Що робити – зламали Вкнтакте, однокласники або Facebook?

Злом сторінки – це в першу чергу крадіжка особистих даних користувача. Ця тема вже давно на слуху у багатьох користувачів, так як існує ризик і самим долучитися до ряду жертв. Зловмисники, в свою чергу, зі зламаних сторінок розсилають всі можливі запрошення для розширення клієнтської бази або, що більш часто, для крадіжки паролів друзів.

Поспішаю заспокоїти, що свавілля в цьому ніякого немає, практично завжди ви самі винні в тому, що допустили вразливість аккаунта. Як уникнути злому облікового запису і захистити особисту інформацію описано далі.

Захист аккаунта Вконтакте, Facebook і інших соц. мережах

Чим більш досвідченим користувачем ви стаєте, тим нижча ймовірність стати жертвою крадіжки сторінки. Тут існує кілька основних гачків, на які трапляються люди, а далі, відповідно, позбавляються контролю над сторінкою в соцмережі:

  • фішингові сайти – це сайти, які повторюють дизайн іншої відомої сторінки з метою змусити користувача ввести свої особисті дані. По першому вигляду цієї сторінки ви можете подумати, що потрапили на сайт соціальної мережі, але якщо придивитися на адресний рядок, в ній обов’язково будуть відмінності. Після введення логіна і пароля зазвичай нічого не відбувається, просто ваша інформація передається зловмисникові, що і призводить до подальшого злому. Відповідно всього вищесказаного, необхідно уважно ставитися до адрес доменів і, якщо ви вже авторизовані, не вводити пароль більше нікуди;

  • шкідливі ресурси – найчастіше такі сайти антивірусне забезпечення або інші програми, блокують. Суть в тому, щоб поцупити ваші cookie браузера, а потім використовувати їх для входу в ваш аккаунт. Соціальні мережі вже навчилися більш-менш чинити опір цьому виду загрози, змушуючи вводити пароль, який приходить на телефон, якщо вхід виробляється з нетипового місця. Ставтеся серйозно до попереджень антивіруса;

  • віруси – це різновиди троянських коней, які крадуть ваші особисті дані і передають їх хакеру. Надалі ви втрачаєте контроль над сторінкою, зазвичай зловмисник не поспішають виявляти себе, поки не поцуплять якомога більше інформації. Таким чином, визначити, що у вас заражена саме система, можна завдяки виникненню даної проблеми в масовому характері, кілька мереж зламані і подібного. Для боротьби з цією проблемою вам необхідно встановити антивірусну програму, провести сканування системи і встановити програму в активне положення, у вигляді превентивних заходів;

  • Брут система – це варіант, коли користувачі лінуються створювати складні паролі для кожного важливого сервісу. Ввівши свої дані на будь-якому шахрайському ресурсі або просто мало захищеному, ви піддаєте небезпеці особисті дані, які потім будуть використані для входу в ваші акаунти;

  • Не передавайте паролі нікому, так як навіть зі сторінки одного може сидіти хакер. Не використовуйте авто запам’ятовування особистих даних на громадських комп’ютерах.

Ви так само можете використовувати двох ступінчасту систему захисту, вона включає в себе необхідність вводити після пароля ще й код, який прийде на телефон. На даний момент подібний варіант входу є найбезпечнішим методом, так як навіть крадіжка інформації не допоможе хакеру скористатися вашим аккаунтом.

Здебільшого, як ви бачите, захист аккаунта залежить від вас, відповідно виконавши всі необхідні заходи, ви знизите ризик злому до мінімального. У разі, якщо вже пізно вдаватися до цих заходів і аккаунт вже зламаний, вам слід скористатися наступною інструкцією.

Відновлення контролю над обліковим записом в соціальних мережах

Перш за все, вам слід визначити причину витоку даних від аккаунта, так як у випадку з вірусом, проста заміна пароля істотно не допоможе. Спочатку, в такому випадку, вам буде потрібно знищити заражений файл з системи, а після цього виконувати інші дії.

[Note] У більшості випадків, повернення контролю над сторінкою починається з заміни пароля. У соціальних мережах завжди присутній однойменна кнопка, розташована поруч з формою входу. [/ Note]

Щоб їй скористатися вам необхідно мати доступ до номеру телефону, на який зареєстрована сторінка і поштової скриньки. Ніяких складнощів з відновленням виникнути не повинно, просто дотримуйтесь інструкції.

Частим явищем, є злом аккаунта в мережах, за рахунок попередньої крадіжки поштової скриньки. В результаті, хакер може навіть змінити пароль в обліковому записі. Методом боротьби, є зміна даних входу, так само і на ящику.

Використовуйте спеціальні сервіси, генератори паролів, які створюють довгі, надійні комбінації символів, що не піддаються злому силовим методом. Створіть для кожного важливого сервісу, окремий пароль і запишіть його на папері, поклавши в недоступне місце. Краще на комп’ютері не зберігати подібний файл на випадок зараження вірусами.

Підсумок, якщо поставитися з повною серйозністю до захисту облікового запису, у зловмисника практично не залишиться шансу зламати вашу сторінку.

Якщо у Вас залишилися питання по темі «Зламали Вконтакте, Однокласники чи Facebook? Що робити? », То можете задати їх у коментарях

Ссылка на основную публикацию