Що робити, якщо пропав робочий стіл на комп’ютері?

Іноді трапляється таке, що після включення комп’ютера ви бачите тільки фонову картинку, а іконки кудись поділися. Впадати у відчай не варто – в цій статті ми детально розберемося з цією проблемою!

Чому пропав робочий стіл?

Буває таке, що після глобальної перевірки на віруси або ж після елементарної перезавантаження пропадають іконки. Ось основні, можливі, причини:

  • Якщо пропав робочий стіл в ОС Windows, це можливо свідчить про те, що в системі був пошкоджений або взагалі видалений файл EXPLORER.EXE, який відповідає за коректну роботу робочого столу в даній операційній системі.
  • Можливо, робочий стіл зник внаслідок пошкодження налаштувань ОС Windows комп’ютерним вірусом. В цьому випадку потрібно встановити антивірусну програму і перевірити з її допомогою, чи є на комп’ютері будь-які шкідливі програми. У разі їх виявлення, потрібно обов’язково їх усунути, і перезавантажити комп’ютер.
  • Іноді, наприклад, можуть не відображатися іконки, якщо ви випадково їх приховали в налаштуваннях. Для того, щоб це виправити, необхідно правою кнопкою миші клікнути по вільному простору робочого столу в Windows XP, вибрати «Упорядкувати значки» і вказати галочку поруч з пунктом “Показувати значки робочого столу». У Windows 7, 8, 8.1, Vista потрібно в випадаючому меню клікнути «Вид» і провести ту ж процедуру.
  • Якщо пропав робочий стіл, то потрібно спробувати спочатку запустити процес роботи файлу EXPLORER.EXE самостійно. Для його запуску потрібно утримувати протягом деякого часу кнопки «Ctrl», «Alt», «Delete». Це викличе вікно «Диспетчера завдань», де в розділі «Додатки» необхідно натиснути «Нова задача». Після, в полі «Відкрити» вводиться команда explorer.exe і перезавантажується комп’ютер.
  • У разі, якщо перераховані вище способи усунення цієї складності безсилі можна спробувати відновити систему. Щоб це зробити потрібно зайти в меню «Пуск», потім «Програми» -> «Стандартні» -> «Службові» -> “Відновлення системи”. У вікні треба натиснути галочкою на «Відновлення попереднього стану комп’ютера» і натиснути кнопку «Далі». У календарі необхідно вибрати контрольну точку відновлення. Ця точка виділена жирним шрифтом. Перед її вибором ви повинні бути абсолютно впевнені, що в ту дату комп’ютер працював коректно і в ньому не виникало ніяких системних помилок. Після вибору дати натискається «Далі».

Перед виправленням цієї складності бажано перевірити чи присутні на комп’ютері будь-які віруси. Якщо їх не видалити, то після кожної перезавантаження можливе повторення тієї ж проблеми.

Тому краще один раз вирішити цю складність, ніж потім постійно стикатися з порожнім екраном і зникненням іконок. Крім того, регулярне сканування комп’ютера на наявність вірусів збереже його від передчасної поломки, завдяки чому він зможе прослужити більш тривалий час.

Ссылка на основную публикацию