Що таке take profit в форекс торгівлі


Що таке take profit в форекс торгівлі

Для успішної торгівлі на Форекс потрібна складова успіху. І тут неможливо обійтися без цілого набору інструментів і методів роботи, серед яких, безсумнівно, одним з провідних є виставлення тейк профіт, як нікого гаранта.

Форекс тейк профіт – значення ціни, при досягненні рівня якої відбувається закриття позиції з фіксацією отриманого трейдером доходу. В рейтинг форекс інструментів для успішної торгівлі дане значення входить основним фактором успішної торгівлі, і для того, щоб мати зиск з угод, трейдеру необхідно виробити правильну стратегію виставлення цього значення.

При виставленні Тейк профіт необхідно враховувати, що, з одного боку, занадто велика його величина може призвести до збитків, якщо рух тренда не дійде до точки фіксації і ринок розгорнеться в зворотну сторону. З іншого боку, занадто мала величина Тейк профіт не дасть трейдеру того прибутку, який він міг би отримати при більш точних розрахунках і прогнозах.

Чим досвідченіший трейдер, тим рідше він переставляє рівень Тейк профіт. Часто величину Тейк профіт тісно пов’язують з величиною Стоп-Лосса, при цьому встановлюють їх співвідношення як один до трьох, тобто, якщо Стоп-Лосс встановлюють на величину 30 пунктів від початкової ціни, то Тейк профіт встановлюють на 90 пунктів. Є варіанти роботи з використанням сітки Фібоначчі, в цьому випадку Тейк профіт виставляється на першій лінії сітки в напрямку від стартової ціни. Часто грамотні трейдери намагаються встановлювати Тейк профіт поруч з мінімумами і максимумами. При продажу Тейк профіт встановлюється нижче ціни відкриття основного ордера і виповнюється за ціною Ask, а при покупці Тейк профіт вище ціни відкриття і спрацьовує за ціною Bid.

Вигідніше зменшити ризики шляхом дроблення угод. В цьому випадку краще отримати невеликий прибуток на одній угоді, потім закрити її і, проаналізувавши поведінку ринку, відкрити нову позицію, можливо навіть з іншої валютній парі.

При торгівлі на Форекс необхідно враховувати ще одну деталь. Багато дилінгові і брокерські центри обмежують розміщення ордерів Тейк профіт мінімальними величинами від валютного курсу до рівня зупинки.

Головна умова і вимога роботи на Форекс – відсутність азарту. Тейк профіт пересувати не можна! До самого закриття угоди. Це перший принцип успішної роботи як початківця таки і професійного трейдера валютного ринку.

Ссылка на основную публикацию