Що краще ультрабук або ноутбук?

Багатьох користувачів цікавить питання: «Що таке ультрабук?» Пристрій з’явився відносно недавно і вже встигло завоювати популярність. Ультрабук – це категорія портативних комп’ютерів, фірма Intel займається розробкою компонентів для цих пристроїв. Основна перевага ультрабука – компактність і збереження технічних характеристик ноутбука, пристрій дуже зручно у використанні, в першу чергу воно відрізняється хорошою портативністю.

Що краще, ультрабук або ноутбук

Почнемо ми з того, що перерахуємо основні переваги кожного з суперників, а потім порівняємо їх в лоб. Погнали!

особливості ультрабуків

Сьогодні на ринку комп’ютерної техніки є безліч фірм, які встигли подати ультрабук. Першим був MacBook Air, створений в 2008 році компанією Apple. При покупці важливо розібратися, чим відрізняється ультрабук від ноутбука, можливо, різниці немає зовсім (для вас – насправді, вона є). Візуально комп’ютери відрізняються тільки розміром. Ультрабуки дуже тонкі, легкі і мають товщину 0,7 см, а середня товщина старшого брата 1,2 см і вага значно більше.

Раніше, наприклад, ультра тонкі комп’ютери (наприклад Macbook air) в рази обробляють всі інші комп’ютери за часом автономної роботи. На сьогоднішній день кожен новий комп’ютер має гарненьку батарею і забезпечує мінімум 4-5 годин роботи без розетки (ми говоримо, звичайно ж, не про стаціонарні ПК).

Якщо говорити про зовнішній вигляд, то, як відомо, на смак і колір – товаришів немає. Кожен з нас може знайти в будь-якому представнику комп’ютерної техніки якісь особливі риси, які будуть спонукати його на кращі починання.

У плані ціни ультрабуки значно програють своїм «товстим альтернативам», що викликає жорсткий потік гніву у людей, які не розуміють чому комп’ютер, який слабкіше за характеристиками коштує дорожче.

Також варто врахувати, що в плані ремонту ультрабуки в рази програють звичайним «ноут», в яких навіть непідготовлені користувач зможе замінити який-небудь компонент або, наприклад, поміняти термопасту. У ультра тонких комп’ютерах для досягнення такої низької товщини були використані наступні прийоми:

Все це, як я вже сказав, позначилося на ціні і можливості майбутнього ремонту або оновлення, що, в очах гиків, величезний мінус. Однак, якщо ви звичайний користувач, якому потрібен легкий і зручний комп’ютер, який можна носити з собою і не думати про зарядному пристрої. Плюс до всього ваш коло завдань не виходить за межі офісних програм, легенького фотошопа і серфінгу в інтернеті, то ваш вибір – ультрабук.

переваги ноутбука

Якщо ваші завдання виходять за рамки тих, про які ми говорили в попередньому пункті, то ви не зможете задовольнити їх за допомогою ультра тонкого комп’ютера – вам просто не вистачить продуктивності. Ваш вихід один – ноутбук з хорошою начинкою.

Якщо раніше багатьох дратувало, що постійно потрібно тягати з собою зарядку, то сьогодні все не так. Ноутбуки практично надолужили згаяне в боротьбі за час автономної роботи з тонкими аналогами і тепер стоять також дорого і працюють також довго 🙂.

Звичайно ж, з плюсів ноутбуків:

  • Є дисковод – відмінно, якщо ви все ще користуєтеся дисками;
  • Велика кількість портів – сьогодні це ще актуально і зручно;
  • Зручна клавіатура (часом буває таке, що звикнути до клавіатури на ультрабуке складно);
  • Можливість поновлення та більше шансів на успішний ремонт в разі поломки.

Однак, насправді, сьогодні все залежить від вашого смаку, так як всі комп’ютери практично зрівнялися в обчислювальної потужності … Що буде далі – невідомо.

Недоліки ноутбуків і ультрабуків

Сьогодні, коли мобільні комп’ютери і планшети витісняють ноутбуки і ультрабуки, які, в свою чергу, витісняють стаціонарні комп’ютери, покупцям варто орієнтуватися суто на свої потреби. Тому що, щоб ви не вибрали, в плані функціональності і потужності, ви залишитеся задоволені. Через конкуренцію, що не може не радувати, майже всі виробники намагаються перевершити інших роблячи свої продукти краще і дешевше інших.

Так що, якщо ви задумалися про покупку комп’ютера, то гарненько вирішите для себе, навіщо він вам потрібен. Можливо вам вистачить планшета або навіть смартфона. Якщо ж ви точно вирішили, що вам потрібен комп’ютер, тоді беріть ультрабук – він поступається ноутбуків тільки ціною, але, вже сьогодні, ця різниця буде близько 200 $.

Весь світ рухається до мобілізації і мінімізації комп’ютерів і, можливо, скоро ми зовсім відмовимося від комп’ютерів в тому вигляді, в якому ми бачимо їх сьогодні.

Ссылка на основную публикацию