Що таке 3G, LTE, 4G, H і інші абревіатури, які використовуються для позначення мобільного інтернету

Користуючись мобільним інтернетом, ви, звичайно, помічали, що під час з’єднання верхньої панелі швидкого доступу на телефоні з’являються різні літери і абревіатури: H, H +, LTE, 3G, 4G і інші. Вони вказують місце з’єднання, від якого залежить швидкість передачі і прийому даних.

Розшифровка позначень і характеристика типів з’єднання

Знаючи розшифровку позначень і основні параметри кожного типу з’єднання, ви можете зрозуміти, якій швидкості очікувати при наявному рівні сигналу. У більшості випадків мобільний пристрій саме вибирає найбільш швидкий з доступних протоколів зв’язку і дає можливість користуватися інтернетом через нього.

Мобільний пристрій показує тип використовуваної мережі

На вибір типу підключення до мережі впливають наступні фактори:

  • місце, де ви знаходитеся: у закритих приміщеннях або на великій відстані від великих міст найбільш сучасні і швидкі протоколи (наприклад, 4G) можуть бути недоступні, і пристрій підбере той тип з’єднання, який буде працювати, хоч і повільно,
  • використовуваний тариф: багато тарифи не передбачають використання високошвидкісного протоколу 4G, дозволяючи підключення лише до 3G і більш повільним типами з’єднання,
  • технічні характеристики пристрою: не всі мобільні пристрої підтримують максимальну швидкість доступу до мережі, тому для того, щоб дізнатися, скільки мегабайт в секунду здатний відправляти ваш телефон, потрібно ознайомитися з документацією на офіційному сайті компанії-виробника.

3G

Альтернативні назви – 3rd Generation і UMTS. Це найбільш поширений формат інтернет-з’єднання в наші дні. Цифра «3» позначає третє покоління протоколів зв’язку. Спочатку швидкість з’єднання цього типу не перевищувала 384 Кбіт / с, але тепер при сприятливих умовах вона може досягати 21 Мбіт / с. Однак найчастіше на телефоні або планшеті ви отримаєте швидкість до 2 Мбіт / с.

До переваг режиму 3G можна віднести те, що він поступається за швидкістю тільки 4G-з’єднанню, але при цьому доступний практично скрізь. Але якщо ви рухаєтеся на машині або в поїзді швидше 30 км / год, то швидкість з’єднання починає знижуватися.

Швидкість мобільного інтернету в мережах 4G у багато разів вище, ніж в будь-яких інших

H, 3.5G, H +, 3G +

Тип H є покращеною версією 3G, заснованої на технології HSDPA – High Speed ​​Downlink Packet Access. H +, 3.5G і 3G + також є надбудовами над режимом 3G, що використовують протокол HSPA +. Вони дозволяють розвивати більш високу швидкість передачі даних: в ідеальних умовах при використанні двоканального варіанту протоколу HSDPA – до 21 Мбіт / с, а в базовій моноканальной версії протоколу HSPA + – до 22 Мбіт / с. У реальності, однак, швидкість в обох протоколах зазвичай не перевищує 3,8 Мбіт / с.

3.75G

Цей варіант рідко можна побачити, так як телефони зазвичай не відображають його на панелі стану, хоча реально використовують. З’єднання здійснюється по протоколу DC-HSPA + – поліпшеному варіанті HSPA. Максимальна швидкість його в два рази вище, ніж у варіанту H – 42 Мбіт / с, так як в ньому реалізовано двухканальное взаємодія. Кращі показники мереж цього типу сумірні з середніми показниками 4G-з’єднання.

4G, LTE

4G (мережі четвертого покоління) – найшвидші з доступних на даний момент. Але тільки якщо в них реалізований протокол LTE (Long Term Evolution). Спочатку в мережах 4G застосовувалася технологія WiMAX, і швидкість їх не перевищувала 40 Мбіт / с. Але сьогодні вже практично всі оператори зв’язку використовують протокол LTE.

Існує два види LTE-седіненій: LTE FDD і LTE TDD. Основна їх відмінність – розподіл доступного діапазону частот. Але незалежно від того, який варіант протоколу використовується, швидкість передачі даних теоретично може досягати величини від 100 Мбіт / с до 1 Гбіт / с, а в реальності – більше 40 Мбіт / с.

Мережі 4G, однак, мають ряд недоліків:

  • вартість доступу до інтернету в них вище, ніж в мережах 3G, тому переходити на тариф, який підтримує 4G, варто тільки в тому випадку, якщо ви завантажуєте великі файли або дивіться відео через мобільний інтернет,
  • зона покриття, тобто територія, на якій є 4G-з’єднання, набагато менше, ніж у 3G, так що будьте готові до того, що залишитеся без швидкого інтернету, якщо підете за місто.

Нижче показані зони покриття мереж 3G і 4G на території України. У верхній частині – зона покриття 4G, в нижній – 3G. Видно, що покриття території мережею 3G значно більш щільне, особливо на великій відстані від великих міст.

Покриття території мережею 3G значно більш щільне

4G +, LTE-A

Стандарт 4G + є наступним етапом розвитку мереж на основі 4G-протоколу і підтримує технологію LTE-Advanced. Вона дозволяє об’єднувати використовувані частоти, в результаті чого швидкість з’єднання збільшується.

Максимальна швидкість залежить від конкретної реалізації можливостей LTE-A оператором зв’язку. У деяких випадках можна отримати до 450 Мбіт / с, що перевищує швидкість проводового підключення.

G (General Packet Radio Service)

Дуже старий стандарт, який свого часу позиціонувався як вдосконалена версія 2G – його називали 2.5G. Працює по протоколу GPRS – поліпшеної версії протоколу GSM.

Це, безумовно, самий повільний вид зв’язку з усіх описаних, так як максимальна швидкість його не перевищує 200 Кбіт / с. Сторінка звичайного сайту без великої кількості зображень і інших медіаелементів буде завантажуватися в цьому режимі близько хвилини. Зате підключитися до такої мережі іноді вдається там, де недоступні 3G і 4G.

E (або EDGE – Enhanced Data Rates for GSM Evolution)

EDGE – це ще не 3G, але вже ближче до нього. Друга назва цього варіанта – 2.75G. Цей прокол з’явився після G. Він здатний забезпечити максимальну швидкість близько 300-400 Кбіт / с.

Відео: порівняння швидкості 3G і 4G з’єднань

Найшвидший інтернет в наші дні доступний по з’єднанню 4G + або 4G. Другий за швидкістю варіант – 3G + і H +, потім H і 3G. Найповільніші варіанти, які працюють трохи швидше звичайного 2G-протоколу, – G і E. При цьому зона покриття інтернету, що використовує найсучаснішу технологію, відносно невелика, а зловити мережу 3G, G або E можна в більшості населених пунктів країни.

Ссылка на основную публикацию