Що буде якщо відсканувати дзеркало

Зазвичай дивні питання найбільше люблять задавати діти, але іноді і у дорослих виникає інтерес до зовсім вже незвичайних речей. Наприклад, часто хочеться дізнатися про те, що крім звичного способу, можна використовувати самі звичайні речі, які нас оточують. І що буде, якщо трохи змінити підхід до їх застосування. Так, напевно, всім захочеться розібратися в тому, що станеться, якщо замість аркуша паперу помістити в сканер дзеркало.

Думки з приводу результату такого незвичайного досвіду розрізняються. Грунтуючись на тому, що дзеркальна поверхня відмінно відображає світлові промені, деякі схильні вважати, що в процесі сканування буде отримано зображення самого механізму приладу. Інші ж упевнені, що такий експеримент не призведе ні до чого, так як дзеркало просто відобразить падаючий на нього світло від внутрішньої лами скануючого пристрою.

Існують і інші теорії про можливий результат сканування дзеркала. Наприклад, деякі вважають, що в результаті вийде зображення лампа, прикріпленою до рухомої частини сканера (каретці). Або буде отримано ефект, який виникає при фотографуванні з великою витримкою, а точніше засвічені зображення, розгледіти будь-які деталі на якому буде практично неможливо. Є й ті, хто впевнений, що можна буде побачити портрет потойбічної сутності. Більш прагматично налаштовані люди роблять висновок, що пристрій просто вийде з ладу.

Щоб раз і назавжди вирішити для себе це питання і не брати на віру різні теорії, можна самостійно провести такий досвід. Для здійснення це завдання вам не буде потрібно багато часу. Єдине, про що ви повинні подбати – це наявність сканера і, власне, дзеркала. Якщо все необхідне на місці, то можна переходити до випробування:

  • Підготуйте дзеркало. Найкраще якщо воно буде збігатися за розміром з аркушем паперу А4;
  • Відкрийте кришку сканера і помістіть дзеркало на робочу поверхню;
  • Якщо дзеркало тонке (без щільного задника), то опустіть кришку;
  • Запустіть сканування.

Дивно, але замість очікуваного білого кольору або зображення «нутрощів» пристрою, перед вами виявиться просто чорне зображення з невеликими слідами більш світлого відтінку, якщо поверхня не була абсолютно чистою.

Чому ж все відбувається саме так, а не інакше? Все пояснюється завдяки вивченню механізму роботи простого побутового скануючого пристрою. Уздовж поміщеного для сканування об’єкта рухається каретка, а лампа, розташована на ній, добре висвітлює сканований предмет. Світлові промені, які в будь-якому іншому випадку позначаться від, наприклад, паперу, будуть «схоплені» спеціальним приладом, який обробить їх і передасть на ваш персональний комп’ютер у вигляді пиксельного зображення. У випадку з дзеркалом коефіцієнт відображення дуже високий, тому зображення спотворюється і виходить зовсім чорним.

результат:

Ссылка на основную публикацию