Що собою являє операційна система Linux? – Техніка та інтернет

Привіт, шановний друже! Сьогодні я вирішив зробити для тебе інформаційну статтю, тема якої операційна система Linux (Лінукс). Мабуть, це єдина альтернатива і цілком собі заміна популярної і далеко відомої ОС Windows від Microsoft.

Зануримося в світ історії і подивимося, звідки ростуть ноги і розберемося не тільки в перших кроках, а й коротко пройдемо весь шлях розвитку Linux.

Мені відомо, що є любителі послухати, а не читати тексти, тому всі бажаючі дивіться відео:

У столиці Фінляндії Гельсінкі, жив молодий хлопець Лінус Торвальдс, який в 1988 році вступає до Гельсінського університету на факультет інформатики. У школі студент процвітав в математиці і фізиці, тобто був досить здатним до навчання. І ось в 1991 році молодий програміст, натхнений книгою Ендрю Таненбаума про операційну систему Minix, береться за створення власної операційної системи, а якщо бути точним за розробку ядра операційної системи GNU / Linux, яка на сьогодні є однією з перших за популярністю серед вільних операційних систем.

Я сам не користувався Linux, але після прочитання купи матеріалу з даної теми, зрозумів, що варто спробувати. За словами багатьох ОС Linux не змусить зазнавати труднощів при роботі з нею. Хоча чимало і тих, хто нібито пускає слух про «непристосованості» до системи основної маси користувачів комп’ютерами.

Насправді ж, навіть мало що розуміє в ПК, ноутбуках людина зуміє за пару годин провести установку, настройку ОС і при цьому без проблем працювати з усіма додатками.

Особливості та гідності ОС Лінукс!

Безкоштовність Linux.

На даний момент безкоштовність цілої операційної системи цілком собі гідність. Ті, хто користуються Віндовс, повинні розуміти, що швидше за все це піратська версія. Так-так все саме так, але не лякайтеся, у маси народу піратські версії встановлені, так що дихаєте рівно. Ліцензія на Windows і на ліцензійні програми цієї системи коштують грошей і як правило ніхто не готовий платити. Є очевидний вихід: встановіть Linux з набір тисячі безкоштовних програм. Безумовно, проги відрізняються від звичних додатків вінди, але їх працездатність нітрохи не поступається. Звикли до однієї ОС звикнете і до іншої.

Надійність Linux.

Дійсно, Linux надійна система, і програми, встановлені тут не будуть зависати, на відміну від Віндовс, яка обов’язково знизить швидкість роботи всього комп’ютера, через деякий час після установки системи.

Безпека Linux.

Linux практично не має вірусів. Унікальне побудова операційної системи виключає роботу шкідливих програм. Все це дозволяє не обзаводитися антивірусом, яке теж в своїй мірі гальмують роботу вашого залізного помічника і витрачають ваш час.

Інтернет сервер на базі Linux

Відкритий вихідний код Linux.

Ви можете без проблем подивитися вихідні дані Linux, що дозволяє модифікувати код, виходячи зі своїх бажань. Можна розширювати функціонал, створювати програми, прописувати якісь доповнення.

За перші Лінукс була пустой.Со часом добровольці розробляли для ОС програми, доробляли систему. Пізніше були сформовані величезні спільноти програмістів, які в свою чергу постійно вдосконалюють і по сей день розвивають Лінукс, розробляючи нові програми.

Детально говорити про всі досягнення дуже довго, тому просто скажу, що темпи розвитку на сьогодні дуже високі.

Інтерфейс Linux.

В системі Лінукс користувачі виконують робочі процеси, використовуючи командний рядок (CLI) або графічний інтерфейс користувача (GUI), або, через елементи управління відповідних апаратних засобів.

Як правило, краще графічний користувальницький інтерфейс, де командний рядок також доступна, через вікно емулятора термінала або в окремій віртуальній консолі.

Програми розроблені для Лінукс не на найвищому рівні доступні виключно через командний рядок.

Командний рядок досить простий механізм взаємодії між процесами.

На комп’ютерах найбільш популярні інтерфейси, засновані на таких середовищах робочого столу як KDE Plasma Desktop, GNOME і Xfce.

Розробка Linux.

Важливим фактом про Linux є те, що працює ця система на безлічі процесорів різних архітектур.

Якщо порівнювати Windows або Mac OS X з Linux, то є одна дуже цікава різниця: Лінукс не має центру розробки. Ніяких головних організацій, власників, єдиних центрів, розроблені програми є результатом тисячі проектів. Вони всюди, одні проекти представляють фірми, інші проекти складають об’єднання хакерів з різних куточків світу. Верби теж можете приєднатися до цього воістину світового справі, розробити програму, внести свій внесок і відкрити нові можливості мільйону користувачів. До речі, користувачі можуть безпосередньо брати участь в тестуванні і вести переговори з розробниками, що дозволяє виправляти помилки, вносити нововведення і корективи.

Негаразди і нововведення.

Linux достатньо тривалий час критикувалася за незручність застосування в настільних комп’ютерах, особливо, через відчутною брак повноцінних версій всім нам відомих програм (як правило, офісних пакетів) і проблем з підтримкою обладнання. Мінуса системи відзначали складність вивчення, труднощі при налаштуванні обладнання.

Нові дистрибутиви Linux цілеспрямовано сконцентрувалися на цьому питанні і значно поліпшили становище Linux серед настільних ОС.

Дистрибутив (англ. Distribute – поширювати) – це форма розповсюдження програмного забезпечення.

Завдяки цьому Linux стрімко завоював повагу і популярність домашніх користувачів і малого бізнесу. Все завдяки операційній системі Gutsy Gibbon (Ubuntu 7.10) фірми Canonical.

Завантажити дистрибутиви ядра Лінукс ви можете, прописавши в пошуковику запит: Linux скачати і пройти по першим вкладках, там все цілком логічно описується!

На цьому випуск добігає кінця, інформація по даній темі нікому не буде зайвою. Якщо є творче бажання розібратися в цій темі трохи краще, то можете сміливо починати діяти.

Ссылка на основную публикацию