Що таке CTR в Яндекс Директ, як підвищити клікабельність оголошень

Сьогодні я розповім про питання, яке завжди виникає у всіх, хто тільки що почав займатися контекстною рекламою: як підвищити CTR в Яндекс.Директі?

Трохи теорії: що це, навіщо, який буває, як подивитися

CTR – відношення кількості кліків до кількості показів, виражене у відсотках. Наприклад, значення 10% говорить про те, що кожен десятий показ призводить до кліку.

CTR в контекстній рекламі – це деякий показник ефективності. Їм часто мірятися і зводять в абсолют, але потрібно розуміти, що оцінка лише непряма.

 • Вона нічого не говорить про наслідки кліка – було чи цільове дію, окупилися чи вкладення.
 • Високий CTR оголошень Янтекс.Дірект може бути наслідком клікбейта і подібних методів.
 • У різних нішах свої нормальні показники.
 • При показах тільки внизу CTR напевно буде нижче, незалежно від якості.
 • Для різних типів запитів характерна своя кликабельность.

Важливо пам’ятати, що для рекламних мереж Яндекса це зовсім відносне мірило, яке точно має низькі значення і НЕ впливає на вартість. Тобто, кажучи про CTR, ми практично завжди маємо на увазі рекламу на пошуку, а не РСЯ.

По одному цим показником можна судити про успішність реклами, але його потрібно контролювати, тому що:

 • то, як розраховується прогноз CTR в Ю Я на пошуку, безпосередньо впливає на ціну за клік, а для прогнозу використовується накопичена статистика. Тобто чим вище значення, тим менша ставка потрібна для показу і дешевше клік,
 • можна знайти найбільш привертають аудиторію прийоми і скласти більш ефективні тексти,
 • збільшити CTR в Ю Я – значить отримати більше трафіку.

Клікабельність можна виміряти буквально для всього: кампанії в цілому, групи, оголошення, ключової фрази. У цьому криється і сила, і слабкість. З одного боку можна вносити точкові правки там, де видно необхідність, але з іншого важко оцінити, наскільки гарні чи ні поточні результати.

Який повинен бути CTR в Ю Я? Все дуже індивідуально і залежить від того, яким мірятися. Зазвичай порівнюють середній показник кампанії. Для пошуку нормальним називають від 8%, але це сильно залежить від тематики. У РСЯ досить і 1%.

Середнє значення на практиці недостатньо інформативно. Наприклад, очевидно, що для різних місць розміщення воно сильно відрізняється. Зазвичай орієнтуються на спецрозміщення і покази на десктопних пристроях.

Експрес-метод оцінки такої: показник групи / фрази порівнюється із середнім по кампанії. Якщо він сильно нижче, ймовірно, можна підтягнути.

Щоб підготувати для себе наочну статистику по всіх фразах, зручно користуватися Майстром звітів. Вибираємо умова показу, позицію, тип пристрою, покази, кліки, CTR.

Звіт експортуємо в Excel, за допомогою фільтрів залишаємо спецрозміщення на робочому столі.

Тепер можна подивитися, як йдуть справи з кожною фразою, і подумати, чи потрібно щось змінювати.

 • Адекватно оцінювати CTR можна, якщо була достатня кількість показів. Якщо їх всього два і один клік – це ще ні про що не говорить.
 • При аналізі потрібно орієнтуватися не тільки на цифри в статистиці, а пам’ятати про маржу: битися, перш за все, там, де більше вигода.

А тепер обговоримо конкретні прийоми.

Як підвищити клікабельність в Ю Я

Щоб підняти CTR в Ю Я необхідно:

 • зменшити кількість нецільових показів,
 • зробити оголошення візуально помітніше,
 • переконати його змістом.

Боремося з нецільовими показами

Мінус-слова

Про мінус-словах я писав тут. Чим повніше їх список, тим менше шансів, що оголошення покажуть не по потрібних запитах.

А менше лівих показів, більше цільових – вище кликабельность.

географічний таргетинг

Кампанії, орієнтовані на вузький регіон, як правило, мають більш високий CTR, тому що можуть краще відповідати на запит, регіональність може бути стимулом до кліку, простіше опрацьовувати мінус-слова і т. Д.

часовий таргетинг

Щоб вплинути на кількість кліків, можна:

 • виключати покази в нецільове час,
 • проштовхувати вище в пошук,
 • створювати окремі пропозиції для різного часу, щоб гарантовано привернути увагу.

коригування ставок

В Ю Я можна задати коригування по регіону, статтю, віком, використовуваному пристрою. Все це здатне впливати на кликабельность.

Наприклад, якщо пропозиція може бути цікаво представникам різних вікових груп, але є якісь спеціальні умови для однієї з них або підкреслюються різні переваги, це можна використовувати.

Якщо є аудиторія, яка навряд чи клацне, можна знизити ставки, щоб зменшити покази.

забезпечуємо помітність

Ключові слова в оголошенні

Класичний спосіб підтягнути CTR в контекстній рекламі – підсвічування. Якщо зустрічаються слова із запиту, вони виділяються жирним, що привертає увагу. Особливий шик – підсвітити всі: заголовок, фрагмент тексту, посилання.

Часто в заголовку розміщують ключову фразу. Це не тільки збільшує підсвічування, але і виразно дає зрозуміти, що оголошення реально відповідає запиту.

