Що таке браузер Тор і для чого він потрібен?

Заборонено чи Тор браузер в Україні?

Загальновизнано, що Tor ефективний інструмент для анонімного виходу в мережу. І перш ніж використовувати що-небудь, потрібно розуміти для чого Вам це потрібно. В Україні Тор ще не заборонений. Його можна скачувати з офіцільний сайту. Вважаю, провайдер повідомив би мене звичайним повідомленням. Але цього поки що не відбувається. Виходить, установка на комп’ютер цього оглядача і використання його саме по собі не заборонено.

Заборонені незаконні дії, які користувач робить використовуючи його. Можна використовувати Tor для захисту свого приватного життя, а можна і на шкоду іншим. Навіть кухонний ніж можна використовувати по різному.

Зрозуміло, що в кожному конкретному випадку наші закони може інтерпретувати по різному ті чи інші дії. Закони РФ регламентують відповідальність за шахрайство, вимагання, крадіжки, корупцію, заклики до ненависті за національною, релігійною, расовою ознакою, тероризм, створення соціальних груп суїцидальної, терористичної спрямованості поширюються і на

мережу Інтернет. Сам по собі браузер не може забезпечити повної анонімності. Для цього потрібен цілий комплекс заходів, про які нижче. Але, навіть вони не допоможуть, якщо чиєїсь протиправною діяльністю вже зацікавилися спеціальні служби. Все залежить від шкоди завданої цією деяетельностью. Чим більше шкоди тим швидше знаходять винуватця. Немає стовідсотково робочої системи, самі розробники про це говорять постійно.

Що означає браузер Тор простими словами?

Ви відвідуєте самий звичайні сайти, або пишіть повідомлення в соціальній мережі, або по електронній пошті? У разі необхідності хтось може дізнатися дуже багато про Вас Ваше місце розташування, адреса проживання, прізвище, ім’я, по батькові просто пішовши по ваших слідах, які залишив ваш комп’ютер.

Вся справа в тому, що у будь-якого пристрою підключеного до мережі Інтернет є IP адреса. Він передається в службових пакетах, якими Ваш комп’ютер обмінюється з іншими в мережі. Тут вже нічого не поробиш, це основа роботи протоколу TCP / IP. Адреси ці видає провайдер організація якої ви платите за послуги в Інтернет. Провайдер зобов’язаний дотримуватися закону і у нього є інформація про Вас, ваші персональні дані, і IP. У ваших пристроїв (комп’ютера, роутера) є так само ідентифікаційні номери. У сукупності це дає необхідну інформацію.

В першу чергу звичайно ж ідентифікується комп’ютер. А далі справа техніки час роботи комп’ютера протягом дня, сайти які відвідуються з нього. Що ви шукаєте в Інтернеті, ваші профілі і групи в соціальних мережах, на які питання і як Ви на них відповідаєте в Одноклассниках. І ось, навіть не бачивши вас в обличчя, хтось вже знає ваші звички, ваш псіхопрофіль, які ліки ви купуєте, що Ви думаєте з того чи іншого питання, коли Ви буваєте вдома, коли немає .. Існують спеціальні програми для збору таких даних.

Основна функція Tor підміна IP адреси Вашого комп’ютера якимось іншим, приховування його. Продовжуючи приклад на сайті який Ви відвідали буде прописаний не фізичний адресу вашого комп’ютера, а інший, вигаданий. А на вашому комп’ютері теж все чисто. Провайдер не в курсі. Тим самим відстежити комп’ютер і встановити його власника важко.

Для чого використовують оглядач Тор і вся правда про його конфідеціальності

Одного разу група ентузіастів взяла на себе сміливість розробити власну комп’ютерну мережу з метою спілкуватися в цій мережі анонімно, без надання інформації провайдерам. Що ж вони придумали? Tor -це не тільки програма, встановлена ​​на вашому комп’ютері, але і ціла система серверів розміщених по всьому світу. Їх ще називають проксі-серверами (або серверами-посередниками).

Ну і що? запитає хтось. Чим вони відрізняються? А ось у чому. Головна задача Tor приховати від провайдера кінцеві адреси, тобто комп’ютери з якими ми хочемо зв’язатися. Ну і наші дані звичайно. У Тор днние передаються від вашого комп’ютера в зашифрованому вигляді по ланцюжку з декількох проксі-серверів. Причому шифр йде шарами спочатку ваш пакет шифрується ключами для третього сервера, передається, йде далі, потім для другого, відсилається далі, потім для першого. Ланцюжок ця (маршрути між серверами) змінюється через певний короткий час.

Авторам ідеї така ідея нагадала цибулину. Тому абревіатура Tor позначає (як це не дивно) цибулину. The onion router. У перекладі на російську цибульний роутер (маршрутизатор). А чи не скандинавський бог. Найголовніше сервера-посередники системи Tor анонімні для провайдерів. На малюнку наочно показано, як обгорнутий сигал. Ці обгортки і є змінена службова інформація по якій нас зазвичай відстежують.

Ваші запити підуть по цибульним серверів. Але адреси відправника і одержувача будуть надійно сховані від вашого провайдера. Простежити ланцюжок не вдасться, адже сервера стоять в різних країнах і вони зашифровані. Працює ця луковая система по протоколу SOCKS.

Складається з ланцюжка так званих мостів це сервера, які дані передають один одному до кінцевого сайту. Є там і свої засоби захисту сторожові сервера, що перешкоджають атакам з метою контролю з’єднань. Що стосується повної конфіденційності, можна додати, що істинним конспіратор потрібно буде виконати купу додаткових речей. Адже ваш комп’ютер має операційну систему, яка встановлює багато інших з’єднань по мережі. Потрібно ставити таку, де немає нових і чудових функцій. Windows 10 однозначно думаю, не варіант, якщо Ви справжній конспіратор.

Навіть якщо ви поставите Tor, відстежити Вас можливо за звичайними програмами, які встановлені на Ваш комп’ютер і передають свої дані в мережу. Так що нічого зайвого на комп’ютері бути не повинно. У браузерах потрібно відключати всі плагіни і розширення вони передають службові дані по своїх каналах, а це теж демаскує Вас. Доведеться пожертвувати ютубі, соціальним мережами і багатьом до чого ви звикли, якщо хочете справжньої приватності.

Наприклад, електронна пошта яку ви надсилаєте використовуючи поштову програму може бути прочитана, якщо не зашифровано саме повідомлення, або не шифрується сам канал. Для шифрування повідомлення можна використовувати складний пароль, а для шифрування інтернет каналу додатково потрібні спеціальні кріптомаршрутізатори. Цей спосіб не для всіх.

Тор браузер що це і як користуватися, відео

Tor повноцінно забезпечить конфіденційність, тільки якщо Ви підійдете до цього питання відповідально. Хочете спробувати встановити і налаштувати цей оглядач і подивитися як це працює? Вам ще цікаво? Далі, ми поговоримо про те, чи можна встановлювати програму на російській, і іншими мовами, на комп’ютер або смартфон, покажу як підвищити приватність на Windows10.

Ссылка на основную публикацию