Розширення для Яндекс браузера – найкраща добірка для користувача

Всім привіт! Колись давно, страждаючи безсонням, я коротав час за своїм комп’ютером. У цю ніч я відкрив для себе щось нове в можливостях свого браузера і подумав, що непогано було б поділитися своїми спостереженнями з вами. Я переконаний, що тема сьогоднішньої розмови – розширення для яндекс браузера, буде вам корисна і цікава.

«Вічних» програм не існує!

Думаю, ви знаєте, що компанії, що спеціалізуються на випуску програмних продуктів, використовують концепцію розробки, що передбачає входження в основну програму пакета базових функцій. Реалізація додаткових функцій для цього продукту досягається шляхом установки спеціальних плагінів (plug-in), Розширень (extension) І доповнень (add-on). Браузер – типовий представник лінійки таких програм.

Якщо говорити про базову функціональності браузерів, то вона не постійна і часто змінюється самим розробником. При цьому функції програми, які не користуються популярністю у користувачів, вилучаються, а кращі – часто використовувані і корисні додатки, можуть бути включені в новий пакет. Розширення і плагіни розробляються, як самим розробником цього ПО, так і сторонніми компаніями.

Для чого необхідно розширювати функції браузера?

Отже, плагін, розширення або доповнення (у кожної програми своя термінологія) для браузера являє собою невелику комп’ютерну програму, яка пов’язана з оглядачем, «працює» всередині нього і наділяє його новими корисними функціями. У свою чергу, всі плагіни можна розділити на дві групи:

 • загальні – можуть стати в нагоді будь-якому користувачеві;
 • специфічні – затребувані вузьким колом користувачів.

На власному досвіді знаю, як важливо бути в курсі всіх подій, що відбуваються в світі і тих, що стосуються мого особистого життя. Наприклад, мене завжди цікавить курс валют, прогноз погоди на тиждень вперед, «гарячі» новини, хто з моїх друзів був недавно в соцмережі і т.д. Мені дуже потрібна програма для скачування відео з youtube, перекладач сторінок, написаних на іноземній мові, радник.

Звичайно, будь-яку прогу або інфу можна знайти пошукачем і з його допомогою вийти на спеціалізовані сайти. Перемикаючись між їх сторінками, ми навантажуємо браузер вкладками, знижуючи швидкість його роботи і продуктивність всієї системи, так і просто втрачаємо час. Кілька важливих доповнень до браузеру вирішать всі перераховані проблеми – ви зможете отримати корисну для вас інформацію, не вдаючись до допомоги пошуковика.

Я люблю дивитися фільми on-line, цікавлюся музикою, спілкуюся в соціальних мережах з людьми різних національностей. Встановивши плагін для скачування музики вконтакте, я можу натисканням всього однієї кнопки завантажити на свою машину будь-трек зі сторінок користувачів в цій соцмережі. Після того, як я встановив необхідні мені доповнення, потрібні кнопки «сидять» в панелі мого браузера – тепер все необхідне мені перебуває у мене під рукою.

За допомогою доповнення в браузер можна додати функціональну підтримку будь-якого формату даних. Так, наприклад, розширення Adobe Reader дозволяє переглядати вміст файлу цього формату безпосередньо в браузері. У мене немає необхідності попередньо завантажувати його на свою машину і відкривати за допомогою спеціальної програми. Аналогічно працюють плагіни офісних програм.

Я лише трохи прочинив завісу, за якою заховані можливості доповнень, функції яких обмежуються, хіба що їх затребуваністю у користувача і фантазією розробників.

Мій рейтинг важливих розширень для браузера

Яндекс браузер, як Opera і Google Chrome, функціонує з движком WebKit, тому всі вони чимось схожі один з одним візуально і функціонально. Хоча Яндекс дозволяє установку плагінів лише з довіреного джерела, свого каталогу він не має, в його базовому пакеті присутні менше 20 доповнень. Однак він не стане «лаятися», якщо скористатися розширеннями з каталогів Opera і Google Chrome.

