Розробники Mozilla розглядають можливість скорочення налаштувань в Firefox


Розробники Mozilla розглядають можливість скорочення налаштувань в Firefox

Алекс Лімі (Alex Limi), засновник системи управління контентом Plone, нині займає посаду керівника по стратегії розвитку продуктів в Mozilla, виставив на обговорення питання зайвого нагромадження налаштувань в Firefox. Стверджується, що деякі з присутніх налаштувань, які як правило залишаються з історичних причин, підриває поняття цілісного продукту і затребувані менше, ніж 1% користувачів. В результаті пропонується провести чистку і скорочення опцій конфігурації, доступних в інтерфейсі користувача (ініціатива жодним чином не позначиться на about: config).

На думку Алекса багато настройки не актуальні, надлишкові і навіть шкідливі. Наприклад, настройка, яка відключає javascript, втратила сенс, тому що c більшістю сайтів без javascript працювати неможливо. Схожа ситуація спостерігається і при відключенні показу зображень, при цьому в якості прикладу наводиться головна сторінка пошукової системи Google, на якій при відключених зображеннях пропадає рядок введення пошукового запиту. Сумнів також викликають настройки відключення підтримки TLS / SSL, при використанні яких багато сайтів стають недоступні для використання (Gmail, Google Reader, GitHub, Kernel.org і т.п.).

Серед шкідливих налаштувань згадується можливість тонкої настройки кешування, що дає можливість, встановивши нульовий розмір кешу, істотно уповільнити роботу браузера, в той час як автоматична система вибору розміру кеша справляється зі своїми завданнями досить непогано і враховує наявність вільного дискового простору. З опцій позбавлених сенсу також згадується можливість відключення панелі навігації, вибір якої легко може привести до непридатності для подальшої роботи.

Подібні опції затребувані одиничними користувачами, інших же вони тільки плутають. Як варіант подальшого розвитку подій розглядається оформлення “зайвих” опцій в формі доповнень, які можуть бути використані тими, кому ці налаштування дійсно необхідні.

Спонсором новини є київська веб студія «Site Master». Хлопці зі студії пропонують створення сайтів в Києві будь-якої складності, будь то сайт-візитка, корпоративний сайт або інтернет-магазин.

Ссылка на основную публикацию