Що таке IP адреса комп’ютера і як його визначити? Для чого потрібен IP

Статичний IP адреса для чого він потрібен?

стандарти протоколу TCP / IP  опубліковані на початку вісімдесятих років двадцятого століття і описані в спеціальних документах. Технологія обкатана давно і сьогодні при підключенні комп’ютера практично до будь-якої мережі йому може бути присвоєно статичний або динамічний IP адреса. Він складається з послідовності цифр розділяються крапками (октети). Наприклад перше значення задає кількість підмереж і комп’ютерів (вузлів) у кожній підмережі:

Статичний (або постійний)  IP адреса видається системним адміністратором. Якщо мова йде про Інтернет то адреса надається Інтернет-провайдером. Головна перевага такої адреси це його сталість. Статичний адреса закріплюється за конкретним абонентом на весь період користування послугами конкретного інтернет провайдера і не змінюється. Як вже говорилося, найважливішими функціями протоколу IP є адресація і маршрутизація. І наявність власного статичного білого адреси дозволить вам вирішувати такі завдання:

 • організовувати локальні комп’ютерні мережі з внутрішніми (статичними або динамічними) IP адресами і надавати доступ до Інтерент обраним комп’ютерам мережі,
 • налаштовувати доступ користувачів до баз даних (SQL, 1с-бухгалтерія) практично з будь-якого місця через Інтернет,
 • з’єднувати між собою різні мережі,
 • налаштовувати обмін файлами через FTP-сервер і організовувати доступ до них з Інтернет,
 • налаштувати доступ з Інтернет до поштової, ігровому, файловому, проксі сервера і так далі.

Організації, індивідуальні підприємці, у яких підрозділи розкидані по різних ділянках так і працюють. Втім, є чимало звичайних людей, які за допомогою виділеного статичного адреси будують свої приватні мережі, і часом в них об’єднуються досить велика кількість користувачів наприклад ціла вулиця або квартал .. Так як пакет послуг надається протоколом IP ширше і складніше, то і вартість послуг інтернет-провайдера з наданням постійної адреси буде трохи дорожче.

Динамічний IP адреса що це таке?

динамічний IP працює точно так само як статичний адреса, він майже нічим від нього не відрізняється. Головна його відмінність він автоматично змінюється кожен раз при включенні / перезавантаження пристрою. Наприклад, якщо на роутері включений протокол DHCP все підключаються до нього пристрої можуть отримувати адреси автоматично. Ви включили смартфон і ось, десь на сервері Вашого оператора автоматично сталася реєстрація його мережевого інтерфейсу під певною адресою.

динамічного  IP цілком вистачає для домашнього використання. Пакети даних так само направляються з вашого комп’ютера в мережу і назад. Але адреса змінюється на новий після перезавантаження комп’ютера, роутера, мережевої карти, сервера. З якогось діапазону адрес вибирається незайнятий і до нього прикріплюється ваш пристрій. Це треба враховувати якщо використовуєте динамічний IP для налагодження, тестування портів і так далі.

Що означає Сірий IP-адреса?

Ще адреси поділяють на сірі та білі. Білий адреса це зовнішній, виданий провайдером. Уявімо тепер, що Ви прописали його на своєму домашньому роутере. До роутера приєднані наші два домашніх комп’ютера. Їм присвоєно динамічні адреси це так звані внутрішні адреси вашої домашньої мережі. Їх то і називають сірими. Доступ до них з Інтернету зазвичай закритий. Тому їх не можна використовувати в такому широкому функціоналі, який забезпечують білі адреси.

Деякі провайдери можуть видати як IP сірий адресу. Раніше цим грішили мобільні оператори, зараз не знаю як справа йде давно не брав такі тарифи. Така адреса цілком працездатний, поки справа не доходить до мережевих налаштувань відкриття портів, налаштування доступу до файлів комп’ютера ззовні. Значно зменшується швидкість, або обривається зв’язок. Обов’язково уточнюйте цей момент при покупці послуги.

Ще стикався з безкоштовними DDNS -провайдер / хостингами в числі послуг яких було безкоштовне надання IP адреси. Після реєстрації тобі видається якийсь адресу. Провайдер через півроку зник і я залишився без адреси. До речі, працював він погано з перебоями. Коли протягнули нарешті кабель я вже взяв нормальний тариф.

Як отримати білий IP адреса, його плюси і мінуси

Мінус тільки один абонентська плата. Але не дорого. Для юридичної особи звичайно послуги завжди дорожче ніж для фізичного. Щоб отримати білий повноцінний статичний адреса, потрібно провести аналаіз послуг, що надаються за вашим місцем проживання і вибрати краще для Вас пропозиція.

