Що потрібно, щоб відкрити ІП – документи і покрокова інструкція

Щоб відкрити ІП, необхідно пройти нелегкий процес державної реєстрації. Не знаючи тонкощів підготовки документів, можна не тільки затягнути відкриття свого підприємства, але і втратити гроші. У цій статті ми розповімо, як зареєструватися в максимально стислі строки без праці.

Що таке ВП

Докладніше поговоримо про те, що ж означає скорочення ВП. ІП – це бізнесмен, який розпочинає вести діяльність комерційного характеру. Щоб робити це законно, необхідно пройти реєстрацію в державних установах.

Давайте розглянемо відмітні ознаки, які свідчать про приналежність до підприємництва фізичних осіб.

 1. Якщо фірма виготовляє або набуває деяке майно, отримуючи з його подальшого використання або реалізації прибуток.
 2. Організація веде облік операцій господарського плану, взаємопов’язаних з процесом здійснення угод.
 3. Всі вчинені громадянином за певний часовий відрізок угоди мають взаємозв’язок.
 4. Підприємець має міцні зв’язки і домовленості з продавцями, клієнтами та іншими різновидами контрагентів.

До підприємництву, яке здійснюється без використання утвореного юридичної особи, обов’язково застосовуються законодавчі норми, що регулюють ведення діяльності особам, що представляють комерційну організацію.

Право вести підприємницьку діяльність фізична особа має лише після проходження процедури державної реєстрації. Незаконне ведення діяльності спричинить за собою потрапляння під відповідальність адміністративного або кримінального характеру.

Відео – Як зареєструвати ІП в 2017 році самостійно

Які документи потрібні для ІП?

Щоб оформити ІП, необхідно зібрати значний пакет документів. Зробити це можна самостійно або за допомогою фахівця – консультанта, який допоможе розібратися у всіх тонкощах. Є ще один спосіб – уважно прочитати наступну далі інструкцію по відкриттю ІП на 2017 рік і виконати її по пунктах.

Відкриття ВП у 2017 році. Покрокова інструкція

Крок 1 – знаходимо бланк для заповнення №Р21001

Першим кроком до відкриття підприємництва стане підготовка бланка серії Р21001.

Зверніть увагу, допущення хоч однієї помилки в заповненні даного паперу може легко привести до відмови зареєструвати ВП. Багато бізнесменів звертаються за допомогою до онлайн-серверам в інтернеті. Деякі з них пропонують безкоштовне оформлення, інші беруть грошові внески. Плюс їх використання полягає в тому, що підготувати документи для реєстрації можна:

 • в будь-який час,
 • заощадивши залишився до подачі термін, так як заповнення здійснюється не більше 15 хвилин,
 • не шукав матеріали для вивчення форм самостійно.

Якщо ви не знайшли потрібний сервіс, то необхідно завантажити додаток №13 до наказу ФНС України від 25.01.2012 N ММВ-7-6 / 25 @. Зробити це можна за посиланням нижче.

Завантажити бланк №Р21001

Крок 2 – заповнюємо форму Р21001

На другому кроці приступаємо до заповнення форми Р21001. Підійти до процесу заповнення поданої паперу необхідно відповідально. Справа в тому, що оновлена ​​форма є машиночитаемой, виходить, що при відхиленні від стандарту, який машина здатна розпізнати, вам світить відмову в реєстрації індивідуального підприємництва.

У разі якщо вам все-таки відмовили, необхідно заново заповнити форму і подати заяву вдруге, а також повторно сплатити державне мито в розмірі 800 гривень.

Заповнення форми повинно проводитися:

 • на комп’ютері шрифтом Courier New, кегль 18,
 • вручну, великими літерами друкованого формату, написаними чорним чорнилом.

Завантажити вимоги до оформлення документів

На першій сторінці поданої заяви необхідно вказати наступну інформацію про громадянина, який претендує отримати статус ІП:

 1. ПІБ,
 2. статеву приналежність,
 3. місто або інший населений пункт, який є місцем народження,
 4. дату появи на світ,
 5. громадянство,
 6. індивідуальний номер платника податків.

