Що таке глобальна прошивка на Xiaomi? – Типи прошивок, відмінності і особливості


Що таке глобальна прошивка на Xiaomi?

На всіх смартфонах Xiaomi, крім моделі Mi A1, яка працює під управлінням стокової версії Android, встановлений фірмовий інтерфейс. Називається оболонка MIUI, і вона повністю змінює зовнішній вигляд системи, а також додає нові функції, яких не було у чистій версії операційної системи від Google. Всі прошивки діляться на дві категорії:

  • глобальні – для зовнішнього ринку,
  • китайські – для внутрішнього ринку.

Меню налаштувань де можна дізнатися яка в тебе версія прошивки

Саме вони лежать в основі всіх кастомних прошивок. Вони принципово відрізняються один від одного. Так, в глобальній версії в списку встановлених програм можна побачити сервіси Google, яких в китайській версії немає. Ще одна відмінність полягає в тому, що MIUI в смартфонах для ринку Піднебесної має додатки, які працюють виключно на території Китаю, а також тільки два встановлених мови: англійську і китайську.

типи прошивок

Тут теж не все так просто, як може здатися відразу. Глобальні можна розділити на п’ять типів:

  • Developer ROM,
  • Stable ROM,
  • Ported ROM,
  • саморобні,
  • регіональні.

Зверніть увагу

Три останні є неофіційні прошивки, в той час як Stable і Developer випускаються компанією Xiaomi.

Developer ROM

Ці прошивки є бета-версії MIUI. вони створюються розробниками китайської компанії і призначені для любителів швидше за всіх отримати бажаний апдейт операційної системи. Це тип MIUI випускається з метою тестування всіх нововведень, тому після поновлення можуть виникати збої в роботі смартфона.

Важливо знати

Developer ROM з’являються щоп’ятниці за винятком святкових днів. Вони збирають і передають розробникам всі дані про помилки, щоб ті змогли їх усунути.

Stable ROM

Яка версія MIUI варто на Вашому Xiaomi?

Нова MIUI 10

MIUI 9

Свій варіант в коментарях

Це також офіційні прошивки, розроблені програмістами Xiaomi. їх перевага полягає в тому, що вони стабільні, протестовані і працюють без збоїв. У Stable ROM є все повноцінно працюють функції. Будь-які неполадки усунені.

Зверніть увагу

Подібні прошивки можна встановлювати на смартфон Xiaomi, не побоюючись перетворити його в «цеглина». Недолік полягає в тому, що немає будь-якого графіка оновлень, і прочекати апдейт можна місяці.

Ported ROM

Цей тип включає кастомниє прошивки, створені не програмістами Xiaomi. відповідно, всі вони відносяться до числа неофіційних. Їх популярність викликана тим, що багато людей замовляють китайські версії MIUI з урахуванням їх низької вартості і бажають локалізувати оболонку під свій регіон.

Також сюди можна віднести прошивки, портіруемость з інших пристроїв. Але в цьому випадку важливо, щоб обидва пристрої мали однакові процесори. Наприклад, на смартфон з чіпсетом від MediaTek не можна встановити MIUI, яку портувала з телефону на Qualcomm Snapdragon.

буде корисним

Найчастіше вони створюються на основі стабільних версій. Однак бувають випадки, коли в основу MIUI Ported ROM лягає і девелоперська версія, але колись треба провести роботу над усуненням помилок. Мінус використання – неможливість оновитися автоматично.

Регіональний MIUI ROM і класифікація за розміром

Регіональні прошивки – це самий нерозповсюджений тип MIUI. Вони заточені або під певного мобільного оператора, або під певний тип зв’язку. виділяють два найвідоміших виду регіональних ROM:

  • TD,
  • WCDMA.

Перша застосовується на девайсах, призначених для ринку Китаю. Другий вид MIUI використовується на моделях, які підтримують 3G зв’язок WCDMA.

У плані розміру прошивки діляться на Full ROM і Incremental ROM. Перші являють собою повноцінні поновлення з усіма сервісами. Їх розмір може складати до 2 Гб. Incremental ROM – невелике оновлення, яке вносить в систему потрібні доповнення. Розмір апдейта становить не більше 200 Мб.

Ссылка на основную публикацию