Розбити жорсткий диск на розділи Windows 8 на необхідні розділи

При розробці Windows 8 корпорація Microsoft неабияк попрацювала над стандартом формату розміщення інформації на дисках. У цій операційній системі використовується новий стандарт зберігання даних під назвою GUID PT або скорочено GPT. Там, де BIOS використовує головний завантажувальний запис, в UEFI застосовується GPT.

На відміну від MBR, де використовується двійковий код прошивки для ідентифікації та завантаження активного розділу, в GPТ реалізована функція використання розширених можливостей UEFI для здійснення цих цілей. У GPT застосована нова система адресації блоків LBA замість застарілої адресації MBR, використовуваної в Windows 7. У її змісті знаходиться адресу простору з початком таблиці розділів.

особливості GPT

Після придбання новенького системного блоку або ноутбука з попередньо встановленою Windows 8.1, ви стаєте власником нових можливостей, що надаються оновленим BIOS з гарним графічним інтерфейсом і безліччю нових технологій, однією з яких є нова таблиця розділів – GPT. Вона прийшла на зміну використовуваної більше 15 років MBR, яка має ряд недоліків, що обмежують можливості обладнання.

 • В MBR не можна нормально працювати з вінчестерами, обсяг яких перевищує 2 Тб.

Купивши жорсткий диск з величезним обсягом пам’яті (більше 2 Тб) користувач зіткнеться з тим, що розбити такий диск на томи непросто. Розділити HDD об’ємом понад 2 Тб в Windows 7 нескладно, але операційна система, де використовується MBR геть відмовиться формувати розділи, адресний простір яких перевищує цю позначку. Тобто на носії залишиться більше 760 Гб нерозміченого невикористаного місця, за яке ви заплатили чималу суму. Це трапляється через недостатню кількість адрес при використанні головного завантажувального запису.

Купуючи жорсткий диск на 3 Тб відразу ж перетворюйте його в GPT перед використанням, не встигнувши розділити на томи.

 • Відсутність можливості сформувати більш 4-х первинних томів.

При виникненні такої необхідності четвертий диск доведеться створювати розширеним, що вміщує в себе кілька розділів.

 • Диски з MBR піддаються вірусним атакам.

Нині існує маса шкідливих програм, що дозволяють модифікувати головний завантажувальний запис, що було широко поширене в Windows XP.

У зв’язку з новою концепцією формату розділів в Windows 8, природно, методи, що дозволяють розділити диск, змінилися.

Поділяємо GPT-диск в Віндовс 8 вбудованими засобами

Маючи HDD з Windows 8 і GPT-розділами на ньому, завдання розбити такий жорсткий диск на томи є легко розв’язуваної для будь-якого користувача. Наприклад, на ньому відсутнє обмеження на кількість первинних томів, яке побачите, коли спробуєте розбити HDD з-під Windows 7.

Для визначення формату вашого вінчестера викличте утиліту “Керування дисками” і зайдіть в «Властивості» цікавить розділу. У рядку «Стиль розділу» приведена необхідна інформація.

 • Щоб розділити жорсткий диск в працюючої Windows 8, необхідно запустити “Керування дисками”. Натискаємо правою клавішею в лівому кутку, розташованому в нижній частині екрана і викликаємо необхідну системну утиліту.

Пишемо фразу “Керування дисками” в пошуковому рядку Windows і запускаємо додаток, вибравши його в результатах пошуку. Використовуємо команду «diskmgmt.msc», введену в вікно виконати (викликається за допомогою комбінації «Win + R»).

Запуститься служба “Керування дисками”, що дозволяє розбити жорсткий диск на розділи.

Перший диск об’ємом в кілька сотень мегабайт завжди буде прихованим, він використовується для запису завантажувача і деяких системних даних.

 • Вибираємо логічний диск, який бажаємо розбити на два і більше, і викликаємо його контекстне меню.
 • У який з’явився випадаючому віконці зі списком дій вибираємо останню опцію під назвою «Стиснути том …». В даному випадку нам необхідно розбити диск С: на два томи.

 • У новому діалоговому вікні вводимо бажаний розмір першого тому, який сформується після поділу обраного диска, і тиснемо «Стиснути».

Щоб розділити диск, необхідно, щоб на ньому була достатня кількість вільного простору, що буде використано для формування нового розділу.

При введенні бажаного розміру вручну або за допомогою запропонованого повзунка в полі «Зазначте обсяг для стискання» в нижньому рядку відобразиться обсяг поточного диска, яким він буде після стиснення.

 • Далі викликаємо контекстне меню області, іменованої «Не визначена», і вибираємо «Створити простий том …» із запропонованих варіантів.

 • Вводимо бажаний розмір нового диска і натискаємо на кнопку «Далі». Якщо хочете розбити нерозмічену область на кілька томів, введіть розмір першого і клікайте «Далі».

 • Вибираємо вільну буквенную мітку розділу і знову натискаємо «Далі».

 • Вказуємо параметри, як на скріншоті.

В якості файлової системи обов’язково вказуйте NTFS (FAT32 не підтримує файли, обсягом понад 4 ГБ). Якщо збираєтеся зберігати величезну кількість дрібних файлів, розмір кластера краще вибрати трохи менше стандартного (4096) з метою економії місця, а для зберігання великих документів (образи дисків, фільми) краще вказати обсяг кластера побільше стандартного. Тут рекомендується вибрати повне форматування, протягом якого Windows перевірить його поверхню на присутність непрацездатних кластерів (це актуально після тривалої експлуатації HDD, придбання нового або колишнього у використанні вінчестера), щоб переконатися у відсутності дефектних секторів.

Стиснення використовувати не рекомендується з огляду на неабиякого уповільнення роботи диска і мізерною економії дискового простору.

 • Після визначення всіх параметрів тиснемо «Далі».

 • Перевіряємо задані параметри і тиснемо «Готово», якщо все введено правильно.
 • В результаті з’явився новий диск заданого обсягу.

Якщо вирішили розділити розділеного простору на два томи або більше, і на кроці з виділенням обсягу на диску вказали розмір нового томи меншим, ніж в нерозмічена область, повторюємо всі процедури, починаючи з цього кроку. Таким чином створюйте розділи (їх кількість не обмежена), поки не зникне розділеного простору.

Ссылка на основную публикацию