Що робити якщо забув пароль від WiFi, як підключитися до мережі не знаючи його

Мережа, роздавали роутером, необхідно захищати паролем, інакше ви можете втратити не тільки оплачений трафік, але і особисті дані. Але встановлений надійний пароль можна забути. У цьому випадку буде два виходи: встановлювати новий код або відновлювати втрачений.

Коли можна відновити пароль

Забутий пароль можна відновити, якщо ви вводили його раніше хоча б на одному зі своїх пристроїв: телефоні, планшеті, комп’ютері. Можна подивитися пароль і в панелі управління роутером, але вийде це зробити тільки в тому випадку, якщо ви раніше входили в обліковий запис і пароль від неї зберігся в пам’яті браузера.

Якщо ж вищеописані варіанти не є актуальними в вашому випадку, залишається один варіант – скидати пароль і встановлювати його заново. Єдине, що для цього знадобиться – фізичний доступ до роутера.

відновлюємо пароль

Всі популярні операційні системи (і Windows, і Android, і iOS) мають вбудовану функцію, що зберігає свій пароль у пристрої. Пароль явно міститься на вашому пристрої, якщо воно підключається до мережі автоматично, не вимагаючи від вас введення коду доступу.

Якщо ж кожен раз, коли ви намагаєтеся під’єднатися до власного Wi-Fi, система запитує у вас пароль, значить, у вас встановлена ​​галочка навпроти умови «Не зберігати пароль», тому шукати код в пам’яті пристрою марно.

на Android

Щоб отримати пароль з пристрою під керуванням Android, необхідно мати root-права. Система зберігає код в зашифрованих файлах, доступ до яких без root-прав закритий.

Отримавши root-права, ви зможете вибрати один з двох методів: або вручну знайти файл з потрібними даними, або скористатися спеціальним додатком.

Через пошук файлу

Для пошуку потрібного файлу, швидше за все, знадобиться сторонній провідник, так як стандартні провідники операційної системи приховують деякі файли або не відображують деякі розширення. Рекомендується скористатися додатками Total File Commander, ES або Root Browser:

 1. Опинившись в провіднику, перейдіть по шляху / data / misc / wifi. Початкову папку варто шукати у внутрішній пам’яті, а не на SD-карті.

  Переходимо в розділ / data / misc / wifi

 2. Опинившись в кінцевому розділі, розгорніть файл wpa_supplicant.conf (в ранніх версіях операційної системи замість цієї назви був випадковий набір цифр). Система не знайде програму, за допомогою якої можна відкрити це розширення, тому скористайтеся будь-яким текстовим редактором або браузером.

  Вибираємо будь-яку програму для розгортання файлу wpa_supplicant.conf

 3. Відкриється список з різною інформацією. Пошукайте блоки, що починаються зі слова network. У кожному з них буде рядок ssid – назва мережі, і psk – пароль. Знайдіть за назвою мережу, яка вас цікавить, і перегляньте пароль від неї.

  Шукаємо блок network і рядок з назвою необхідної нам мережі

Через спеціальний додаток

В Play Market можна знайти додаток Wi-Fi Passwords. Воно автоматично дізнається назву і паролі всіх збережених мереж і показує їх у вигляді зручного списку:

 1. Перейдіть до магазину Play Market і знайдіть цю програму. Скориставшись пошуком, ви побачите багато програм з подібною назвою, але завантажити потрібно саме ту, на якій буде позначка [Root].

  Встановлюємо додаток Wi-Fi Passwords з магазину Play Market

 2. Відкривши додаток, надайте йому доступ до root-прав.

  Дозволяємо доступ до root-прав

 3. Перед вами з’явиться список мереж і паролів від них. Знайдіть потрібний Wi-Fi і дізнайтеся пароль від нього.

  Знаходимо в списку потрібну мережу і дізнаємося пароль

на iOS

Щоб переглянути пароль від збереженої мережі на iOS, необхідно пристрій, піддане джейлбрейку. Доведеться скористатися спеціальним додатком, яке працює тільки зі зламаними пристроями. Майте на увазі, що після джейлбрейка у вас можуть виникнути проблеми з гарантією і витоком особистих даних з телефону.

У старих версіях IOS була можливість переглянути паролі від збережених мереж за допомогою вбудованих функцій: досить було знайти в налаштуваннях пункт «Паролі», в якому містилася вся потрібна інформація. У нових версіях, які вийшли після IOS 7, розділ залишився, але інформацію про Wi-Fi мережах зробили недоступною.

