Що потрібно знати про кеш мініатюр Windows, і як з ним працювати?

В операційній системі Windows кеш мініатюр використовується як сховище мініатюр малюнків для внутрішнього / системного провідника. Це значно прискорює відображення кожного з малюнків / зображень, так як системі немає необхідності перераховувати властивості малюнка щоразу, коли користувач хоче на нього поглянути. Таким чином Windows працює з зображеннями практично будь-якого формату: від фотографій (jpeg) До гифок (gif) І відео (avi). Якщо ви зберігаєте в комп’ютері велика кількість таких, ви навіть і не підозрюєте, як здорово кеш мініатюр економить системні можливості Windows, захищаючи процесор і RAM від постійних обчислень і перезаписів на диски під час перегляду фотографій і відео.

Здавалося б питання з необхідністю кешу мініатюр малюнків закривається. Однак, як і багато в Windows, це не саморегуляторні механізм, який потрапляє під нагляд системи. Якщо це кеш, значить він має конкретну папку. З моменту появи Windows Vista це шлях (до прихованої настройками області):

% Userprofile% \ AppData \ Local \ Microsoft \ Windows \ Explorer

або

C: \ Users \ ім’я-користувача \ AppData \ Local \ Microsoft \ Windows \ Explorer

І чим більше зображень ви через систему “пропускаєте”, тим “богаче” папка стає, розростаючись з часом до непристойних розмірів. Причому кеш буде накопичувати в собі ці мініатюри НЕЗАЛЕЖНО від того, повернетеся ви до переглянутих файлів або вони пропадуть з системи раз і назавжди. Кеш буде містити в собі мініатюри малюнків навіть після їх видалення (північноамериканське для пред’явлення звинувачень деяких любителям “веселеньких” картинок з участю неповнолітніх).

Файл мініатюри легко розпізнавати: (файл бази даних) в розширенні файлу і часто цифро-поєднання, що означає його фізичний розмір. Однак шукати системні файли за допомогою системного Ж провідника – є mauvais ton, і якщо ви збираєтеся поглянути на накопичилися в системі ескізи зображень, вам на допомогу командна консоль і. Відкрийте її і введіть пару команд:

cd \
dir * .db / s

Після виконання команди консоль видасть всі шляхи, які в кінцевому підсумку містять ескізи зображень, в тому числі і у сторонніх програм:

Кеш мініатюр: що в ньому хорошого і що поганого?

ПЛЮСИ кеша

  • прискорення завантаження системи в принципі
  • прискорення відкриття папок, що містять велику кількість зображень і відеофайлів

МІНУСИ кеша

  • нерегульоване накопичення кеша, що віднімає вільний простір диска
  •  збережена історія переглядаються медіафайлів (системі наплювати, яким чином файл потрапив на комп’ютер і як часто ви його переглядали: поглянули один раз, помилившись, або милуєтеся щогодини – малюнок вже в кеші)
  • неможливість видалити деякі порожні папки або цілі директорії через що зберігається локального кешу мініатюр

Після того, як ми розібралися з поняттям і змістом цього кешу, подивимося на інструменти з ним роботи.

Кеш мініатюр: чистимо, видаляємо, забороняємо

Відключити кешування в системах від Windows Vista можна через редактор групової політики.

gpedit.msc

потрапляємо в редактор і виявляємо настройку:

Конфігурація користувача-Адміністративні шаблони-Компоненти Windows-Провідник

Якщо редактор недоступний, для відключення кешування скористайтеся можливістю редактора реєстру. Ці настройки знаходяться по шляху:

HKEY_CURRENT_USER \ Software \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Explorer \ Advanced

Значення параметру DisableThumbnailCache приберіть в 1. Якщо такої не виявлено, створіть його як двійковий DWORD параметр і, назвавши DisableThumbnailCache, надайте значення 1.

Ссылка на основную публикацию