Що робити якщо не завантажується Windows 10

З даної статті ви дізнаєтеся план дій, якщо не завантажується windows 10.

Коротенько про операційну систему

Що з себе являє Windows 10? В першу чергу, це операційна система, яка управляє персональним комп’ютером. Без неї, ПК – купа залізяк, яка ні на що не здатна. І для чого ж потрібна ОС? Судячи з визначення, вона пов’язує всі комплектуючі вашого персонального комп’ютера в єдину, повноцінну, а головне – стабільну систему. Без неї ви не зможете працювати на ПК.

Отже, все-таки повернемося до теми з Віндовс 10. Десятку по праву можна вважати однією з найпродуктивніших операційних систем в світі. Вона отримала повноцінну підтримку такої технології як Directx12, а так само масу інших корисних ласощів.

Але, звичайно ж за популярністю вона навряд чи зрівняється зі старою доброю Віндовс 7, яку до сиг пір використовує величезну кількість комп’ютерів. Так в принципі воно й зрозуміло, адже сімка найстабільніша система, яку коли-небудь розробляли і на жаль її підтримка припинилася (треба ж якось популяризувати нові версії).

Переваги нової виндовс над іншими

Звичайно вона має свої плюси і мінуси, без цього нікуди. Спочатку розглянемо її позитивні сторони:

 1. Прискорена швидкість завантаження. Дуже корисна річ для економії вашого дорогоцінного часу, особливо якщо систему поставити на SSD диск, але це не обов’язково якщо ви не професійний геймер.
 2. Нова візуальна складова.
 3. Підтримка нової технології Directx12.

Будь-яку програму пишуть люди, а значить яким би професіоналізмом не мали програмісти, деяких проблем просто не уникнути (ОС – це дуже об’ємна програма, програмісти просто не встигають вгледіти за всім), звідси і мінуси Віндовс 10:

 1. Система любить перезавантажувати комп’ютер в не підходящий для вас час.
 2. На ранніх версіях, 10-ка була досить сира і через це але могла довго не включатися.
 3. 10-ка, після перенесення версій, може довго завантажуватися (але вона на початкових етапах установки).
 4. Якщо раптом поновлення перервалися, то Віндовс 10 може відмовлятися запускатися (доведеться відновлювати систему).
 5. І так, windows 10 любить перезавантажуватися.

Заради справедливості, хочу зазначити, що даних проблем можна уникнути, якщо регулярно чистити систему від вірусів і очищати реєстр від порожніх записів.

Що робити якщо не запускається Windows 10? А ось зараз розберемося.

Як усунути проблему із запуском ОС

Отже, система може не запускатися або Windows 10 перезавантажується в таких випадках:

 1. Якщо ви підхопили вірус.
 2. Установка критичного оновлення або програми пройшла з перебоями.
 3. Чорний екран смерті.

Кожну проблему розглянемо окремо.

Що робити якщо ви підхопили вірус

Перезавантажте ваш персональний комп’ютер, натисніть клавішу F8 і запустіть безпечний режим, а потім проскануйте антивірусом.

Або ж створіть на іншому ПК завантажувальну флешку і знову проскануйте (якщо не виходить запустити безпечний режим).

Як окремий спосіб – перевірте наявність вільного місця на системному диску. Можливо система не хоче завантажуватися через це.

Установка критичного оновлення або програми пройшла з перебоями

Завантажитеся в безпечному режимі (перезавантаження, f8) і видаліть оновлення або драйвера. Це повинно вам допомогти.

Чорний екран смерті, по ряду причин, теж може бути пов’язаний з некоректною установкою оновлення або програми, драйвера. А також, спробуйте виконати такі маніпуляції:
Чорний екран смерті

 1. Вимикайте Інтернет (висмикне шнур з модема або просто вимкніть модем). У деяких випадках, відключення інтернету може допомогти (від’єднує патч-корд з мережевої карти і чорний екран скидається).
 2. Якщо раптом перший спосіб не допомагає, натисніть на кнопку вимикання ПК і утримуйте її в такому стані 4 секунди. Це потрібно для того, щоб ПК примусово вимкнувся (тоді пам’ять очиститься), потім знову запустіть його, можливо ваш комп’ютер не повністю вийшов з режиму сну.
 3. А також, може допомогти відкат системи до початкового рівня. При установці критичного оновлення, система створює точку відновлення, щоб можна було продовжити роботу. Майки молодці, продумали все до дрібниць.

Ось бачите, все не так уже й погано. Окремо хотілося б сказати, що проблеми із запуском можливі і через апаратної несумісності вашого персонального комп’ютера і мінімальних системних вимог. Толи, в такому випадку, вам допоможе тільки апгрейд вашого ПК.

В першу чергу слід звернути увагу на:

 1. Збільшення кількості планок оперативної пам’яті.
 2. Жорсткий диск. Так, так, саме через нього можуть статися біди. Обов’язково попередньо перевіряйте його. Адже діагностика завжди краще лікування.
 3. Процесор. Якщо раптом, у вашого процесора підгоріли контакти, обов’язково віддайте його в ремонт або купіть новий, тому що може згоріти материнська плата, а разом з нею і решта комплектує. Будьте гранично обережні.

Можливо ви полазили в налаштуваннях биос і система не знає з якого пристрою вантажиться, тоді вам потрібно поміняти пріоритет завантаження.

Ссылка на основную публикацию