Через стороннє додаток

Потрібну програму поширюється безкоштовно в магазині Cydia. Можна скористатися ним, але якщо з якихось причин воно відмовиться працювати, виберіть будь-яке інше додаток зі схожою назвою і функціоналом.

 1. Опинившись в магазині Cydia, знайдіть програму Wi-Fi Password List і встановіть її.

  Встановлюємо додаток Wi-Fi Password List

 2. Завантаживши додаток, відкрийте його. Перед вами з’явиться список мереж і паролів від них, в якому ви знайдете необхідну інформацію.

  Шукаємо свою мережу і дізнаємося пароль

На Windows 10

У Windows 10 дізнатися пароль простіше, ніж на інших операційних системах, так як ОС його не приховує:

 1. Натисніть на клавіатурі комбінацію Win + R, щоб викликати віконце швидкого доступу. Пропишіть запит ncpa.cpl і виконайте його.

  Виконуємо запит ncpa.cpl

 2. У вікні, відшукайте вашу мережу і двічі клацніть по ній лівою кнопкою миші.

  Двічі натискаємо по потрібної мережі

 3. Розгорніть властивості бездротової мережі.

  Відкриваємо властивості мережі

 4. Перейдіть до вкладки «Безпека».

  Відкриваємо розділ «Безпека»

 5. У рядку «Ключ безпеки мережі» буде вказаний пароль.

  Дивимося на значення з рядка «Ключ безпеки мережі»

Відео: як дізнатися забутий пароль від Wi-Fi

Як підключитися без пароля

Якщо відновити пароль не вийшло або в цьому поки немає потреби, можна скористатися технологією WPS – вона дозволяє підключитися до запаролений мережі без введення пароля. Єдине, що знадобиться – фізичний доступ до роутера.

На всіх сучасних роутерах є кнопка WPS. Іноді вона велика і виведена окремо від інших, іноді маленька і поєднана з кнопкою Reset (коротке натиснення – WPS, довге – Reset). Огляньте свій роутер, щоб її знайти, а якщо не знайдете, зверніться до інструкції, що додається до пристрою.

Шукаємо кнопку WPS на роутері

через Android

Щоб підключитися до запитаної Wi-Fi мережі через Android без пароля, виконайте наступні кроки:

 1. Перейдіть до налаштувань пристрою.
 2. Виберіть розділ Wi-Fi.

  Відкриваємо меню розділу Wi-Fi

 3. Відкрийте меню, натиснувши на кнопку у вигляді трьох вертикально побудованих точок. Виберіть режим WPS.
 4. На екрані з’явиться повідомлення про те, що режим WPS активований. Натисніть на роутері кнопку, пристрій встановить з’єднання.

  Вибираємо пункт «Кнопка WPS»

через iOS

На пристроях під управлінням iOS функція WPS не підтримується. На iPhone і iPad можна підключитися до Wi-Fi мережі тільки через введення пароля.

Через Windows 10

У Windows є функція, що дозволяє підключитися до запаролений мережі через WPS. Але спочатку ви повинні переконатися, що ваш комп’ютер вміє ловити сигнал Wi-Fi. Якщо він здатний на це, виконайте наступні дії:

 1. Клацніть по іконці, що відкриває список доступних мереж. Вона знаходиться в правому нижньому кутку монітора.

  Натискаємо на іконку у вигляді сигналу

 2. Виберіть потрібну мережу і натисніть на неї. Вам запропонують ввести пароль, а під полем для введення буде напис, що сповіщає, що підключення можна здійснити через кнопку на маршрутизаторі (роутере). Якщо цей напис є, то функція WPS підтримується, залишається натиснути кнопку на роутері.

  Натискаємо на доступну мережу

Відновлення пароля через настройки роутера

Все виробники роутерів створюють спеціальні програми, що дозволяють управляти багатьма параметрами роботи пристрою. Але вони не встановлюють їх в пам’ять комп’ютера, а надають доступ до них через браузер. Зайшовши в панель управління, ви зможете побачити інформацію про встановлений пароль.

Єдина складність, яка може виникнути, – для входу в панель управління роутером потрібно ввести логін і пароль. Зазвичай використовуються такі комбінації: логін – admin, пароль – admin або 000000. Дізнатися, які дані використовуються у вашій моделі за замовчуванням, можна в інструкції до роутера. Якщо ж стандартний пароль був змінений, а ви його не пам’ятаєте, скористатися цим способом не вийде.

