Розкриваємо секрети кредитних карт


Розкриваємо секрети кредитних карт

Кожен власник кредитної картки, знає що вона містить унікальний код з 16 цифр, який крім іншого використовується для оплати товарів через інтернет-магазин. На перший погляд цифри здаються випадково згенерованих числом і нічого не означають. У цій статті ми постараємося вас переконати, розкривши секрет виробництва серійних номерів на кредитних і дебетових картах. Давайте приступимо.

Примітка: навіть отримавши досвідченим шляхом дійсний код карти, ви не зможете її використовувати для оплати товарів і послуг через інтернет, так як при складанні може бути використаний алгоритм банку або компанії для шифрування.

 Значення номерів кредитних карт

Умовно 16 цифр номера платіжної картки можна розділити на три частини.

1. Перша цифра в номері позначає ідентифікатор економічного роду діяльності (MII). Такий підхід дозволяє розділяти карти на установи або галузі, для яких була проведена карта. І так яке число, чому відповідає:

  • 1 і 2 видаються авіакомпаніям
  • 3 Карти з цифрою 3 видаються представникам туристичної та розважальної індустрії, наприклад American Express та Diners Club
  • 4 – належить картками Visa
  • 5 видається MasterCard
  • 6 відноситься до банків та інших фінансових організацій
  • 7 – відповідає нафтовим компаніям
  • 8 видається телекомунікаційним компаніям
  • 9 – відноситься до національних підприємствам

 Відразу після першого ідентифікатора, в рядку розташовано шість цифр, які відповідають персональному ІПН обслуговуючого карту установи. Ця серія скаже вам, який банк або компанія поширюють і обслуговують кредитну картку. Припустимо, ми маємо карту Visa, яка попереду має значення 4, наступні п’ять цифр прив’язують цю карту до певного банку, тобто всі картки випущені цією установою, будуть мати однакові шість цифр.

2. Починаючи з 7-ї і закінчуючи 15-й цифрою в номері карти, банки визначають номер рахунку власника. За цим номером фінансові структури і ідентифікують вашу особистість.

3. Остання 16-я цифра вважається перевірочним числом, який використовується для перевірки автентичності перших 15-ти цифр. У цьому випадку банк використовує алгоритм Luhn (алгоритм розроблений Пітером Луном в 1954 році), який дозволяє виявити помилки при складанні числа і розбіжності даних.

Спробуємо розібратися, як працює алгоритм:

Запишіть номер вашої кредитної картки. Тепер починаючи справа, кожну другу цифру помножте на два, а інші цифри записуйте в початковому вигляді.

Далі, всі отримані цифри, які стали двозначними, необхідно скласти як різні цифри. Наприклад, якщо у вашому номері була цифра 7 і ви помножили її на два, то отримали число – 14. Значить, вам потрібно скласти 1 + 4 і вже в новий рядок записати число, що вийшло 5.

Після цієї простої операції, ви повинні скласти всі отримані цифри і розділити їх на 10. Число повинно ділиться без залишків.

наприклад:

Візьміть номер кредитної картки 3782 8224 6310 005

Починаючи з правої, множте кожну другу цифру на «2»: 3 14 8 4 8 4 2 8 6 6 1 0 0 0 5

Далі складемо всі отримані двозначні числа як окремі: 3 5 8 4 8 4 2 8 6 6 1 0 0 0 5

Складіть всі цифри: 3 + 5 + 8 + 4 + 8 + 4 + 2 + 8 + 6 + 6 + 1 + 5 = 60 і розділіть на 10

Тепер розглянемо приклад, який трохи складніше. Припустимо, ми не знаємо останню цифру карти:

За приклад візьмемо номер кредитної карти без останньої цифри – 3782 8224 6310 00x

Також як і раніше множимо кожне друге число на 2 і отримуємо: 3 14 8 4 8 4 2 8 6 6 1 0 0 0 х

Далі, підсумуємо всі двозначні числа: 3 5 8 4 8 4 2 8 6 6 1 0 0 0 х

Складаємо все цифри: 3 + 5 + 8 + 4 + 8 + 4 + 2 + 8 + 6 + 6 + 1 + х = 55. Тобто, отримуємо число, яке не ділиться без залишку на 10. Тут легко зрозуміти, що найближчим число, яке нам підходить – 5. Значить, остання цифра карти якраз це п’ятірка.

Що таке CVV номер?

Крім основного 16-ти значного номера кредитної картки, на ній нанесений номер CVV / CVC. Цей номер буде вам необхідний для здійснення покупки через інтернет-магазин. У цьому числі зберігається найважливіша частина безпеки кредитної карти. Код CVV / CVC генерується за допомогою спеціального алгоритму шифрування, який у кожного банку свій. При цьому враховується дата випуску і термін дії карти. Так що прорахувати самому цей номер нереально.

Ресурси для отримання дійсних номерів кредитних карт

Якщо ви розробник і вам потрібно перевірити ваші проекти без використання фактичного номера кредитної картки, ви можете скористатися генератором кредитних карт для отримання дійсних номерів кредитних карт. До речі, Paypal також має список номерів кредитних карт, які можна використовувати для перевірки.

Сьогодні ми поділилися з вами секретом, який приховували від вас ваші кредитки. Успіхів!

Ссылка на основную публикацию