Зверніть увагу, заповнення всіх пунктів обов’язково. Якщо ви не пам’ятаєте свій індивідуальний номер платника податків та документ про його видачу втратили, скористайтеся онлайн-сервісом податкової служби «Дізнайся свій ІПН». Заповніть зазначені там рядки і отримаєте або номер, або підтвердження відсутності цього документа. Якщо так і виявиться, заповнювати відповідну графу в формі вас ніхто не зможе змусити, і ІПН буде присвоєно безпосередньо під час офіційної реєстрації підприємництва фізичної особи.

На другій сторінці заяви необхідно вказати:

 1. дані основного документа громадянина РФ (паспорта),
 2. адреса місця офіційної реєстрації, з індексом.

Якщо ви є громадянином РФ, сторінку 3 бланка потрібно пропустити і перейти до листу з маркуванням А, який нумерується у відповідній клітинці вгорі (див. Зразок заповнення нижче). Якщо ви є іноземним громадянином або особою без громадянства, заповніть цю сторінку аналогічно попереднім. За документ, дані якого вносяться на цю сторінку, можуть виступати:

 • вид на проживання,
 • дозвіл на тимчасове проживання,
 • віза та ін.

Відкриваємо лист з маркуванням у вигляді букви «А». Уважно вписуємо до відповідних клітини коди КВЕД з Загальноросійського класифікатора різновидів економічних напрямків діяльності, відповідні подальшим напрямками роботи бізнесу. Краще всього вибрати кілька відмінних один від одного напрямків, однак головним серед усього відібраного списку стане вважатися лише одне. Його в яку заповнюють папір вписують першочергово за рахунком, до того ж він вказується у всіх в подальшому заповнюються деклараціях. Переборщувати з кодами не слід, набираючи їх якомога більше «про запас». Законодавчо їх кількість не обмежується, проте з практичної точки зору вибирати більше двох десятків видом діяльності не варто, так як це завадить оцінити вашу спеціалізацію. У тому випадку, якщо передбачуване напрямок бізнесу, внесене в КВЕД, що не вигорить, ви зможете в офіційному порядку його змінити або поповнити список новими напрямками абсолютно безкоштовно.

Для початку підбирайте коди, відповідні проведеної вашою компанією діяльності, з тією метою, щоб знизити кількість вступників від наглядових органів претензій. Дуже важливо заздалегідь ознайомитися зі списком заборонених до ведення від імені ІП видів діяльності.

Що стосується заповнення, параметри наступні: внесення кодів в лист виробляється через підрядник, з лівого на правий бік аркуша. Кожне найменування не може містити менше 4 цифр.

Відкриваємо лист Б наявної форми і записуємо порядок отримання паперів, а також телефон для зв’язку. У графі ПІБ і порожньому проміжку для додавати підпис заявника нічого не пишемо. Їх заповніть особисто, перебуваючи під наглядом з боку співробітника податкової інспекції, гелевою або кульковою ручкою чорного кольору, коли будете подавати реєстраційну заявку про діяльність свого підприємства. Нотаріально підтверджувати дійсність документа в цьому випадку не потрібно.

Роздруковуємо заповнену форму за допомогою одностороннього чорно-білого друку, в єдиному екземплярі.

Увага! Друк на обох сторонах паперового аркуша А4 забороняється. Отримані листи не потрібно скріплювати або зшивати, але краще покласти в папку, щоб віднести на подання не пом’ятими.

Крок 3 – визначаємося, яка система оподаткування податками нам підійде

Для майбутнього індивідуального підприємництва вибрати систему оподаткування бізнесу податками необхідно перед тим, як буде подано заяву на офіційну реєстрацію, адже податковий режим застосують по відношенню до нього безпосередньо з першого дня її підтвердження в органах. Повідомити про подальшу системі оподаткування податками можна одночасно з тим, як принесете заповнену реєстраційну папір. Найпростіші варіанти для новачків в області бізнесу – два вибрати оподаткування спрощеного типу, за ССО. Всього існує два види. Давайте розглянемо їх.

 1. 6% від доходів (спрощена налогооблагательная система, береться сума в 6%) – з усього одержуваного підприємством грошового доходу вилучається шматок розміром в 6%, без ведення обліку витрат, які на кінцеву величину оподаткування не впливають.
 2. зменшувані на розмір витрат (спрощена система оподаткування 15%) – податок сплачується виходячи з різниці між доходами і документально підтвердженими витратами. 15% ставка може знижуватися в окремих регіонах, виходячи із зазначеного виду ведення діяльності. Існує ще кілька податкових різновидів:
 • ПНС (патентна система оподаткування),
 • ЕНВД (єдиний податок на поставлений дохід).

