Розширення OneTab для Chrome і Firefox: зручна робота з безліччю активних вкладок

Безліч відкритих вкладок браузера – причина повільної його роботи. І не тільки його. Кожна з відкритих вкладок споживає ресурс оперативної пам’яті, і при її обсязі менше 8 Гб активні вкладки браузера можуть гальмувати також роботу і інших додатків операційної системи. Інший мінус великої кількості відкритих вкладок – стиснення їх форми. З ними стає незручно працювати через те, що не видно назв веб-сторінок. Щоб відшукати потрібну вкладку, доводиться на кожну наводити курсор миші для відображення назви. Проте, багато хто воліє саме такий розклад, аби знайдена в Інтернеті інформація завжди була під рукою, і необхідні сайти не потрібно було вишукувати в купі закладок. В закладки користувачі, як правило, відправляють лише дійсно обрані сайти, тоді як періодично переглядаються новини-одноденки, час від часу проведіть по екрані добірки демотиваторів, активні діалоги в соціальних мережах, які були припинені відеоролики на YouTube і веб-сторінки з подібного роду вмістом воліють тримати в числі відкритих вкладок.

Творці браузерів Opera і Firefox подбали про юзабіліті в умовах роботи з безліччю активних вкладок. Справа на панелі інструментів Опери передбачена кнопка, яка відображає відкриті вкладки в вертикально орієнтованому переліку з попереднім переглядом вмісту. А кнопка «Групи вкладок» в меню Firefox представляє всі відкриті в цьому браузері вкладки для огляду в окремій середовищі і дозволяє групувати їх. Користувачі Google Chrome і його клонів можуть пошукати аналоги цих фич серед розширень в магазині браузера. Правда, що фичи в Опері і Firefox, що багато розширення для Chrome лише роблять зручним доступ до активних вкладках, але ніяк не вирішують питання з вивільненням ресурсу оперативної пам’яті. Для вирішення цього питання можна використовувати сервіси відкладеного читання типу Pocket і Readability або сервіси заміток Evernote і OneNote. Їх більш простенька альтернатива – розширення OneTab для браузерів Google Chrome, Mozilla Firefox і клонів, які працюють з їх магазинами.

OneTab з числа тих, що впорядковує активні вкладки браузера. Але це розширення ще й вивільняє оперативну пам’ять, оскільки не просто зручним чином організовує відкриті вкладки, але також пропонує своє середовище, щось альтернативних закладок для тимчасового зберігання переглядаються веб-сторінок. OneTab можна встановити в браузери, відшукавши розширення в їх магазинах або відвідавши офіційний сайт.

Як працює OneTab?

OneTab кнопкою у вигляді синьої лійки впроваджується на панель інструментів Chrome і Firefox. При натисканні на цю кнопку лівою клавішею миші все активні вкладки зникнуть, а замість них з’явиться робоча сторінка розширення, в якій зникли вкладки будуть представлені зручним переліком і згруповані по сеансах.

При натисканні на кнопку OneTab правою клавішею миші, так само як і при виборі пункту розширення контекстного меню браузера, отримаємо доступ до більшої кількості опцій, що пропонують відправку в середу OneTab:

  • тільки поточної вкладки,
  • всіх вкладок, окрім поточної,
  • вкладок, розташованих від поточної зліва чи справа,
  • вкладок з усіх відкритих вікон браузера.

На робочій сторінці OneTab в будь-який момент будь-яку з згорнутих вкладок можна відновити простим кліком по ній. Кнопка «Відновити все», відповідно, поверне на місце всі згорнуті вкладки сеансу. Виберіть на робочій сторінці OneTab видаляються і переміщаються між сеансами. Сеанси вкладок можна блокувати від видалення, задавати їм назви, встановлювати мітки у вигляді зірочок.

Для випадків переустановлення операційної системи або переходу на інше комп’ютерне пристрій розширення передбачає функцію експорту-імпорту переліку вкладок.

QR-Code Developer:
Price: Free
The app was not found in the store. 🙁

Відмінного Вам дня!

Ссылка на основную публикацию