У своєму рейтингу я хочу запропонувати вам найкращі по функціональності і найкорисніші розширення. Отже, починаємо короткий огляд плагінів, які полегшать вашу роботу в мережі, відкриють для вас додаткові опції та інструменти у вашому браузері.

Lightshot

Це невелике за вагою додаток відмінно працює в яндекс браузері і в інших браузерах. Плагін дозволяє за пару кліків мишкою виконати ряд дій:

 • Зробити скріншот вибраної області екрану;
 • Швидко редагувати зображення;
 • Обвести мишкою область зображення і відшукати схожі картинки;
 • Отримати посилання на зображення і поділитися нею з друзями.

Приємний, простий і зрозумілий інтерфейс програми не вимагає наявності у користувача будь-яких специфічних навичок для роботи з ним. Після натискання кнопки в панелі браузера програма запропонує вибрати область зображення:

Далі програма виділяє рамочкою вказаний користувачем фрагмент картинки. Біля рамки (зліва вгорі) користувач також може побачити розмір виділеної області. Праворуч від рамки розташована панель інструментів для обробки фрагмента, під рамкою знаходиться панель з інструментами, що дозволяють зберегти або знайти подібне зображення, завантажити його на сайт, роздрукувати на принтері, поділитися з друзями в соціальних мережах:

FriGate

Плагін без проблем встановлюється в Яндекс оглядачі, відмінно працює і в інших (Chrome / Firefox / Opera) браузерах. Його основна функція – забезпечення користувачу безперебійного доступу до потрібного сайту. У разі помилкової блокування користувача на сайті, він не втратить доступ до нього, зможе працювати з ним без зниження швидкості доступу та інших незручностей. Цей простий плагін легко виконує наступне:

 • Шифрує трафік;
 • Виконує розблокування сайтів;
 • Прискорює доступ до сайту;
 • Дозволяє змінити IP-адресу і локацію користувача.

Якщо блокування сайту відсутня, він буде доступний без проксі, в іншому випадку доступ користувачеві буде забезпечений за допомогою проксі з’єднання.

LastPass

Це безкоштовна браузерна програма, індивідуальний «менеджер паролів», продукт компанії LastPass. Плагін відмінно функціонує практично в усіх браузерах, для деяких оглядачів існує інший варіант цього доповнення – LastPass-букмарклет. По суті, це локальне сховище логінів і паролів користувачів до всіх сайтів, на яких він зареєстрований. Скільки своїх паролів або логінів ви можете запам’ятати? З цим корисним розширенням вам потрібно буде пам’ятати лише один «майстер-пароль», що відкриває доступ до сховища.

LastPass – кращий і надійний плагін для роботи з обліковими даними користувача, що дозволяє:

 • Автоматично заповнювати облікові записи та онлайн-форми;
 • Шифрувати інформацію про користувача;
 • Створювати безпечні і імпортувати існуючі паролі;
 • Зберігати конфіденційні дані користувача;
 • Синхронізувати дані між різними платформами, браузерами і пристроями користувача.

Спростіть роботу в мережі і назавжди забудьте всі свої паролі, крім майстер-пароля доповнення LastPass.

WOT

Вбиваючи ключове слово або фразу в пошуковик, натискаючи «Enter», ми бачимо, що відкривається список запропонованих нам сайтів. Відкриття будь-якого посилання з цього списку те саме що гра «Сапер» – не знаєш, чи відкриється корисний і чистий сайт або нашпигований який-небудь шкідливої ​​«псуванням» від хакерів. Все, що вам потрібно зробити – це увійти в налаштування браузера, вибрати вкладку «Додатки» і включити плагін:

Доповнення WOT в вашому браузері відзначить спеціальним маркером всі сумнівні та небезпечні сайти. Праворуч від назви ресурсу ви зможете побачити маркер безпеки, за його кольором можна зорієнтуватися щодо того, наскільки безпечний цей сайт і чи варто його взагалі відкривати:

Розширення WOT для диференціації мережевих ресурсів за ступенем їх небезпеки використовує чотири кольори:

 • зелений – сайт надійний і безпечний;
 • жовтий – не зовсім надійний ресурс, може містити в собі спливаючі вікна, некоректні посилання або посилання на неіснуючі або шкідливі сайти;
 • сірий – веб-сайт не безпечний. Варто врахувати, що недавно створені сайти позначаються таким маркером. Якщо сайт не має оцінок, то WOT ставить саме такий маркер.
 • червоний – цей ресурс вкрай небезпечний для вашого ПК (користувач має один варіант дій – йдемо звідси швидше!).