Заява на перехід до сплати ЕНВД може податися лише тоді, коли почнеться фактична «поставлений» діяльність. Під час реєстрації індивідуального підприємництва ви таке подати не можете, тому заяву на спрощену систему оподаткування все одно доведеться подати.

Крок 4 – вносимо оплату за державне мито за відкриття ІП

Вартість сплати державного мита за відкриття індивідуального підприємництва становить 800 гривень. Щоб сформувати квитанцію на оплату мита в режимі онлайн, відвідайте сайт Федеральної податкової служби і знайдіть там сервіс «Сплата державного мита». Графа з реквізитами податкової служби заповнюється автоматично, після введення індивідуальним підприємцем адреси. Сформовану квитанцію також необхідно роздрукувати на принтері та оплатити без комісії в будь-якому зручному відділенні банку. Крім того, оплатити її можна і за допомогою безготівкового розрахунку, за допомогою онлайн-банкінгу через платіжні системи банків-партнерів Федеральної податкової служби.

Крок 5 – перевіряємо список паперів, необхідних для відкриття

Отже, давайте звіримося за списком, чи всі потрібні для справи паперу були нами підготовлені.

 1. В першу чергу подивіться, чи взяли ви заяву на реєстрацію вашого індивідуального підприємництва, потрібен всього один екземпляр.
 2. Також в наявності повинні бути присутніми повідомлення, в яких йдеться про бажання переходу на систему оподаткування спрощеного типу, необхідно мати два примірники.
 3. Про сплату за реєстрацію державі грошової мита буде свідчити оригінал квитанції, також наявний у вас на руках.
 4. Необхідно мати при собі основний документ громадянина Російської Федерації – паспорт, а також кілька його ксерокопій.

Крок 6 – відносимо документи в податкову

Отже, настав час віднести документи податковому інспектору. В його присутності на аркуші форми Р21001, пронумерованому буквою Б, впишіть чорною ручкою свої:

 • прізвище,
 • ім’я,
 • батькові.

Потім поставте особистий підпис. По завершенню процедури ви отримуєте від податкового інспектора документ розписку, що припускає, що він прийняв від вас комплект реєстраційних паперів.

Перевірити, чи готові ваші документи, що знаходяться в обробці, можна дистанційно, сидячи за особистим комп’ютером. Для цього використовуйте черговий сервіс Федеральної податкової служби, що надає відомості про ІП та етапі обробки документації (egrul.nalog.ru).

Крок 7 – забираємо готові паперу

Як тільки вас повідомлять про досягнення довгоочікуваними документами на відкриття індивідуального підприємництва готовності, відрахуйте три робочих дня і приходьте на прийом до контролюючого органу. Приблизно такий час потрібно на їх оформлення, в тому випадку, якщо ви спочатку заповнили надаються паперу повністю вірно.

Отримати документи можна, пред’явивши в конторі основний документ російського громадянина і розписку від інспектора ІФСН, яку ви отримали раніше, при здачі паперів на обробку. Успішно пройшли процедуру державного реєстрування підприємства бізнесменам видаються всі папери з наступного переліку.

 1. Лист записів Єдиного державного реєстру індивідуальних підприємців (ЕГРІП). Зверніть увагу, що при повторному отриманні цього документа він буде називатися випискою з ЕГРІП.

 2. Свідоцтво про постановку на облік фізичної особи в податковому органі. Ні, ще один помаранчевий лист Держзнаку вам не видадуть. Цей папір виглядає як звичайний лист А4 з синьою печаткою місцевого відділення ФНС і підписом податкового чиновника.
 3. Повідомлення про взяття на облік фізичної особи в податковому органі. У цьому документі будуть вказані ваш ІПН і ІН.

 4. Одна з заповнених копій заяви на вибір різновиду налогооблагательной системи спрощеного виду, що подається вами раніше, буде повернуто з іншими документами з поставленим рукою податкового інспектора відміткою про дійсність і прийнятті інших документів. Якщо його виявиться мало, ви маєте право оформити додатковий запит до інспекції Федеральної податкової служби, щоб отримати лист, що інформує про використання системи оподаткування спрощеного типу, адже часом воно потрібно для пред’явлення співпрацюють з організацією контрагентам.

