Що головніше – знаки або розмітка?


Що головніше – знаки або розмітка?

Бувають випадки, коли покажчики на дорогах призводять водіїв в замішання, особливо початківців автомобілістів. Мова йде про невідповідність між дорожніми знаками і розміткою. І питається, чому вірити?

Однак варто відразу уточнити, що подібні суперечливі вимоги – щодо нечасте явище на дорогах. Як правило, різні дорожні елементи дублюють один одного або доповнюють. Тому і двозначних ситуацій не виникає. Але все ж російські дороги не ідеальні, і парадоксальні ситуації все ж мають місце. Щоб не виникало подібних ситуацій компанія Пластмір пропонує дорожні конуси і сигнальні стовпчики.

Відповідність на дорогах – запорука безпеки руху

Всі покажчики можна розділити на дві групи – це тимчасові і постійні. Для облаштування російських доріг використовуються знаки і розмітка, які в свою чергу можуть бути тимчасовими або постійними.

Між тимчасовими і постійними покажчиками існують деякі відмінності. Знаки, призначені для тимчасового використання, в першу чергу відрізняє мобільність. У їх конструкції передбачена спеціальна стійка стійка, основа якої виконується з двох з’єднаних між собою дерев’яних брусків. Нижня частина постійних дорожніх знаків більш потужна і призначена для занурення в грунт. Для таких покажчиків характерний тривалий період експлуатації.

Що стосується розмітки, то головна відмінність постійної і тимчасової полягає в колірній палітрі. Білий колір використовується для постійних цілей. Помаранчеві смуги говорять про тимчасове виконання обов’язків. Але останні на території РФ зустрічаються досить рідко.

Тепер незайвим буде розібратися, якому з покажчиків належить пріоритетна роль і, отже, чиї вимоги потрібно виконувати в першу чергу.

І так, необхідно встановити, що головніше: знак або розмітка? Для цього скористаємося основними Правилами дорожнього руху, в яких сказано, що при виявленні невідповідності між дорожніми елементами, пріоритет віддається дорожнього знаку.

Отже, кожен автомобіліст повинен чітко запам’ятати, головним в будь-якій ситуації залишається знак, а не розмітка на шосе. Таким чином, якщо на дорожньому полотні немає лежачого поліцейського, але є знак, який позначає ІДН, то водій зобов’язаний виконувати вказівки саме знака.

Крім того, в Правилах дорожнього руху зазначено, що якщо встановлено суперечливі постійні і тимчасові покажчики, то необхідно виконувати вимоги тимчасових елементів.

Ссылка на основную публикацию