Що буде з комп’ютером, якщо Microsoft перестане підтримувати вашу версію Windows?

Найпопулярніша операційна система сьогодні – це, звичайно ж, Windows. Вона позиціонується як універсальна і підходить для різних сфер діяльності. Microsoft активно займається її розвитком: два рази на рік актуальні збірки отримують великі поновлення з корисними змінами. І Microsoft, і інші поважають себе виробники програмного забезпечення підтримують свої продукти. Однак робити це вічно вони не можуть.

Настає день, коли програма, розрахована на багато років використання, зживає себе або досягає піку продуктивності. Нове обладнання, яке працює на порядок швидше і надійніше, вимагає відповідного програмного забезпечення. Якщо говорити про системи Microsoft, то популярна давно вже втратила офіційної підтримки, а всі комп’ютери, що працюють на ній сьогодні, ризикують стати жертвою хакерів.

Перш ніж розбиратися, яка доля чекає комп’ютер із застарілою операційною системою, потрібно знати значення декількох термінів.

По перше, життєвий цикл. Він дає уявлення про те, як довго операційна система буде жити. Це як термін придатності у продуктів: вживати в їжу після його закінчення їжу в принципі можна, але тільки на свій страх і ризик: якщо від неї в вашому організмі почнуться неприємні процеси, виробник буде ні до чого – адже він попереджав.

Інакше кажучи, життєвий цикл повідомляє, скільки часу користувач зможе отримувати офіційну підтримку продукту у вигляді оновлень і виправлень ПО. Помилки і недоліки, виявлені в період життєвого циклу, оперативно усуваються розробниками системи.

Цикл починається з того моменту, коли продукт Microsoft офіційно надійшов у продаж, і закінчується в той момент, коли компанія заявляє про припинення підтримки. Припинення підтримки, зрозуміло відбувається не спонтанно, а в призначений час. Про це стає відомо заздалегідь. Щоб дізнатися життєвий цикл всіх версій Windows, досить відвідати офіційний сайт Microsoft.

Основна підтримка – зобов’язання розробника оновлювати і розвивати свій продукт, перш ніж його життєвий цикл закінчиться. Термін підтримки у Microsoft обмежений п’ятьма роками. Протягом цього часу користувачі будуть отримувати апдейти з усуненням критичних вразливостей. Коли основна підтримка завершується, настає фаза розширеної підтримки.

розширена підтримка – п’ятирічний період, що починається відразу після припинення основної. На даному етапі звичайні користувачі перестають отримувати великі апдейти. Можна лише розраховувати на усунення критичних вразливостей. Отримати безкоштовні функції і оновлення буде неможливо. Перероблений інтерфейс і виправлення некритичних системних глюків також будуть недоступні.

Що відбувається, коли розширена підтримка закінчується?

Здебільшого в роботі комп’ютера нічого не зміниться. просто Microsoft настійно порекомендує перейти на новішу систему і перестане повідомляти вас про доступні апдейтах для поточної збірки. З цього моменту ви не отримаєте нічого – ні нових функцій, ні патчів безпеки. Якщо в системі виявиться критичний баг, розробники не кинуться його усувати.

Виняток становлять лише корпоративні клієнти, для яких система безпеки старої ОС як і раніше буде підтримуватися в актуальному стані. Для цього існує «Договір про спеціальну підтримки» – преміальна послуга, в рамках якої Microsoft зобов’язується оновлювати застарілі системи за окрему плату. У міру випуску нових продуктів ціна такої підтримки виростає, що ставить компанії перед вибором – платити більше за старе ПО або переходити за аналогічну ціну на нове.

У простих користувачів вибір теж невеликий – оновлюватися до нової версії або продовжувати працювати на звичній, але застарілої. Ті, хто вибирає другий варіант, піддають свій комп’ютер до великих ризиків.

Що буде, якщо використовувати застарілу версію Windows?

Вам загрожують три речі.

Відсутність оновлень безпеки

Якщо програма не отримує оновлень, ризик зараження вірусами зростає. ОС сама по собі джерелом зла не є, але є хакери, які постійно знаходять нові уразливості в коді і поширюють через них зловредів. Якщо таке слабке місце виявилося, прикривати його вже ніхто не буде. Єдиний порятунок – це антивірусне ПО, яке буде моніторити уразливості в системі і знешкоджувати небезпечний код, який потрапив на ваш комп’ютер.

Припинення підтримки від сторонніх розробників

Якщо операційна система перестала оновлюватися, розробники всякого корисного софта (Фоторедакторів, плагінів, браузерів і т.д.) теж припиняють підтримувати програми для неї. Вас знову ставлять перед вибором: користуватися старим софтом без нових функцій або переходити на нову операційну систему і насолоджуватися її благами.

Нове обладнання вже не буде працювати зі старою системою

Вперті прихильники старих Windows-систем позбавляють себе не тільки оновлень ПО, але і можливості фізичного апгрейда комп’ютера. Новий графічний процесор, звукова карта або карта захоплення зображення не зможуть працювати нормально зі старим програмним забезпеченням: установка закінчиться на етапі скачування драйверів. Виробникам накладно підтримувати все існуюче обладнання та латати несправності в давно підтримуються ОС, тому вони швидко перемикаються на нові системи. І знову частина користувачів залишається ні з чим.

Кожна з цих причин – серйозний привід задуматися про перехід на актуальну версію операційної системи.

Ссылка на основную публикацию