Робочий стіл Калі Лінукс: пропали іконки.

Якщо ви активно використовуєте останню версію Калі Лінукс, то встигли помітити, що після чергового оновлення з Робочого столу пропали іконки. Причому файли в самій папці Робочий стіл доступні. Спробуємо вирішити проблему, заодно розібравши установку розширень для встановленого за замовчуванням в Калі Gnome Shell.

Що трапилося?

А нічого хорошого. Це той самий, рідкісний момент, коли “збирачі” Калі Лінукс ні до чого. Судячи з усього, розробники Gnome тільки намагаються знайти стабільне рішення для Debian збірки. А до того значків і ярликів на робочому столі Калі Лінукс більше не буде, так як ця опція зникла ще з версії Gnome 3.28. І поки користувачам Калі доведеться дивитися на порожній стіл. Однак спеціальне розширення можна скачати і встановити вручну. Його робота мені сподобалася не дуже, але, якщо ви не хочете звикати до ситуації, встановлюйте розширення. У мене, до речі, значки повернулися на 2-х машинах з 3-х, причому на одній працює через раз … До меню, яке буде доступно після натискання правою мишки по іконці, половину команд стало містити англійською, самі ярлики погано піддаються переміщенню в межах самого Робочого столу … Вобщем, пробуйте.

як би … ось і все, що може оновлений Робочий стіл

ПОПРАВКА

Останнє оновлення до Калі 2019.1 проблему, мабуть, вирішило – у мене ярлики повернулися на Робочий стіл Калі. Повне оновлення до останньої версії все розставило на свої місця:

apt update && apt -y full-upgrade

Принцип установки додаткових розширень.

Для початку потрібно визначитися з самим розширенням. Сьогодні такі файли поширюються запакованими в zip-архіви: браузери часто просто не дають фізично поширювати по мережі подібні файли в “чистому” вигляді. Для більшості команд вам будуть потрібні root права, так що будьте уважні, а я додатково про це нагадувати не буду.

Завантажити потрібне розширення. У нашому випадку це розширення, яке відповідає за відображення ярликів на робочому столі Калі Лінукс. Я можу запропонувати вам два посилання для скачування:

  • традиційний Gitlab

 https://gitlab.gnome.org/World/ShellExtensions/desktop-icons

  • сайт розробників Gnome

https://extensions.gnome.org/extension/1465/desktop-icons/

Як завжди ми починаємо з перевірки встановленої версії Gnome Shell. У терміналі набираємо:

gnome-shell –version

термінал повернув версію 3.30. Вирушаємо за посиланням (я качаю з офсайта, але версія розширення у мене вже трохи не збігається). Пройдемо кілька діалогових кнопок, вибираючи останню версію розширення:

архів desktop-icons … завантажений

У вікні браузера з’явилося вікно стану завантаження; розширення вже в однойменній папці:

ls ~ / Downloads /

За допомогою наступної команди вилучаємо UUID (унікальний ідентифікатор) розширення з файлу в складі завантаженого архіву під ім’ям metadata.json:

unzip -c ~ / Downloads / [email protected] metadata.json | grep uuid | cut -d \ “-f4

Термінал негайно виводить ім’я розширення для установки: [Email protected]. Створимо папку для розпаковувати файли завантаженого архіву (переконайтеся, що ім’я цієї папки буде ЗБІГАТИСЯ з ім’ям розширення, яке вам тільки що повернув термінал). Папку створюємо в директорії gnome-shell / extensions.  Другий же командою я відразу перевірю, чи на місці створена мною папка:

mkdir -p root / .local / share / gnome-shell / extensions /[Email protected]

cd root / .local / share / gnome-shell / extensions /[Email protected]

Тепер розпаковуємо файли архіву в цю папку:

unzip -q ~ / Downloads / [email protected] -d ~ / .local / share / gnome-shell / extensions / [email protected]

Залишилося встановити розширення:

gnome-shell-extension-tool -e [email protected]

Is now enabled“Означає, що розширення запущено. перезавантажуємо shell. Я, крім як вийти з учеткі і знову залогінитися, способів не знаю. тому затискаємо Ctrl + Alt + F1 і повторно реєструюся.

Все, перевіряйте значки на Робочому столі.

функціонал робочого столу розширився

Не вийшло? Перевіряйте синтаксис команд або змиріться. Успіхів у будь-якому випадку.

Ссылка на основную публикацию