Розширення WOT (Web of Trust) для Яндекс браузера: що собою представляє, як встановити | GuideComp.ru

Наша безпека в мережі завжди знаходиться під загрозою, буквально один невірний дію і на комп’ютер може потрапити вірус. Навіть ті, хто мають великий досвід в серфінгу і мають активованими антивірусами не захищені на 100% від шкідливого коду. Щоб зробити серфінг безпечніше, розроблено розширення WOT для браузера Яндекс, яке дозволяє отримати інформацію про безпеку більшості веб-ресурсів ще до входу на них. Наводимо курсор на іконку розширення поруч з посиланням і бачимо, наскільки безпечний, надійний і відповідний для дітей сайт, куди потрапимо після переходу. Таким чином можемо уникнути більшої частини вірусів, шкідливих і рекламних розширень, фішингових сайтів і т.п.

Як працює додаток WOT для Яндекс браузера?

Плагін WOT – це надійний захист в інтернеті для користувачів Яндекс браузера. Він заздалегідь попереджає про можливу шкоду для системи після відвідування тих чи інших сайтів і справляється зі своїм завданням дуже справно. Як же такий невеликий модуль визначає можемо вірити веб-ресурсу чи ні?

Принцип роботи геніально простий: розширення збирає відгуки, оцінок, які до нас відвідали сайт, а потім показує їх нам. Якби для оцінки надійності використовувалися лише відгуки, додаток було б недостатньо об’єктивним. Звідки звичайний користувач може знати про безпеку сайту? Є й інші джерела для визначення довіри до сайту, які використовує WOT для Яндекс браузера – це бази даних великих компаній: Google і Yandex Safebrowsing, а також деякі списки від тематичних розширень.

Через нестачу відгуків про більшість веб-ресурсів і не завжди об’єктивної оцінки користувачів, в основі рейтингу лежать дані з баз даних. Наші коментарі та оцінки лише коректують результати в більшу або меншу сторону. WOT для оцінки репутації сайтів використовує зібрану інформацію з ряду джерел, що і забезпечує об’єктивність вердикту про надійність веб-ресурсу.

Як додати WOT в доповнення Яндекс браузера?

Встановити WOT для Yandex browser можемо за аналогією з іншими аддонами до веб-браузера. Якихось особливостей немає, інсталювати плагін можемо з магазину Google Extension, але про всяк випадок інструкція знизу.

Як встановити розширення WOT для Яндекс браузера:

  1. Переходимо по посиланню в магазин розширень Google.
  2. Натискаємо на кнопку «Встановити», яка знаходиться в правій частині екрана ближче до верху сторінки.
  3. У повідомленні підтверджуємо рішучість наміри, натиснувши на кнопку «Встановити розширення».

Є версія ОТ і для Android. Веб Оф Траст для Яндекс браузера можемо завантажити у вигляді доповнення за тим же принципом, що і в десктопной версії веб-браузера. Відмінною особливістю є те, що іконки аддона не відображаються поруч з посиланнями. Уже після переходу на сторінку, можемо подивитися репутацію сайту.

Існує і додаток того ж розробника на Андроїд з однойменною назвою, яке можемо поставити на офіційній сторінці в Google Play.

Як користуватися розширенням WOT для Yandex browser?

У плагіна досить вузьке призначення, тому труднощів з використанням не виникає. Є 2 основні варіанти застосування:

  • Перевірка надійності веб-ресурсу до переходу на нього. Наводимо курсор миші на коло після назви посилання в пошуковій системі і бачимо надійність сайту, а також його репутацію. Отримавши відомості про веб-ресурсі, можемо приймати рішення про доцільність його використання,
  • Вивчення безпеки сайту вже на його сторінках. Це корисно, якщо забули заздалегідь подивитися інформацію про сайт або плануємо щось скачати, але є сумніви в безпеці завантаження. Для отримання всієї необхідної інформації, перебуваючи на сторінці сайту, натискаємо на іконку розширення.

Важливо! Чи можемо швидко визначити безпеку всіх сайтів у видачі Google або Yandex по іконці поруч з посиланнями. Є кілька кольорів зображень.

Який колір про що говорить:

  • Зелений коло повідомляє, що сайт безпечний,
  • Жовтий – це незадовільні показники безпеки. На таких сайтах обережність не завадить,
  • Червоний колір вказує на те, що даний сайт поширює віруси, є фішингом, небезпечним для конфіденційності користувача і т.п. Незалежно від того, в чому веб-ресурс замішаний, такі сайти краще обходити стороною,
  • Сірий – немає оцінок про сайт, швидше за все він новий.

У мобільній версії приблизно такий же принцип роботи, але «світлофор» (різнокольорові кола, що відображають безпеку ресурсу) відсутні. Подивитися надійність можемо прямо на сайті, натиснувши на три крапки, потім – на «Додатки» і вибравши розширення WOT.

Додаток на Android працює інакше, воно просто показує повідомлення під час завантаження підозрілих сайтів. В основному додаток забезпечує безпеку в мережі за рахунок ручного пошуку по базі з даними про репутацію сайтів. Чи можемо відкрити головне меню, ввести URL-адресу сайту і подивитися звіт по ньому. Потім вже повертаємося в браузер і приймаємо рішення, користуватися веб-ресурсом чи ні.

Наскільки точно працює розширення?

WOT: Web of Trust для Яндекс браузера досить точно визначає статус веб-ресурсу. За час використання плагіна не вдалося помітити, щоб він неправильно встановлював високу оцінку сайту. Якщо показує, що веб-ресурс надійний, зазвичай так воно і є.

Інша справа з низькими оцінками. Іноді у перевірених веб-ресурсів явно занижені оцінки безпеки. Особливо часто таке зустрічається у новинних сайтів на політичну тематику. Мабуть, користувачів провокують залишати негативні відгуки на скандальні матеріали або політичні погляди.

Що стосується мобільного додатка Web of Trust, воно працює не кращим чином. По-перше, в Yandex browser не вказує попередження про безпеку сайтів, працює тільки з встановленим браузером. По-друге, навіть в стандартному браузері досить часто не вказує повідомлення про безпеку. Під час тесту пробували підключитися до свідомо небезпечному сайту, повідомлення з’явилося тільки на третій раз входу. Перші 2 рази сторінка завантажилася без проблем.

В цілому WOT – це інформативне розширення для Яндекс браузера, що дає максимально об’єктивну оцінку безпеки веб-ресурсів. Зазвичай рекомендації плагіна цілком виправдані. На сайтах з низькою оцінкою дійсно краще нічого не викачувати і зовсім їх уникати. На надійних веб-ресурсах можемо трохи знизити рівень обережності.

Ссылка на основную публикацию