Наведіть курсор миші на кружечок WOT, розташований поруч з цікавить вас посиланням і ознайомтеся з характеристикою цього ресурсу. Приклад ви можете побачити нижче в таблиці:

колір маркера характеристика ресурсу
 зелений
 жовтий
 сірий
 червоний

Vk Spy

Це відмінне доповнення до браузеру для тих, хто не мислить свого існування без соціальної мережі вКонтакте. З його допомогою ви зможете відслідковувати активність користувачів цієї соцмережі. Цей плагін повідомить вам, хто з ваших друзів і коли заходив у мережу, скільки часу провів в режимі онлайн, чи писав він вам повідомлення, яке так і не відправив вам з якої-небудь причини.

Для того щоб скористатися всім функціоналом цього доповнення, в настройках VK Spy необхідно вказати тих користувачів, активність яких вас цікавить. Програма також зафіксує повідомлення, які ще не прочитані вами. Проста і зручна, вона підходить майже до всіх браузерам, важить всього 87 кБт і завжди тримає вас в курсі подій, що відбуваються в вКонтакте, якщо ви знаходити в режимі offline.

Adblock Plus

Це кращий антирекламний браузерні плагін, який успішно працює майже на всіх браузерах. Тепер в каталог розширень Яндекс браузера, крім 15 «залізних» аддонів, входить і це доповнення, яке, в першу чергу, позбавить вас від настирливих і вбивають психіку рекламних банерів.

Крім цього програма виконує цілий комплекс корисних функцій, блокуючи:

 • відстежують скрипти;
 • шкідливі ресурси;
 • банери;
 • рекламу (включаючи відео рекламу на таких ресурсах, як VKontakte, Facebook і YouTube);
 • вспливаючі вікна.

Розробники цього плагіна регулярно коригують і оновлюють функціональний набір його правил.

Існує розробка браузера  Adblock з вбудованим розширенням, призначеним для роботи на планшетах і смартфонах.

Slick RSS

Ну і звичайно ж я не можу не згадати про RSS читалках. В даному випадку мова йде про Slick RSS. Це розширення відноситься до лінійки «новинних читалок». Багато з вас, можливо, вже користуються потужним і розкрученим RSS-агрегатором Feedly, не підозрюючи, що йому існує альтернативний плагін – Slick RSS. Це безкоштовний, гнучкий і легкий RSS-рідер, вбудований в браузер користувача. Він проводить перевірку, сортування і оновлення новин на мережевих ресурсах, що цікавлять користувача. До речі кажучи, я вже писав пост на тему RSS. У ньому говорилося про RSS читалках встановлюються на комп’ютер. Раджу поглянути, може бути знайдете щось для себе. Дивимося тут.

Оновлені інформаційні та новинні потоки до користувача надходять з Google Chrome. Зрозумілий і простий інтерфейс цього доповнення не містить зайвих елементів, сортування і відображення новин реалізовується максимально просто. До його основних достоїнств можна віднести:

 • гнучкість налаштувань;
 • мінімілістічний дизайн;
 • підтримку сортування новинних стрічок.

Якщо вас цікавлять новини, це легке, корисне і безкоштовне розширення позбавить вас від необхідності вручну перевіряти оновлення контенту улюблених ресурсів.

VkOpt

VKOpt – це кращий вибір продукту в лінійці плагінів для соціальної мережі вКонтакте. Продукт являє собою мультифункціональний додаток, вбудоване в браузер і відкриває масу прихованих можливостей цієї соцмережі. Спочатку функціональність даної утиліти була орієнтована лише на роботу з аудіо- / відеофайлами, але за час свого існування вона обросла солідним функціоналом. Процес її модернізації не завершений, в перспективі розробник обіцяє багато нових і корисних функцій.