Крок 8 – чекаємо відповіді з пенсійного фонду Російської Федерації

Тепер необхідно дочекатися відповіді з пенсійного фонду Російської Федерації, в якому буде вказано факт постановки відкривається вами підприємства на облік всередині системи. Це необхідно зробити, щоб отримати можливість сплачувати встановлені для індивідуального підприємництва грошові суми.

Потрібні для реєстрації документи відправлять за адресою вашої прописки. Очікувати відповіді більше місяця не доведеться. Потім приступайте до активних дій і самі дзвоніть, пишіть в пенсійну державну організацію. Можливо, представники контори захочуть вашого особистого появи у відділенні, для видачі документів безпосередньо в руки. Перед походом підготуйте необхідні папери і візьміть в папці для паперів:

 • оригінал і ксерокопію повідомлення, в якому вказується ІН, що підтверджує проходження процесу державного реєстрування підприємства,
 • свідоцтво платника податків з присвоєним індивідуальним номером,
 • лист з реєстру ЕГРІП із записом про вас.

Проведення реєстрації проходить за участю співробітників фонду соціального страхування.

Крок 9 – отримуємо коди статистики індивідуального підприємця

Коди статистики ви дізнаєтеся з повідомлення від Федеральної служби державної статистики. Цей документ до отримання не обов’язковий, але ІП мати його при собі необхідно, так як крім кодів статистики в ньому вказується загальноросійський класифікатор підприємств і організацій – ОКПО, необхідний для правильного складання звітності. Крім іншого, деякі кредитні організації при створенні рахунку розрахункового виду просять подивитися повідомлення, що містить отримані коди.

Самостійно знайти повідомлення з зазначеними в ньому кодами можна, зайшовши для цього на офіційний сайт кодів федеральної служби державної статистики. Крім того, виконати процедуру отримання можна в місцевому відділенні служби вашого міста.

Крок 10 робимо печатку підприємства

Цей елемент також необов’язково мати сьогодні, адже він поступово виводиться з обороту взаємодії підприємницьких організацій з іншими конторами, проте в деяких випадках вона все також потрібно, наприклад, при оформленні в суд довіреності. Зрозуміло, менталітет російського людини також такий, що вимагає необхідного наявності печатки, як самого вагомого підтвердження домовленостей з фірмою. Контрагенти не стануть довіряти вам і вашим документами, якщо особистої печатки підприємства значиться на них не буде.

Офіційних вимог до друку не пред’являється, найчастіше у фірм-виробників відбитків є готовий набір зразків, які можуть вам підійти. Подальше застосування друку проводиться за потребою. Середня вартість виготовлення відбитка становить від 600 до 1500 гривень, в залежності від складності заготовленого макета і технологічності майбутнього виробу. На виготовлення зазвичай йде від 3 до 5 днів.

Крок 11 – відкриваємо розрахунковий рахунок

Необхідно відкрити рахунок розрахункового характеру створеного ІП в одному з банків. Незважаючи на те, що ця умова швидше бажано, що обов’язково, виконати його слід, перш за все, для власної зручності і вигоди. Цей розрахунковий рахунок підприємства знадобиться для прийняття безготівкової оплати від інших підприємців, клієнтів, продавців і т.д., а також для перерахування податкових виплат, використання еквайрингу, збільшення робочого темпу і проведення платежів в режимі онлайн.

Здавалося б, чи не простіше застосовувати для ведення діяльності особистий рахунок власника компанії? Ні, адже це загрожує отриманням претензій і державних штрафів. Кожен банк має власний перелік документів, необхідних для відкриття розрахункового рахунку. Щоб підготувати все необхідне, заздалегідь проходите телефонні консультації з ними і записуйте все найменування, які потрібно принести. Зазвичай вимагають:

 • документ, що свідчить про постановку ІП на податковий облік, що містить індивідуальний номер платника податків,
 • ксерокопію основного документа громадянина, що відображає головний розворот сторінок і частина з пропискою стороні аркуша,
 • документи, що підтверджують наявність ліцензії, в тому випадку, якщо ваша діяльність підлягає ліцензуванню.

