Що робити при виявленні вірусного зараження ПК?

Що ж робити користувачеві якщо його комп’ютер піддався зараженню вірусом? Деяким шкідливим кодами все таки вдається проникнути в операційну систему і провести свою активацію. У більшості випадків таке відбувається з необережності самого користувача, це як відвідування шкідливих сайтів, установка сумнівного програмного забезпечення, зневага установкою антивірусної програми!

Після потрапляння вірусу на комп’ютер, починається його розмноження або впровадження, найчастіше активація, перша стадія відбувається автоматично або завдяки натискання користувача на виконуваний файл!

Що потрібно зробити після виявлення вірусу або вірусної активності?

Будь шкідливий код в першу чергу небезпека втратити особисту інформацію, і тільки після слід фактор порушення роботи прикладних програм або самої операційної системи. Якщо Ви дорожите збереженням файлів, то рекомендуємо звернутися за кваліфікованою комп’ютерної допомогою. Або при належному досвіді спробуйте вирішити проблему самостійно, дотримуючись наших порад нижче:

  1. Не варто намагатися знайти виконуваний файл, це може спричинити за собою подальше поширення коду.
  2. Вимкніть Інтернет з’єднання, в тому числі підключення по локальній мережі.
  3. Якщо є підключені накопичувачі витягніть їх, пізніше проведіть сканування на предмет зараження.
  4. Вимкніть всі сторонні програми активні на момент зараження. Особливо це стосується програм відображених в системному треї (області повідомлень).
  5. З іншого комп’ютера має доступ до Інтернет, скачайте свіжі утиліти антивірусного програмного забезпечення. Не користуйтеся програмами простроченими хоча б на один день!

Отже, які ж утиліти можна буде задіяти для сканування вже зараженого комп’ютера:

  • Kaspersky Virus Removal Tool – автономна антивірусна програма для сканування вашого ПК. Застосовується для усунення зараження і лікування інфікованих файлів. Має інсталяційний файл, який періодично оновлюється на офіційному сайті розробника. У лічені миті встановлюється на ПК, після чого готовий до проведення сканування. Вам залишиться лише запустити перевірку. Примітка!   Бажано відключити на час перевірки наявний антивірус, воізбежаніе конфліктів і системних збоїв.
  • Dr.WEB CureIT – також є автономною антивірусної утилітою для проведення сканування вже зараженого комп’ютера. Надається компанією Dr.WEB відомої в усьому світі російської маркою інформаційної безпеки. Після завантаження, потрібно лише запустити виконуваний файл програми. При запуску у Вас буде запитано вибір режиму роботи: звичайний або посилений. Якщо Ви впевнені в зараженні системи, то виберіть варіант «Посиленої режиму». При такому вигляді сканування блокуються всі сторонні дії і процеси, в тому числі і деякі системні, що дає велику ймовірність виявлення вірусу і його подальшу ліквідацію.

Примітка!   Запускайте повну перевірку комп’ютера, не обмежуючись швидкої! Не заводьте обидві утиліти одноразово, користуєтеся ними по черзі! Після закінчення процесу перевірки варто перезавантажити комп’ютер, попередньо завершивши роботу антивірусної програми!

Якщо після перезавантаження системи проблема пов’язана із зараженням не було ліквідовано, то варто звернутися до фахівців для подальшого огляду і діагностики.

бонус

Для того щоб просканувати флешку на наявність такого вірусу як авторун (autorun), слід завантажити і запустити невелику програму Antiautorun. Дана утилитка відмінно справляється з цілим рядом вірусів, які відносяться до автозагрузочним.

Відразу ж після запуску, автоматично буде виявлено знімне пристрій і проведена перевірка! Вам залишається лише спостерігати. Після чого на флешці буде створена папка захисту, вона являє собою звичайну директорію створену в корені пристрою, під назвою – autorun.inf Примітка!   Дану створену папку не можна видалити простими способами, вона створюється з унікальними атрибутами, які її зберігають у вмісті. Єдиним мінусом цієї утиліти це її вузька спрямованість, якщо флешку інфікувати вірусом не з групи Автозавантажувач, то програма пропустить їх!

Ссылка на основную публикацию