До переваг цього доповнення можна віднести:

 • Оптимізація діслайков відео контенту;
 • Відображення ID, розташованого в заголовку групи / аккаунта, активувати функцію можна за допомогою extra-налаштувань;
 • Можливість закачувати на ПК zip-архіви з міні-альбомами;
 • Легкий пошук потрібної інформації в темах обговорення;
 • Фільтрацію даних новинної стрічки за допомогою введення ключових запитів;
 • Знаходити і довантажувати до постів всі коментарі з сортуванням їх за кількістю лайків;
 • Видалення старих фотознімків, не зачіпаючи альбомів тощо.

На мій погляд, найкращі функції цього розширення:

 • Можливість швидкого перегляду, прослуховування і скачування відеофайлів і аудиотреков – тепер скачати музику з контакту можна одним кліком мишки;
 • Управління повідомленнями і списком всіх друзів;
 • Налаштування «під себе» інтерфейсу програми;
 • Деталізація історії статусів;
 • Спливаючі вікна повідомлень;
 • Установка індивідуальної звукової схеми подій;
 • Можливість повністю видалити переписку або повідомлення обраного користувача;
 • Розгортання заміток, фотоальбомів, списків друзів відеозаписів на повний формат;
 • Блокування реклами та ін.

Ще ви можете призначити новий фон непрочитаних повідомлень, насолодитися відключенням функції обрізки фото для аватара і вивести в своєму профілі іконку вашого знаку Зодіаку. Безумовно, для скачування музики вконтакте, це кращий – найзручніший, простий і надійний плагін.

Утиліта коректно працює майже з усіма браузерами, є версії і для мобільних пристроїв, планшетів.

Ghostery

Це дуже потужний і корисне браузерні додаток дозволить вам виявити мережевих жучків, шпигунів, маячки і пікселі, приховані на сайтах і покликані стежити за вашою активністю в мережі. Зазвичай їх розміщують на своєму ресурсі власники некомерційних сайтів, сайтів компаній і рекламних мереж, постачальники поведінкової інформації, зацікавлених у відстеженні активності користувачів.

Вам треба, щоб за вами стежили вдень і вночі обсипали спамом з рекламними пропозиціями, нагадуваннями про себе і іншою нісенітницею? Ви легко позбудетеся від настирливості цих ресурсів, якщо встановите в своєму браузері доповнення Ghostery. Програма здатна розпізнавати до 500 видів жучків, в тому числі і належить таким ресурсам, як Facebook і Google.

Програма виявить всі стежать за вами блоки і надасть вам їх список – блокуйте тих, кому не довіряєте і тримайте свій серфінг в інтернеті на рівні повної безпеки та конфіденційності!

Vk Downloader

Це ще один корисний і абсолютно безкоштовний софт для соцмережі вКонтакте, що дозволяє легко завантажувати з її сторінок вподобане відео або аудіофайл. Розширення допоможе вам знайти найкращі відео / аудіозаписи, окремі композиції і навіть цілі альбоми з вмістом високої якості.

Основні функції:

 • Завантаження відео / аудіофайлів;
 • Прослуховування мультимедіа в високій якості;
 • Пошук музики (за аналогією з пошуком вКонтакте);
 • Можливість роботи в треї;
 • Число завантажень не обмежена;
 • Можливість перегляду текстів пісень;
 • Автопошук і скачування музальбомов тощо.

З зручним і простим в управлінні розширенням vk downloader ви зможете скачати музику з контакту і будь-який інший мультимедійний файл, який вам сподобався. Утиліта корисна і розрахована на широкого користувача. Вона буде відмінним помічником будь-якому користувачеві, незалежно від жанру і стилю музики, якої він віддає перевагу. Програма проста, надійна, безкоштовна, регулярно оновлюється видавцем – це кращий вибір для скачування музики вконтакте!

