Різниця між маршрутизатором і роутером: вивчаємо матчастину

Обидва цих терміни використовуються для позначення одного і того ж мережевого пристрою. Тому, основна різниця маршрутизатора і роутера проявляється в сфері використання цих визначень. Незважаючи на те, що ці терміни повністю взаємозамінні, їх походження відрізняється.

Подібна варіативність присутній також в деяких інших позначеннях. Наприклад, «повторювач» і «ретрансляція», «мережевий концентратор» і «хаб». Різниці між цими термінами немає. Як і у випадку з відмінностями маршрутизатора і роутера, перший варіант назви є перекладом на російську мову, а другий – простий транслітерацією.

Важливо! Конструктивною різниці між роутером і маршрутизатором немає. Ці поняття є синонімами.

Що таке роутер?

Слово «роутер» утворено внаслідок прямої транслітерації англійського «router», яке в свою чергу походить від слова «route» (маршрут). Серед користувачів і фахівців в області комп’ютерних мереж воно використовується більш часто, ніж «маршрутизатор». Тому, ще одна різниця між цими поняттями – частота використання терміна. Також зустрічаються менш поширені варіанти: «раутер» або «рутер», які переважно використовуються недосвідченими користувачами.

Роутер є мініатюрним апарат, обладнаний декількома мережевими інтерфейсами. Він використовується для мережевої маршрутизації – розподілу трафіку серед різних клієнтів мережі (комп’ютери, сервери, бездротові гаджети). Найбільш часто зустрічаються роутери з п’ятьма портами Ethernet: перший використовується для підключення кабелю провайдера, а чотири інших – для проводового підключення пристроїв домашньої мережі.

Зверніть увагу! Слово «роутер» використовується частіше, ніж «маршрутизатор», хоча останній є прямим перекладом англійського оригінальної назви.

Відмінності маршрутизатора від роутера

Різниця між пристроями тільки на папері, і проявляється в тому, що найбільш часто слово «маршрутизатор» використовується в супровідній документації до інтернет-пристроїв. Цей варіант перекладу є більш формальним, тому рідше використовується в повсякденній мові.

Сучасні маршрутизатори в більшості випадків підтримують бездротову мережу. Це означає, що підключення домашніх девайсів до Інтернету проводиться не тільки кабелем, але і за допомогою Wi-Fi. У цьому контексті різниця між цими поняттями також відсутня. Поняття «Wi-Fi роутер» поширене не менше, ніж «бездротовий маршрутизатор».

Зверніть увагу! Визначення «маршрутизатор» – більш формальний переклад англійського терміна «router» на російську мову.

Ссылка на основную публикацию