Що таке папка Temp?

Мені часто ставлять одне і те ж питання -, щоб вона коректно працювала і що таке папка temp і для чого вона взагалі служить?

[Tip] Дана папка містить всі, які скупчуються в ній за весь час роботи операційної системи і для коректної роботи ОС, її слід постійно очищати. [/ Tip]

Сьогодні, я хочу детально і досконально розібрати це питання і навчити всіх читачів блогу tvoykomputer.ru очищати, а головне створювати на своєму ПК або ноутбуці, таке сховище тимчасових файлів.

В нашій ОС, в даному випадку це «Windows», кожен раз відбуваються сотні, а часом і тисячі внутрішніх процесів. Після такої інтенсивної роботи операційної системи і навіть додатків сторонніх виробників, в певних місцях скупчуються маси тимчасових файлів.

[Help] Всі внутрішні і зовнішні додатки, користуються даними файлами, але при відключенні комп’ютера, часом не справляються із завданням видалення і тому, користувач повинен самостійно робити чистку своєї системи від тимчасових файлів. [/ Help]

Можу заявити абсолютно серйозно, що очищення папки з тимчасовими файлами – завдання обов’язкова! Бо, тимчасові файли негативно позначаються, як на роботі самої операційної системи, так і на роботі інших додатків і програм.

Виробляємо очищення папки «Temp»

Як я сказав вище, що в основному, папка temp, не проводиться системою в автоматичному режимі. Часом ОС не може впоратися з цим завданням, зважаючи на певні умов і тому, це дія перекладається на плечі користувача. До того ж, багато програм сторонніх виробників, просто не виробляють видалення тимчасових файлів після установки. І, чого гріха таїти, ми і самі піддаємо систему небезпеки і вимикаємо ПК некоректно, наприклад на пряму, тобто з кнопки. Ну що, знайома така ситуація?

Якщо взяти за основу ОС «Windows 7», то в ній, папок з ім’ям «Temp», аж цілих п’ять штук. Але використовуються, в основному випадку тільки перші дві папки, ось саме їх і потрібно чистити в обов’язковому порядку і раніше за всі інші.

[Tip] Можна проводити очищення даних папок ручним методом, а можна зробити так, що папка temp, буде очищати себе сама і до того ж в автоматичному режимі. [/ Tip]

Як зробити автоматичне очищення папки з тимчасовими файлами, я розповім в кінці цієї статті.

Перша папка, знаходиться за адресою «C: WindowsTemp».

Друга папка лежить за адресою «C: UsersІмя пользователяAppDataLocalTemp».

Замість імені користувача, слід підставити то ім’я, яке вводилося при установці операційної системи. У мене воно «Admin» і адреса до папки буде виглядати наступним чином

«C: UsersAdminAppDataLocalTemp». У вас може по-іншому. Далі, вам слід зайти в папку за наведеними вище адресами і ручками видалити весь вміст даного тимчасового сховища. Трапляється, що при видаленні вручну, будь-які файли видають помилку видалення і на відріз відмовляються залишати насиджене місце. Це не повинно вас лякати, це не вірус, а просто цей файл бере участь в роботі якогось додатку і досить запустити «Диспетчер завдань» за допомогою трьох чарівних клавіш «Ctrl + Alt + Delete», відкрити вкладку процеси, знайти злощасну рядок, вона може виглядати так – «Ім’я процесса.exe» і видалити його зі списку тієї ж клавішею «Delete».

Решта папки з тимчасовими файлами знаходяться за наступними адресами:

«C: UsersAll UsersTEMP»;

«C: Users.Все користувачі TEMP»;

і остання папка

«C: UsersDefaultAppDataLocalTemp».

[Important] Очищення всіх папок, можна робити вручну, заходячи в кожну, а так же, можна провести очищення за допомогою стандартних засобів «Windows», під назвою «Очищення диска». [/ Important]

Для цього, вам слід відкрити меню «Пуск», перейти у вкладку «Усі програми», далі вибрати вкладку «Стандартні» і «Службові», далі тиснемо рядок «Очищення диска». У вікні вам слід вибрати диск «C» і провести очищення. У цьому додатку, ви можете видалити не тільки системні файли тимчасового утримання, а й багато інших файлів, наприклад файли інтернет-браузера, які можуть висіти мертвим вантажем – роками, при цьому гальмуючи відкриття сторінок вашим браузером.

Автоматичне очищення папки «Temp»

Для того щоб папка temp виробляла автоматичну самоочищення, нам потрібно внести кілька змін і для цього створити так званий «Командний файл сценарію». Щоб у вас була впевненість, що ви не втратите свої файли і настройки, рекомендую створити точку відновлення – раптом щось піде не так.

Після підстраховки, робимо наступне:

  1. Відкриваємо меню «Пуск» і знаходимо ярлик «Мій комп’ютер»;
  2. Клацаємо на ярлику правою кнопкою миші і вибираємо вкладку «Додаткові параметри» і далі «Змінні середовища»;
  3. У вікні робимо заміну «Temp» і «TMP» на наступний рядок «C: / Windows / Temp»;
  4. Проводимо заміну змінної і тиснемо кнопку «Ок», ту ж операцію проводимо зі змінною «TMP».

Але, на цьому наша робота ще не закінчена і залишилося внести заключні штрихи в загальну картину наших маніпуляцій. Далі, нам слід відкрити будь-який редактор, який працює з текстом, можна відкрити «Блокнот» і скопіювати в нього нижченаведений текст:

«Pushd% TEMP% && rd / s / q. > nul 2>&1

pushd% WinDir% TEMP && rd / s / q. > nul 2>&1 “

Увага – даний код вставляйте без лапок!
Далі, нам потрібно зберегти цей файл в корені головного диска «С» під будь-яким ім’ям, але обов’язково, потрібно прописати розширення «cmd», інакше вся наша робота не буде активною. Для того щоб не видалити даний файл випадково, назвіть його «Admin.cmd», так ви будете пам’ятати, що цей файл важливий для системи.

Шлях до файлу буде виглядати наступним чином:
C: Admin.cmd ».
І в завершенні всіх дій, нам потрібно зайти в меню «Пуск» і вибрати вкладку «Виконати». У редакторі вводимо наступний рядок – «gpedit.msc» і тиснемо кнопку «Enter» на клавіатурі. Далі, у вікні, вибираємо рядок «Конфігурація комп’ютера», потім переходимо на «Конфігурація Windows» і переходимо на рядок «Сценарії Запуск і Завершення». Далі переходимо в властивості параметрів і вибираємо «Завершення роботи». Далі, натискаємо на кнопку «Додати» і далі, нам слід вказати точний шлях до файлу конфігурації, в нашому випадку, це «CAdmin.cmd».

[Tip] Всі наведені команди і коди, в обов’язковому порядку вводяться без «лапок»! Такі ж маніпуляції, слід провести у вкладці «Конфігурація Користувача». [/ Tip]

Можу вас привітати, папка temp, тепер буде самоочищатися в автоматичному режимі при кожному завершенні роботи на ПК або ноутбуці. На сьогодні все і я прощаюся з вами до наступної публікації, в якій ви дізнаєтеся – Що робити, якщо неможливо видалити файл з комп’ютера? А для того, щоб першим дізнатися про нову публікації на моєму блозі, я рекомендую вам підписатися на оновлення блогу, по наведеній нижче формі. Підписка не займе у вас і п’яти хвилин.

Ссылка на основную публикацию