Gismeteo

Це дуже корисне розширення, що займає мінімальне місце в панелі браузера. Його невелика іконка простим натисканням мишки на неї відкриває інформаційну панель з прогнозом погоди, часовий інтервал і місце розташування визначається користувачем. Вибір колірної схеми панелі також належить користувачеві, візуалізація плагіна доступна в трьох колірних схемах:

В панелі браузера плагін сидить у вигляді невеликої іконки, клікніть на неї мишкою і дізнайтеся прогноз погоди на найближчі дні.

Liveinternet

Цей плагін є аналітичної розробкою відділу LiveInternet, зовсім недавно він вважався найпопулярнішою аналітичною системою сайтів. Метрику від LiveInternet легко використовувати, всі дані утиліта піддає ретельному аналізу, а отриманий результат виводить в табличному або графічному поданні. За допомогою цього доповнення можна легко і швидко отримати важливі статичні дані.

Зазначу, що це додаток можна віднести до специфічних софт, оскільки не використовується всіма користувачами. Вона вкрай необхідна web-майстрам і менеджерам і блогерам різних мережевих проектів. Правда, для великих проектів утиліта буде не досить потужною, але все вирішує мета, яку ви очікуєте від статичної метрики. Якщо, наприклад, блогер бажає отримати прості дані статистики про свій сайт, йому буде достатньо потенціалу плагіна LiveInternet. Лічильник цього розширення дасть йому корисні статдані.

Якщо ж вам потрібно більше статистики про сайт, розумніше буде скористатися маркерами Яндекс метрики – однієї з кращих, безкоштовних і доступних сьогодні статистичних систем для мережевих ресурсів. Якщо і ця система вас не влаштує, більше корисної інформації ви можете отримати від інших статсістем.

Pocket

Це відмінна і корисна утиліта для Google Chrome. Абсолютно простий і зручний плагін Pocket дозволить вам зберегти в спеціальному сховищі сподобалися в мережі сторінки для зручного їх перегляду і читання.

Погодьтеся, часто в пошуках однієї інформації в інтернеті натикаєшся на цікаві сторінки або статті, на читання яких немає часу, а втрачати їх дуже не хочеться. Я, наприклад, раніше робив спеціальну папку в браузері, куди складав посилання цікавить мене інформації. Зараз я користуюся доповненням Pocket і можу сміливо рекомендувати його до використання.

Це програма невеликої ваги «сидить» в правому куті панелі браузера і «мовчить»:

Після встановлення плагіну, коли ви знаходите цікаву статтю в мережі, досить натиснути на неї правою кнопкою миші і вибрати в контекстному меню опцію «помістити в сховище Pocket». Є і кращий спосіб – будучи на цікавій для вас сторінці ресурсу, просто клікніть на іконці цього доповнення і потрібна інформація автоматом піде в сховище.

Всі сторінки в ньому зберігаються у вигляді рядків або у вигляді зменшених сторінок – вибір залишається за користувачем. Далі їх можна расшарівать, завантажувати на жорсткий диск, видаляти, переміщати, для цього просто наведіть курсор мишки на потрібну статтю в сховище і виберіть з з’явилися опцій потрібну вам. Погодьтеся, цілком зручно.

Завантажити це корисне розширення можна, як з офіційного сайту, так і в магазині Google Chrome. Програма безкоштовна, установка стандартна.

На закінчення

Мені дуже хочеться сподіватися, що тема цього блогу буде цікава вам і ви не пошкодуєте про той час, яке приділили для прочитання цієї статті. Світ Інтернету великий, браузер – єдині двері, через яку всі ми щодня вирушаємо в мережеве подорож. Що слід брати з собою в дорогу, а від чого слід відмовитися? Модулі – це корисні інструменти для тих, хто знає, для чого і як їх використовувати.

Хочеться застерегти вас, читачу, від спокуси нашпигувати свій оглядач усіма можливими доповненнями. Цього робити не варто з двох причин. По-перше, більше половини їх так і залишиться незатребуваними вами. По-друге, багато плагіни містять уразливості і помилки, здатні вивести вашу машину з робочого рівноваги. Тому рекомендую встановлювати тільки необхідні вам програми та з довірених джерел.

Всім дякую за увагу. До скорої зустрічі!

Ссылка на основную публикацию