TP-Link

Для роутерів TP-Link процес відновлення проводиться таким чином:

 1. В адресному рядку браузера (там, де вводять посилання) пропишіть рядок 192.168.1.1 або 192.168.0.1 (який варіант використовувати, написано на нижній панелі роутера). Введіть дані для авторизації.

  Вводимо логін і пароль

 2. Перейдіть до розділу «Бездротовий режим», а після – до підрозділу «Захист бездротового режиму». Відшукайте рядок «Пароль», в якій буде вказано шукане значення.

  Дивимося пароль в розділі «Захист бездротового режиму»

Asus

На пристроях Asus пароль можна отримати аналогічно:

 1. В адресному рядку браузера (там, де вводять посилання) пропишіть рядок 192.168.1.1. Введіть дані для авторизації.
 2. На головній вкладці «Карта мережі» буде вказаний пароль. Якщо навести на нього курсор, то значення перестане бути приховано.

  Дивимося на рядок «Ключ WPA-PSK»

D-Link

У роутерах D-Link необхідно виконати наступні кроки:

 1. В адресному рядку браузера (там, де вводять посилання) пропишіть рядок 192.168.1.1. Введіть дані для авторизації.

  Знаходимо рядок «Ключ шифрування»

 2. Відкрийте розділ Wi-Fi, а в ньому підрозділ «Налаштування безпеки». Ви побачите рядок «Ключ шифрування PSK», в якій буде вказано шукане значення.

ZyXEL

Для відновлення пароля через адміністративну панель ZyXEL робимо наступне:

 1. В адресному рядку браузера (там, де вводять посилання) пропишіть рядок 192.168.1.1 або my.keenetic.net. Введіть дані для авторизації.

  На вкладці «Точка доступу» вказується пароль від Wi-Fi

 2. Опинившись в панелі управління, клікніть по іконці мережі. Залишаючись на вкладці «Точка доступу», знайдіть рядок «Ключ мережі», в ній ви побачите пароль.

Tenda

У маршрутизаторах Tenda доступ до паролю можна отримати так:

 1. В адресному рядку браузера (там, де вводять посилання) пропишіть рядок 192.168.0.1 або tendawifi.com. Введіть дані для авторизації.
 2. Перейдіть до вкладки Wireless, а після до розділу Wireless Basic Setting. Відшукайте рядок Key і подивіться в ній пароль.

  Дивимося на сходинку Primary SSID

Linksys

Роутери Linksys також містять інформацію про пароль до бездротової мережі у відкритому вигляді:

 1. В адресному рядку браузера (там, де вводять посилання) пропишіть рядок 192.168.1.1. Введіть дані для авторизації.
 2. На вкладці «Бездротова мережа» (Wireless) перейдіть до параметрів безпеки. Ви побачите рядок «Ідентифікаційна фраза» (Passphrase), в якій і прописаний використовуваний пароль.

  Знаходимо пароль в рядку Passphrase

Що робити, якщо відновити пароль не вдалося

Якщо ви випробували всі вищеописані способи, а отримати пароль не вдалося, залишається один вихід – скинути налаштування роутера. Зробивши це, ви відкотити його прошивку до початкового стану. Врахуйте, що все решта настройки, коли-небудь внесені вами, також перестануть діяти.

Щоб скинути роутер, досить натиснути кнопку Reset (зазвичай вона маленька, знаходиться на задній панелі роутера і може бути трохи втоплена вглиб) на 10-15 секунд, не відпускаючи її до тих пір, поки роутер не піде в перезавантаження. Як тільки роутер знову включиться, настройки будуть скинуті і мережу перестане мати пароль. Його варто відразу ж поставити, щоб уникнути підключення до вашої мережі сторонніх людей.

Натискаємо кнопку reset на 10-15 секунд для скидання роутера до заводських налаштувань

Пароль від мережі Wi-Fi можна подивитися на пристроях, які були раніше підключені до роутера. Можна також скористатися технологією WPS, щоб підключитися до мережі без пароля. Поточний код доступу розташований в панелі управління роутером. Якщо пароль відновити не виходить, можна виконати скидання налаштувань, а потім встановити новий пароль.

Ссылка на основную публикацию