Крок 12 – вирішуємо питання про ведення готівкового розрахунку

Якщо крім безготівкового розрахунку ви будете брати сплату паперовими грошима, тобто готівкою, одержуваними замість проданих товарів чи послуг, вироблених вашою фірмою робіт, обов’язково застосовуйте касову контрольну техніку. Обов’язково потрібно зареєструвати касовий апарат в інспекції Федеральної податкової служби, перед тим як приступати до його експлуатації. Ухвалення оплати готівкою без касового апарату, а також відсутність чеків за всіма попередніми грошової операції вважається незаконним. Винятком можуть стати лише роботи по системам:

 • єдиного податку на поставлений дохід,
 • патентної системи оподаткування.

Однак, це поширюється лише на ті напрями роботи організації, за які ви вносите податкові виплати згідно із зазначеними вище системам оподаткування, все решта способи отримання оплати необхідно проводити через касову техніку.

Крок 13 – отримуємо можливість стати роботодавцем

Слід визначитися, чи маєте ви намір наймати персонал. Коли бізнесмен, який відкрив індивідуальне підприємництво, приступає до найму співробітників, він може зробити це за допомогою договорів:

 • цивільно-правових,
 • трудових.

Для цього попередньо слід звернутися до пенсійного фонду для реєстрації себе в якості повноправного роботодавця, то ж відноситься і до фонду соціального страхування. В один час з проходженням процедури реєстрації індивідуального підприємництва проводити звернення не обов’язково. Як тільки відчуєте, що настав час найняти співробітників, перед укладанням офіційної домовленості здобувачами посад зверніться в зазначені контори. Щоб дати роботу іншим, доведеться зібрати додаткову звітність і здати її в пенсійний фонд і фонд соціального страхування.

Крок 14 – відправляємо повідомлення про діяльність підприємства

Починаючи здійснення деяких різновидів діяльності підприємства, необхідно відзвітувати, подавши повідомлення від індивідуального підприємства. Найчастіше їх зобов’язані подавати:

 • підприємства, які торгують товаром в роздріб,
 • підприємства-перевізники, які надають населенню послуги транспортного характеру.

Це далеко не повний список. З ним можна ознайомитися в правилах з першого Додатки до Постанови Уряду Російської Федерації, який перебуває в силу влітку 2009 року, якому присвоєно номер 584.

Крок 15 – вибираємо спосіб оформлення документації здійснення офіційної звітності

Необхідно почати ведення звітної роботи з моменту запуску підприємства. Запис вчинених витрат і отриманого прибутку здійснюється в книгу обліку. Там записуються всі проведені операції підприємства. Перше здійснення платежу згідно оптимальній системі вноситься до бюджету по завершенню перших трьох місяців роботи підприємства. Шляхи вирішення завдання з ведення діяльності видаються нам такими:

 • найм грамотного бухгалтера,
 • самостійне ведення справ в програмі Excel на комп’ютері і здача звіту в Федеральну податкову службу особисто, або поштовим відправленням,
 • використовувати платні онлайн-сервіси для ведення бухгалтерії в інтернеті.

Підведемо підсумки

Пам’ятайте, облік необхідно вести з першого дня, а також сплачувати належні внески і податки.

Як бачите, відкрити та ВП самостійно цілком реально, слідуючи представленої в нашій статті покрокової інструкції. Ви зможете впоратися з завданням в короткі терміни, при цьому заощадивши гроші на отриманні сторонньої допомоги від фахівців і консультантів. Якщо з першого разу відкрити ІП не вийшло, не впадайте у відчай і спробуйте ще раз. За час ваших спроб фахівців-помічників менше не стане, та й їх допомогу швидше за все не знадобиться вам.

Відео – Як відкрити ІП

Сподобалася стаття? Збережіть, щоб не втратити!

РЕКОМЕНДУЄМО СТАТТІ ПО ТЕМІ

Як закрити ІП: інструкція з ліквідації підприємства

бізнес

Воронка продажів: як грамотно скласти воронку для ефективних продажів

бізнес

Пошук інвестора для бізнесу: де шукати інвестиції і як продавати свою ідею

бізнес

Ваш відгук Натисніть, щоб скасувати відповідь.

Ссылка на основную публикацию