Білий статичний адреса виданий провайдером послуг Інтернету, прописується в настройках роутера. Сірий IP прописується в настройках мережевої карти комп’ютера або смартфона.

Ростелеком, Телемережі, МТС, Мегафон, Білайн ці провайдери надають необхідні пакети послуг. Вартість абонентської плати збільшитися для фізичної особи на 150 200 руб в міс. Для юридичної особи плата може становити близько 4000 -6000 руб, все залежить від її розміру і кількості підключених номерів. Вашу адресу точно є білим, якщо не входить в діапазони:

 • з 10.0.0.0 за 10.255.255.255,
 •  з 172.16.0.0. по 172.31.255.255,
 • 192.168.0.0. по 192.168.255.255.

Як дізнатися IP адресу на своєму комп’ютері?

Дізнатися адресу дуже просто. Для початку можна з’ясувати, який тип адреси у нас є статичний або динамічний. Для цього правою кнопкою миші тиснемо на значок підключення, відкриваємо параметри мережевого підключення:

Відкриваємо Центр управління мережами і загальним доступом:

Знаходимо Зміна параметрів адаптера, заходимо туди:

Заходимо в Властивості обраного мережного адаптера. Цей адаптер повинен бути фізичним а не віртуальним:

Знаходимо протокол IPv4 і заходимо в його властивості:

Ось заповітне вікно. Якщо стоїть Привласнювати адреса автоматично тоді виразно у вас динамічний тип адреси.

Статічестій, сірий IP адреса може виглядати так якщо він налаштований:

У рядку Основний шлюз прописаний IP присвоєний роутера, до якого підключений Ваш комп’ютер. В даному діапазоні адрес поміщається 254 комп’ютера. Роутера зазвичай присвоюється адреса під номером 1, якщо настройки робити вручну. При активації протоколу DHCP номера можуть бути присвоєні автоматично.

Для того щоб дізнатися свій зовнішній IP йдемо в інтернет і набираємо в яндесе Дізнатися IP.

Якщо ви вирішите проміряти швидкість інтернету, то і там так само буде видно зовнішню адресу:

Де подивитися IP адреса на роутері?

Якщо у вас є роутер, можна налаштувати виданий вам адресу на роутері. Адреса роутера зазвичай написаний на зворотному боці його корпусу. Якщо у вас сучасний роутер придбаний у провайдера як правило адресу а так же логін і пароль є на коробці від нього. До речі адреса роутера вдає із себе адресу IP але це не білий адресу а сірий. У браузері вбиваємо адресу, вводимо логін і пароль:

В налаштуваннях будь-якого роутера завжди є вкладка, в яку занесені настройки інтернету. Все залежить від моделі. Але суть скрізь одна і та ж. Ось так виглядає статичний, білий, (зовнішній) адреса виданий провайдером в настройках:

Внутрішні, сірі, статичні адреси на роутері так само можна подивитися але вже в іншому розділі. У різних моделях зовнішній вигляд меню відрізняється:

 Що можна зробити, знаючи IP адреса чужого комп’ютера?

Не слід надавати інформацію видану провайдером стороннім. Якщо у вас комп’ютер і мережу налаштовані правильно з точки зору безпеки (включені мережеві екрани, організована парольний захист на комп’ютері, зроблені настройки облікових записів, варто хороший вітчизняний платний антивірус), то це значно підвищить безпеку. Ми вже дізналися, що внутрішні, сірі адреси недоступні з інтернету, якщо не зроблені дозволяють настройки.

У разі необхідності адреса все ж можна відстежити по ланцюжку, про яку було сказано, встановити місце розташування комп’ютера. Можна по діапазону адреси визначити провайдера, який його видав. Є зони інтернету і програми, які в деякій мірі можуть забезпечити анонімність абонента. Хоча це досить складно забезпечити постійну повну анонімність в наш час, на це потрібні кошти і знання. Інша справа системне адміністрування всередині мережі. Крім послуг предоставленнних статичним, білим адресою можна робити масу корисних речей:

 • підключатися віддалено до робочого столу потрібного комп’ютера,
 • організувати обмін повідомленнями (чат) між комп’ютерами мережі,
 • отримувати доступ до загальних папок на обраному комп’ютері і обмінюватися документами,
 • будити комп’ютер по мережі,
 • Встановлювати Windows по мережі,
 • Відкривати документи на іншому комп’ютері якщо налаштувати до них доступ,
 • отримати доступ до спільного принтера, який підключений до заданої комп’ютера,
 • отримати доступ до мережного обладнання сканера, принтера,
 • перевірити скільки комп’ютерів зараз в мережі і чи є сторонні пристрої.

І багато багато іншого.

Ссылка на основную публикацию