Що таке Андроїд в телефоні і для чого він потрібен?

Частенько можна почути вираз на кшталт Я купив телефон на Андроїд. Для багатьох слово Андроїд не говорить зовсім взагалі нічого, навіть якщо вони користуються смартфоном. Нічого страшного, зараз все розставимо по поличках.

Android в даному випадку це операційна система в першу чергу для смартфонів, а також планшетів, нетбуків, ноутбуків, розумних годин, електронних книг, телевізорів і т.д. Так, на базі цієї ОС працює величезна кількість всіляких пристроїв.

Сьогодні операційна система Android належить інтернет-гігантові Google, проте спочатку розробкою займалася компанія Android, Inc., яку в подальшому і купив Google це сталося в 2005 році. А ось перший офіційний реліз платформи відбувся набагато пізніше лише в кінці 2008 року, тобто на рік з гаком пізніше після подання iOS від компанії Apple. Але незважаючи на це, ОС Android є лідером серед мобільних пристроїв, причому її перевага колосально. Так, згідно з даними, 86% смартфонів, проданих у другому кварталі 2014 року, працюють під управлінням Android.

Android означає слово робот або робот-гуманоїд. Тому не дивуйтеся тому, що логотипом Android є ось такий кумедний персонаж:

Першим пристроєм, який працював на базі Android, став смартфон HTC Dream, який був випущений стільниковим оператором T-Mobile під назвою T-Mobile G1. Ось цей смартфон:

А в Україні першим офіційним пристроєм на основі ОС Android вважається Highscreen PP5420, який вийшов на ринок в 2009 році:

Вже після цього багато виробників стали створювати свої пристрої саме на базі Android.

Google також випускає лінійку власних смартфонів. Наприклад, Google Pixel 2 XL:

Також відзначимо, що існує лінійка смартфонів Android One: це пристрої сторонніх виробників, які працюють під управлінням так званої чистої або модифікований версії Android. Один з таких смартфонів Xiaomi Mi A2:

Сторонні виробники часто додають різні прикрашення в свої версії прошивок. Причому зміни часто настільки значні, що дізнатися стоковий Android складно. Погляньте, наприклад, на скріншот робочого столу Xiaomi на базі прошивки MIUI:

Але саме це і люблять користувачі: у тій же MIUI величезну кількість шанувальників по всьому світу.

Операційна система Android постійно модернізується, причому, що цікаво, ім’я кожної версії є назва десерту. Наприклад, 4.1 / 4.2 / 4.3 Jelly Bean жувальний цукерки, 4.4 KitKat відомий шоколадний батончик, 7.0 Nougat нуга.

На момент написання статті з’явилися повідомлення про те, що ОС Android вичерпала себе, а тому Google готує їй заміну у вигляді OS Fuchsia, яку нібито не один рік розробляють фахівці Google. Повна заміна очікується приблизно в 2023 році. Причини такі: операційна система не найкращим чином захищена від хакерських атак і шкідливих програм. Крім того, виправлення отримують не всі пристрої одночасно через розрізненої системи. Правда це чи ні, покажемо час.

Ссылка на основную публикацию