярніший вид – usb адаптер. Переваги – розмір, мобільність. USB адаптер підійде людям, які користуються різними комп’ютерами, адже його легко перепідключатися. Але він має серйозний мінус: радіус дії usb адаптера підходить тільки для малогабаритної квартири, тому що більшість його моделей не мають вбудованої антени. Також він підійде тим, хто не хоче сильно ускладнювати собі життя в підключенні адаптера до комп’ютера: для підключення PCI адаптера, про який мова піде нижче, доведеться розбирати системний блок.

Що б отримати доступ до слоту для установки PCI адаптера доведеться зняти бічну кришку системного блоку

  • PCI адаптер підключається в материнську плату комп’ютера, а саме до роз’єму PCI Express. Він підійде тим, кому потрібна велика зона покриття домашньої вай фай мережі, тому що велика частина таких моделей має вбудовану антену. Але для того, щоб використовувати його на різних комп’ютерах цей пристрій не зручно. цей адаптер можна назвати стаціонарним
  • Ще один зовнішній приймач, який підключається до роз’єму PCMCIA. Він підходить для ноутбуків і деяких видів пк. Цей приймач володіє невеликими розмірами і є зовнішнім. Але також присутній великий мінус – він зможе забезпечити мережею wifi лише малогабаритну квартиру. Якщо потрібна велика зона покриття, то такий адаптер вам не підходять.

Самі кращий варіант для невеликої квартири – usb wifi адаптер. Коштує він дешево, зручний у використанні, а якщо знайти варіант з антеною, то можна буде використовувати навіть на великі відстані.

Для великих приміщень або офісу варто вибирати приймач, що підключається до PCI EXPRESS. Переміщати з комп’ютера на комп’ютер його незручно, але завдяки вбудованій антені, він забезпечить стабільний wifi сигнал на достатній відстані.

Технічні характеристики

Багато людей роблять помилки, коли вибирають wifi адаптер для пк. Вони вірять, що більшість приймачів не розрізняються в технічних характеристиках і можна купити перший-ліпший. Це абсолютно неправильна позиція, адже всі приймачі мають різні потужності сигналу. Саме від неї залежить те, на скільки вийти поширити дію вайфай мережі. Найоптимальніший показник потужності для квартири або невеликого офісу – 20 dBM. Якщо потужність нижче, то будьте готові до того, що wifi сигнал буде поширюватися лише на маленьке приміщення.

Обов’язково визначимося з тим, чи здатний приймач роздавати вай фай сигнал, бо деякі моделі лише приймають його. Обов’язково уточніть цей момент перед покупкою в залежності від ваших цілей.

Також варто звернути увагу на антену у приймача вайфай. А точніше на коефіцієнт її посилення. Чим він більший, тим краще буде поширюватися вайфай по приміщенню. Але не шукайте занадто захмарних варіантів, інакше буде витрачатися занадто багато електроенергії і ресурсів компа. Оптимальний показник посилення для usb адаптера – 2dBi, для вбудованих моделей – 5 dbi.

Залишається розібратися зі стандартом зв’язку, яку підтримує приймачем. Відразу говоримо про те, що від B або G слід відмовитися, якщо вам потрібна швидкість з’єднання вище 16Мбіт / c. Вони давно застаріли, але виробники не поспішають знімати їх з виробництва. Купуйте такі тільки в тому випадку, якщо хочете заощадити або вам не потрібна висока швидкість доступу до інтернету через wifi.

Якщо ви бажаєте використовувати високу швидкість вай фай, то вибирайте приймач зі стандартом N, який може передавати 300Мбіт / c. Цього цілком достатньо для дуже хорошого доступу до інтернету. Також можна пошукати адаптер зі стандартом AC, який передає до 10Гб / c. Але такі моделі дорогі і їх складно відшукати в звичайному магазині.

Варто розуміти, що якщо роутер застарів і не може передавати більше 100 Мбіт / с, то купувати приймач зі стандартом N – безглузде заняття. У нього не вийде приймати на стаціонарний комп’ютер більше, ніж роздає маршрутизатор.

Підведемо підсумки

WIFi адаптер для комп’ютера – корисна і недорога річ. Вона дозволяє підключити стаціонарний комп’ютер до вайфай мережі без жодних проблем. Але варто серйозно поставитися до її вибору, щоб вийшло роздавати і приймати сигнал на достатніх вам відстанях.

Ссылка на основную публикацию