Що робити, якщо при відкритті документа в Word з’являється повідомлення «Недостатньо пам’яті або місця на диску»

Microsoft Word – найбільш просунутий і потужний текстовий процесор, без праці справляється з відкриттям і редагуванням документів в сотні сторінок зі складним форматуванням тексту. Але якщо це так, як можна пояснити помилку «Недостатньо пам’яті або місця на диску», з’являється відразу після відкриття файлу при тому, що на комп’ютері не спостерігається недостачі оперативної, ні фізичної дискової пам’яті?

Відразу потрібно сказати, що помилка ця не має відношення до оперативної пам’яті або жорсткого диска, в більшості випадків вона виникає при пошкодженні конфігураційних файлів Microsoft Word або зміни дозволів каталогу шрифтів, з якого редактор підвантажує необхідно йому шрифти.

Також помилка може бути викликана пошкодженням кеша шрифтів, роботою деяких надбудов і пошкодженням самих файлів Microsoft Office.

Розглянемо ці причини більш докладно.

Пошкодження файлу Normal.dotm

файл normal.dot являє собою шаблон, в якому зберігаються настройки і стилі, що визначають вид документа Word. У разі пошкодження його структури редактор може відреагувати появою зазначеної помилки. В цьому випадку усунути неполадку можна шляхом перевтілення шаблону Normal.dotm.

Для цього, закривши всі файли Microsoft Office, перейдіть в каталог % Userprofile% \ AppData \ Roaming \ Microsoft \ Шаблони і перейменуйте розширення файлу Normal.dotm в або.

Також ви можете видалити файл, але безпечніше все ж буде його перейменувати.

При наступному запуску Word шаблон буде створено з настройками за замовчуванням.

Некоректна робота надбудов

Якщо у вашому Word є активні надбудови, спробуйте їх відключити.

Для цього перейдіть по ланцюжку налаштувань файл -> параметри -> надбудови.

Внизу в випадаючому списку виберіть «Надбудови Word», натисніть «Перейти».

І знімете в віконці галочки з активних надбудов.

Те ж саме повторіть і для надбудов COM. Можна діяти і методом виключення, відключаючи надбудови одну за одною і перевіряючи кожен раз роботу редактора.

Зміна дозволів каталогу шрифтів

Ще однією розповсюдженою причиною появи помилки є зміна дозволів системного каталогу Fonts, вміст якого використовується додатками пакета Microsoft Office. Помилка може виникати у всіх версіях Windows, але частіше за все її поява зазначалося в Windows 10 Creator Update. Усунути цю проблему можна за допомогою PowerShell, виконавши наступні дві команди.

WindowsfontsarialwindowsfontsWindowsfontsarialwindowsfonts

Пошкодження кешу шрифтів

Кеш шрифтів являє собою особливий набір тимчасових файлів буфера, до якого звертаються програми для прискорення завантаження шрифтів. Пошкодження кешу може привести до появи помилки «Недостатньо пам’яті або місця на диску».

Для скидання кешу пропонуємо використовувати простий командний файл.

Скачайте його по посиланню і запустіть від імені адміністратора.

Після того як скрипт відпрацює, перезавантажте комп’ютер.

Зміна політики щодо збереження зон вкладенні

Поява помилки також тісно пов’язане з відкриттям файлів, отриманих з інтернету, які можуть бути заблоковані. Завжди перевіряйте такі файли на предмет блокування в їх властивості. Як варіант, можете включити політику не збереження інформації про зону вкладених файлів.

Відкрийте редактор групових політик, перейдіть по ланцюжку конфігурація користувача -> Адміністративні шаблони менеджера прикріплень і включіть політику «Не зберігати інформацію про зону в вкладеннях файлів».

Якщо політика відсутня, застосуєте Твік реєстру, скачавши його за посиланням.

Зміни вступлять в силу після перезавантаження комп’ютера.

Пошкодження файлів Microsoft Word

Якщо жоден з цих способів не допоміг вам вирішити проблему, виконайте процедуру відновлення офісного пакету.

Для цього відкрийте в панелі управління аплет «Програми та засоби», знайдіть в списку Microsoft Office і натисніть «Змінити».

Ссылка на основную публикацию