Що таке проксі-сервер і навіщо він потрібен і як його використовувати?

Кожен користувач Інтернету безсумнівно зустрічав таке зарозуміле словосполучення як «проксі-сервер», а після напевно думав, що для рядового користувача це зовсім непотрібна штука. Насправді це не так. Проксі – неймовірно практичний і ефективний для всіх користувачів сервер, який дуже простий у використанні. Навіть не знадобляться наукові і малозрозумілі терміни, щоб пояснити, що ж таке проксі-сервера.

Ви точно знаєте, що таке ВКонтакте. Дуже популярна соціальна мережа, якою користуються приблизно 97 млн. Користувачів в місяць. Але для жителів України цей сервіс недоступний вже більше року. Така ж ситуація з сайтом Однокласники, а також Яндекс. І тут вже без проксі обійтися ніяк.

Ви можете запитати, як взагалі сайт визначає, де ви знаходитесь. Дуже просто. Коли ви заходите на будь-який сайт, цей ресурс, хочете ви того чи ні, отримує багато даних про вас, включно з інформацією про місцезнаходження. І якщо у вашій країні цей сайт заборонений, то ясна річ він працювати не буде. Якщо ви житель України, ви чудово знайомі з цією ситуацією. А Украінане добре знають на прикладі блокування телеграма. Тепер що б ним користуватися, потрібен для нього проксі.

А тепер давайте уявимо інше. Наприклад, в іншій країні, де той же ВКонтакте прекрасно функціонує, існує сервер-посередник, ви можете підключитися до цього сервера і використовувати його для входу на сайти. В такому випадку сайт буде розглядати ваше місце розташування зовсім по-іншому, тобто ви зможете зайти, тому що сайт буде вважати, що ні ви це робите, перебуваючи в Україні, а наприклад, якийсь чоловік з Німеччини, де цей сайт у відкритому доступі. У цьому вся суть проксі – в серверах-посередників. Їх десятки і тисячі по всій планеті.

Є кілька причин користуватися проксі-серверами

По-перше, такий сервер дозволяє вам як би замінити своє місце розташування і, таким чином, ви можете отримати доступ до заблокованих сайтів і сервісів.

По-друге, проксі-сервер кардинально змінює ваше справжнє місце розташування, сайти не матимуть доступ до ваших даних. Цією інформацією володіє виключно сервер-посередник. Для того, щоб отримати інформацію про те, хто використовував проксі, потрібно звертатися безпосередньо до адміністратора сервера. Але тільки після відповідного рішення суду адміністратор може передати запитувані дані. А якщо цей сервер знаходиться взагалі в іншій країні, то для того, щоб отримати інформацію про користувача необхідно провести досить ємну міждержавну процедуру.

Давайте уявімо таку ситуацію – таких серверів-посередників кілька і всі вони в різних частинах планети. Підключення до необхідного сайту було через кожен з них, один за одним, послідовно. Чесно кажучи, саме завдяки використанню проксі-серверів кіберзлочинці, хакери залишаються в тіні. Їх нереально обчислити.

Звичайно, кіберзлочинність це дуже погано, і цим не потрібно займатися. Ми таким способом просто описали роботу проксі тямущим мовою. Тепер ви знаєте всю суть проксі-серверів. Проксі дає можливість використовувати інтернет повністю анонімно і безпечно.

По-третє, можливо ви стикалися з такими ситуаціями, коли ваше начальство закриває доступ до деяких сайтів. Це можуть бути різні соціальні мережі, а також деякі ресурси для розваги. Безсумнівно, за допомогою проксі ви зможете обійти таку заборону. Закривають доступ за адресою сайту, а використовуючи проксі – ви заходите на нього не безпосередньо. Тобто, адміністратор мережі ніколи не дізнається, що ви зайшли на заблокований сайт.

Про більш специфічних областях застосування проксі поговоримо точно не сьогодні, адже «прокачані» користувачі інтернету і без цього знають все про них.

Де взяти проксі

Існують безкоштовні проксі сервера. Можна їх взяти, наприклад, на сайті https://ru.proxyservers.pro. Але користуватися публічними безкоштовними проксі я б не радив. Так, ви можете скласти свій топ-список серверів, до того ж не один раз, але це займе якийсь час. І не так легко знайти безкоштовні анонімні і, головне, швидкі проксі і взагалі – робочі. А якщо ви і знайшли такий, то з часом він перестане працювати, або зменшиться його швидкість до неможливості нормально користуватися інтернетом. Одним словом, безкоштовні проксі неякісні і втратите тільки свій дорогоцінний час і нерви. Подумайте самі, навіщо комусь забезпечувати роботу халявного сервера? Адже ми всі розуміємо, що повинна бути якась взаємовигоди. Тому, краще звернути свою увагу на платні проксі. Вони досить дешеві і надають користувачеві всі можливості, повністю виправдовуючи те, що ви за них заплатили. Тут все просто – ви платите гроші за цю послугу і можете вимагати від постачальника послуг обіцяне якість, допомога і постійну підтримку, особливо це дуже важливо, якщо ви тільки починаєте користуватися проксі.

Я перепробував багато сервісів і зупинився на компанії https://proxy6.net. Користуюся сам їх послугами протягом багатьох років і за цей час проблем не було. Вам потрібно купувати IPv4 проксі – вони підходять для всіх сайтів. А IPv6 дешевше коштують, але вони працюють тільки для Instagram, Facebook, Yandex.Поіск, YouTube, Google, та ін.

При покупці проксі на proxy6 введіть купон x9jfZAo4sy і отримаєте 5% знижки. Діє на одну покупку.

переваги proxy6:

  • Багато підтримуваних країн.
  • Швидка підтримка.
  • Гарна якість. Інтернет працює швидко. Ви навіть не помітите падіння швидкості на відміну від безкоштовних проксі, які гальмують.
  • Особистий кабінет, в якому ви можете бачити дату закінчення послуги, продовжувати проксі, прив’язати його до свого ип адресою, дивитися свої замовлення.

  • Безкоштовний проксі чекер. Ви можете перевірити будь-який проксі сервер на працездатність.
  • Зручність. На сайті приємний дизайн і зручно продумана функціональність сайту.

1. Заходимо на комп’ютері в «Пуск», «Панель Управління», клацаємо на «Властивості браузера»

2. Переходимо у вкладку «Підключення» і заходимо в «Налаштування Мережі»

  1. Потрапляємо в «Налаштування параметрів локальної мережі». Ставимо галочку «Використовувати проксі-сервер». Якщо ви купили проксі на proxy6, тоді після покупки переходите на сайті в особистий кабінет, «Мої проксі», копіюйте IP: PORT проксі, в моєму випадку це 40.107.23: 8000 і вставляємо його в «Адреса» (185.40.107.23) і в «Порт» (8000) (як на скріншоті нижче). Зрозуміло, у вас буде інший проксі. Тепер поверніться в свій особистий кабінет на proxy6 і скопіюйте в блокнот логін і пароль сервера. Потім тільки натискаємо «ОК»

При переході на сайт в браузері вискочить вікно як на скріншоті нижче. Вводимо раніше скопійовані логін і пароль, і натискаємо вхід.

От і все. Ми підключили проксі сервер до свого комп’ютера. Тепер в інтернеті ви будете видно саме з цього ип адреси. Можете це перевірити за допомогою онлайн сервісів. Що б його відключити і повернути все назад, просто приберіть галочку в налаштуваннях параметрів локальної мережі та натисніть ОК.

Ссылка на основную публикацию