Що таке інтернет-кеш і чи можна його видаляти?

! У багатьох початківців користувачів Інтернету часто виникають питання при спробі самостійно вирішувати виникаючі проблеми. І це нормально. Тільки от коли чуєш вперше незнайомі терміни від людини який тобі намагається щось пояснити, просто не розумієш про що це він говорить. І сьогоднішній випуск якраз для тих хороших людей, хто продовжує розширювати свій словниковий запас 🙂. Сьогодні у випуску:

Що й казати, у вік Інтернету повноцінний користувач повинен знати потрібні терміни і вміти застосовувати деякі мінімальні навички. І не боятися дізнаватися щось нове. Навички допомагають самостійно і швидко справлятися з ситуацією. Та й на роботу сьогодні беруть охочіше людей, які впевнено працюють з комп’ютером. Давайте почнемо.

Що таке інтернет кеш браузера?

Поняття Кеш походить від англійського слова Cache (Тайник). Були часи, коли Інтернету у нас ще не було. А на старих операційних системах кеш вже був. Вся справа в тому, що у будь-якого комп’ютера є два види пам’яті. Перший це постійна пам’ять, в неї записується інформація і постійно зберігатися на жорсткому диску Вашого комп’ютера.

Інший вид пам’яті це так звана оперативна, віртуальна. Всі служби, програми, ігри які ви запускаєте, віконця які ви відкриваєте все це зберігається в віртуальної пам’яті. Як тільки ви закриваєте вікно оперативна пам’ять очищається від даних програми.

Запускаєте гру осередки оперативної пам’яті (що знаходяться в спеціальних мікросхемах) знову заповнюються, але даними з гри. Чим більше встановленої пам’яті на комп’ютері тим більше програм і вікон можна відкривати одночасно, продуктивність комп’ютера вище.

На комп’ютерах різний обсяг оперативної пам’яті. Кожна програма при запуску завжди математично обчислює якийсь обсяг даних. Результати цих обчислень в основному однакові. Вони і завантажуються в оперативну пам’ять.

А що якщо їх кожен раз не обчислювати, а наприклад, при закритті програми записувати результати постійних обчислень на жорсткий диск? Швидкість завантаження вже готових даних при наступному запуску буде вище ніж при обчисленні заново.

Програма запуститься вже швидше. Жорсткий диск пред’являє оперативної пам’яті (зі схованки), заздалегідь припасені дані. В операційних системах цей механізм називається файл підкачки:

На комп’ютерах з недостатньою кількістю ОЗУ (оперативної пам’яті) збільшення файлу підкачки іноді допомагає компенсувати її брак, наприклад при запуску Windows. Є ще технологія ReadyBoost для флешки. Про неї докладніше розповідав в цій статті. Там детально розповідається про різні способів чищення комп’ютера від сміття.

Що означає інтернет кеш і куки в Гугл Хром?

У браузерах приблизно такий же механізм роботи кеша, як і в операційних системах. Для збільшення швидкості відкриття віконець інформація з вашими настройками записується в певне місце на жорсткому диску і при наступному відкритті сайту дані вже не потрібно качати заново з Інтернету.

Значна їх частина вже збережена. Це дозволяє економити трафік і час. Всі переглянуті фото і відео раніше зберігалися в кеші і якщо знати де шукати, можна дістати з кеша файл, перейменувати його і ось відео можна було дивитися заново без Інтернет. Кеш так само зберігає історію переглядів сторінок і так звані куки файли. Або печеньки.

Це невеликі фрагменти службової інформації, які поміщаються на ваш комп’ютер з тих сайтів, які Ви відвідуєте. У них зберігаються дані про ваш візит сайту, і інша спеціальна інформація притаманна тільки Вам. Наприклад, якщо Ви зберігаєте паролі, то ця інформація при наступному відвідуванні не вимагається, так як вона записана в кеш.

А ще за допомогою цих печенек сайти збирають знеособлену інформацію про Ваші переваги, зберігають ваші пошукові запити і формують рекламні оголошення для Вас. Налаштовувати отримання куки можна в браузері, розробники не приховують, що використання куки може не сподобається користувачеві. І всю відповідальність по налаштуванню їх отримання перекладають на нього.

Офіційно прийом і передача куки вважається безпечною з точки зору перехоплення особистих даних, по ідеї сервер їх відправляє повинен їх шифрувати. Помітили, що користувачів соціальних мереж періодично накривають хвилі масового злому акаунтів? Це і є наслідок крадіжки паролів з браузерів користувачів за допомогою шкідливого ПО (або вірусів). Повністю відмовитися від прийому cookies можна, багато сайтів сьогодні працюють за допомогою цього механізму.

Що таке інтернет кеш в Fire Fox?

На Mozilla FireFox вирішив зупинитися, хоча кеш сам по собі всюди у всіх браузерів однаковий. Справа в тому, що цей браузер працює автономно і на відміну від Chromium його налаштування конфідеyціальності і безпеки не залежать він налаштувань Internet Explorer. І настройка Cookies у нього своя. У розділі Приватність браузера зверніть увагу на наступні місця:

При натисканні на Управління даними можна легко виключити сайти, які можуть відстежувати Вас або формувати для вас рекламу:

Можна вибрати те, що треба Вам, все легко і зрозуміло. А ще, на базі Mozilla FireFox побудований самий анонімний браузер Tor c захистом від відстеження та перегляду Темного (т. Е. Анонімного) Інтернету. Читайте інформацію про його встановлення та налаштування, якщо захочете спробувати. Це цікаво.

Що значить інтернет кеш в СCleaner?

Якщо у Вас некоректно відображається сторінка в Інтернеті, (а може ви просто захотіли швидко видалити історію переглядів) досить натиснути клавіші Ctrl + Shift + Del. Браузер запропонує очистити кеш за визначений Вами період часу:

Але, можна чистити комп’ютер (в тому числі куки) за допомогою спеціальних програм. Часто використовують CCLeaner, але я давно відмовився від неї, є і трохи краще програми. Для прикладу покажу, що вміє аналогічна і більш ефективна Glary Utilites.

Так як нам треба вичистити тільки кеш, а не реєстр, виберемо Очищення диска:

За одну хвилину програма знайшла близько 6 гб зайвого сміття, в тому числі і кеш всіх браузерів, встановлених на комп’ютері. Можна вибрати, який вбивати, а який залишити. Очищення видалить всі позиції відмічені галочками, будьте уважні! Кеш видаляти можна, а часто навіть потрібно. Звільняється місце на диску і зачищається непотрібна стара інформація.

Ссылка на основную публикацию