RTF формат – чим відкрити?

Відкрити офлайн формат RTF можна за допомогою:

  1. TextEdit для Mac OS X
  2. WordPad для Windows

Онлайн можна відкрити за допомогою:

RTF розшифровується як Rich Text Format або «багатий текстовий формат» (переклад автора :)).

Заснований або винайдений в 1982 році програмістами компаній Adobe і Microsoft. Після ці компанії щось не поділили і програмісти від Microsoft продовжили розроблялися свій формат RTF, а програмісти Abode зробили на його основі PostScript.

Структура RTF документа наведена на малюнку нижче.

Файл RTF відкритий в блокноті

Документ починається з тега

{\ Rtf1

і закінчується

}

Я трохи – трохи знаю HTML і ці мови розмітки мені здалися дуже схожими. Там також є відкриває тег (наприклад <P> – початок обзаца) і закриває (</ P> – кінець абзацу). У форматі RTF це тег – «\ par».

Тобто, якщо потрібно частину тексту якось змінити, то ця частина тексту полягає в фігурні дужки {} і ставиться тег потрібний тег, наприклад \ b – жирний текст.

Детальніше про те, як відкрити RTF-формат. Мені вкрай не подобається що-небудь устанавілвать на свій комп’ютер під Microsoft Windows 10. За замовчуванням там вбудована програма WordPad і вона без проблем справляється зі своїм завданням.

Запустити WordPad можна знайшовши її через пошук.

Пошук програми WordPad в Windows 10

Для того, щоб відкрити віконце пошуку потрібно натиснути на кнпоку.

Як відкрити за допомогою Документів Google.

RTF файл в Документах Гугл

Тепер цей RTF файл буде у вас в Гугл Диску – ви зможете його завжди і всюди (де є інтернет) відкрити і зберегти в будь-який з доступних форматів.

Доступні формати для збереження документів

Таким чином можна конвертувати RTF документ онлайн в більш зручний для вас формат. На Андройде, як мені здається, теж можна через Документи Гугл працювати.

Ссылка на основную публикацию