Входження в текст вдруге по відношенню до заголовка. Повторювати одне й те ж немає сенсу, краще описати реальні переваги.

Підстановка або другий заголовок

Порівняємо ось ці два приклади:

У першому заголовок короткий і невиразний, другий привертає більше уваги хоча б візуально, не кажучи вже про зміст.

Використовувати другий заголовок або підстановку потрібно, тому що це дозволяє не тільки зачепити погляд, але і сказати про себе більше.

фавікон

Ще один елемент візуального контакту, про який іноді забувають. На зображенні вище його немає, а це додаткова можливість привернути увагу.

Швидкі посилання

Швидкі посилання роблять оголошення більше, допомагають з підсвічуванням і дають потенційному клієнту додаткову стимулюючу інформацію: асортимент, ціни, сервіс і т. Д.

уточнення

Уточнення показуються на пошуку тільки в першому спецрозміщенні, ще помітніше виділяючи цю і без того привабливу позицію. Прописати краще всюди на всякий випадок, так як підвищує шанс отримати клік, сильніше відрізняючись від пропозиції на другому місці.

відображається урл

Додаткова можливість збільшити CTR в Ю Я – прописати відображається урл. Чим це корисно:

 • підсвічуванням,
 • зрозумілістю сторінки, на яку буде перехід,
 • ще однією можливістю написати щось «смачне».

Контакти

Як контактна інформація впливає на кликабельность:

 • оголошення візуально більше,
 • підтверджується регіональна прив’язка,
 • якщо важлива близькість до клієнта, може бути визначальним фактором,
 • при показі на мобільних можна буде зателефонувати в один клік, що сильно збільшує шанс на звернення,
 • психологічний аспект – фірма здається солідніше через наявність офлайн-адреси.

переконуємо клікнути

Граматично правильний заголовок

Вище я писав про підсвічування заголовка. Прийом ефективний, але якщо ключова фраза виглядає як набір слів, її потрібно змінювати, щоб заголовок був людським. Яндекс відмінно розуміє відміни, тому все одно підсвітить. А людина швидше клацне туди, де повідомлення виразне.

Конкретика в тексті

Про що говорить практично будь-яке оголошення? Великий вибір, низькі ціни, висока якість. Куди клікнути, якщо все однакове?

Якщо додати в текст конкретику, CTR оголошень в Яндекс.Директі може помітно підвищитися.

Найбільш ходовий прийом – цифри. Чи не «низькі ціни», а конкретна вартість товару-локомотива, не високе якість, а «гарантія 7 років», не «величезний вибір», а «поставки від 30 фабрик», не «величезний досвід», а «працюємо 17 років» і т.д.

цінові індикатори

Питання про необхідність вказувати ціну спірне і залежить від конкретного випадку. Якщо ціна – перевага, її варто показати. З іншого боку, тоді боротьба за CTR перетворюється в битву цін.

Багато хто використовує ціни на товари-локомотиви, але, щоб показати різницю асортименту, потрібні різні маркери. Наприклад, розглянемо оголошення.

Ціна-локомотив дуже низька, може зацікавити того, хто шукає економваріант, але тих, хто шукає більш надійну продукцію, може злякати. Для них вказані інші ціни в швидких посиланнях. Це може стимулювати до кліку різну аудиторію.

дедлайн

Обмеження пропозиції може підвищувати відгук, але не завжди. Різні «поспішайте» і «поспішайте» досить приїлися і часто сприймаються як явна виверт, але є цільові аудиторії, для яких це відмінно працює.

«Чарівні» слова

Не секрет, що на CTR в контекстній рекламі впливає наявність таких слів, як «недорого», «подарунок», «дешево», «даром», «знижка», «акція», «бонус», «гарантія», «супер» , «бездоганний», «фірмовий» і т. д.

Чим більшу вигоду клієнту обіцяє текст, тим більше шанс на перехід. Але всі обіцянки повинні підтверджуватися на цільовій сторінці, інакше кліки будуть, а Ліди немає.

Заклик до дії

Ідея в тому, що він повинен підштовхувати. По факту це не завжди потрібно, але заклик можна оформити цікаво, що приверне увагу.

Інший варіант для тестування: поточний заклик може не відповідати цільової аудиторії. Наприклад, якщо пропозиція для людей у ​​віці або рекламується щось дороге, не варто «тикати» і писати «тисни».

Іноді заклик до дії взагалі варто прибрати, щоб залишити місце для більш корисної інформації або якщо не передбачається якесь миттєве дію.

тестування варіантів

Підвищення CTR в контекстній рекламі вимагає постійного тестування, аналізу та пошуку нових ідей.

Для порівняння ефективності варіантів можна створювати кілька оголошень в групі. У цього підходу такі переваги.

 • Можна підготувати тексти під різні цільові аудиторії.
 • Можна зробити варіанти з відмінним набором переваг і виявити найбільш значущі.
 • Яндекс.Директ буде сам вибирати оголошення для показу на основі статистики і прогнозу, таким чином, частіше буде показуватися найбільш вдале.
 • Об’єктивніше буде інформація для власного тестування, тому що одночасний показ виключає вплив деяких факторів (близькість свят, наприклад).

Однак, щоб самому не заплутатися і швидше накопичити достатню статистику, запускати багато варіантів відразу теж не потрібно. Досить 2-4.

Ссылка на основную публикацию