Середньоквадратичне відхилення: формула в excel, яка використовується для розрахунку

Програма Excel високо цінується як професіоналами, так і аматорами, адже працювати з нею може користувач будь-якого рівня підготовки. Наприклад, кожен бажаючий з мінімальними навичками «спілкування» з Ексель може намалювати простенький графік, зробити пристойну табличку і т.д.

Разом з тим, ця програма навіть дозволяє виконувати різного роду розрахунки, наприклад, розрахунок коефіцієнта варіації, але для цього вже потрібен дещо інший рівень підготовки. Втім, якщо ви тільки почали тісне знайомство з даної прогой і цікавитеся всім, що допоможе вам стати більш просунутим користувачем, ця стаття для вас. Сьогодні я розповім, що собою являє середньоквадратичне відхилення формула в excel, навіщо вона взагалі потрібна і, власне кажучи, коли застосовується. Поїхали!

Що це таке

Почнемо з теорії. Середнім квадратичним відхиленням прийнято називати квадратний корінь, отриманий з середнього арифметичного всіх квадратів різниць між наявними величинами, а також їх середнім арифметичним. До слова, цю величину прийнято називати грецькою буквою «сигма». Стандартне відхилення розраховується за формулою СТАНДОТКЛОН, відповідно, програма робить це за користувача сама.

Суть же цього поняття полягає в тому, щоб виявити ступінь мінливості інструменту, тобто, це, в своєму роді, індикатор родом з описової статистики. Він виявляє зміни волатильності інструменту в будь-якому часовому проміжку. За допомогою формул СТАНДОТКЛОН можна оцінити стандартне відхилення при вибірці, при цьому логічні і текстові значення ігноруються.

Формула

Допомагає розрахувати середнє квадратичне відхилення в excel формула, яка автоматично передбачена в програмі Excel. Щоб її знайти, необхідно знайти в Ексель розділ формули, а вже там вибрати ту, яка має назву СТАНДОТКЛОН, так що створити формулу в Excele дуже просто.

Після цього перед вами з’явиться віконце, в якому потрібно буде ввести дані для обчислення. Зокрема, в спеціальні поля слід вписати два числа, після чого програма сама вирахує стандартне відхилення за вибіркою.

Безперечно, математичні формули і розрахунки – питання досить складне, і не всі користувачі з ходу можуть з ним впоратися. Проте, якщо копнути трохи глибше і трохи більш детально розібратися в питанні, виявляється, що не все так вже й сумно. Сподіваюся, на прикладі обчислення середньоквадратичного відхилення ви в цьому переконалися.

Ссылка на основную публикацию