Що таке відеокарта комп’ютера? – Техніка та інтернет

Часто в мережі люди цікавляться «що таке відеокарта». І це не дивно, адже даний пристрій відіграє важливу роль в роботі будь-якого комп’ютера. Отже, розуміти, яке місце відеокарта займає в ПК дуже важливо.

Думаю, кожен чув про те, що обчислювальні машини функціонують завдяки інформації, представленої у вигляді двійкового коду. Двійковий код послідовність нулів і одиниць, зміст яких для людського ока зрозуміти дуже не просто. Все тому, що чергується послідовність цифр 0 і 1 це якісь мікрокоманд для транзисторів.

Транзистор головний компонент в будь-який електричній схемі.

Отже, який же зв’язок вищевикладеного з питанням що таке відеокарта ?. Сама прямий і безпосередній! Все те, що відображається на моніторах персонального комп’ютера або ноутбука (сама картинка в пікселях, букви, елементи) це внутрішні потоки цифрових даних, перетворені в впізнавані людиною символи. Весь цей процес перетворення якраз-таки і виконує відеокарта.

Що таке відеокарта?

Відеокарта або відеоадаптер (графічний прискорювач, графічна плата, графічний адаптер, графічна карта) цей пристрій (елемент комп’ютера), функція якого полягає у виведенні графічної інформації на екран монітора. Це однобоке визначення, яке хоч трохи дасть вам уявлення про те, що таке відеокарта.

Якщо заглянути назад в минуле, в середину 20 століття, то тоді висновок інформації на екран відбувався далеко не так, як в сучасному світі обчислювальної техніки.

Монітори, що функціонують на електронно-променевих трубках, працювали за принципом телевізора, тобто за допомогою сканування екрану електронним променем. Щоб відобразити на моніторі щось потрібний відеосигнал, що генерується відкритий.

З плином часу відеокарта модифікувалася. І ось зараз, в даний час, під графічним адаптером на увазі пристрій з графічним процесором, який займається повним формуванням графічного образу. Не можна не відзначити, що сучасні відеокарти не просто банально виводять зображення, вони також оснащені вбудованим графічним процесом, який виробляє додаткову обробку і повністю знімає обов’язки з центрального процесора комп’ютера.

Наприклад, всі сучасні відеокарти Nvidia і AMD (ATi) здійснюють рендеринг графічного конвеєра OpenGL і DirectX на апаратному рівні.

Як влаштована відеокарата?

Як ви, напевно, зрозуміли робота з графікою – одна зі складних і основних завдань, яку виконує персональний комп’ютер.

Користувачів ПК можна розділити на дві групи:

1. Ті, хто працюють з офісними додатками, Серф інтернет, слухають музику. Для таких якість відеокарти, зрозуміло важливо, але даний фактор стоїть далеко не на першому місці.

2. Користувачі, які люблять грати в комп’ютерні ігри, або професійні дизайнери. Людям з подібними захопленнями, як вода потрібна добротна відеокарта.

За чіткість виведення зображення на екран і за насиченість кольорів відповідає мікросхема цифро-аналогового перетворення Random Access Memory Digital to Analog Converter.

З точки зору технічної термінології RAMDAC служить для перетворення зображення, формованого видеоконтроллером, в рівні інтенсивності кольору, що подаються на аналоговий монітор.

Важливий такий показник, як частота роботи RAMDAC. Від цього залежать три параметра відео:

  • дозвіл картинки (максимальна кількість по горизонталі і вертикалі),
  • частота вертикальної розгортки (Гц),
  • кількість кольорів (16-бітний або 24 (32) -бітний колір.

В основному потужна відеокарта для 3D-ігор оснащується сильним процесором і великим об’ємом оперативної пам’яті. Наприклад, для зберігання лише текстур необхідний обсяг власної оперативної пам’яті до 256 Мб. А 3D-ігри одними текстурами не обходяться, використовуються спецефекти, для підтримки відображення яких в процесор відеокарти вбудовують блок трансформації і освітлення (TL). Дане дозволяє отримати чудову якість ігрової картинки. Однак вартість таких відеокарт значно вище.

чіпсет

Відеоплата має свій мозковий центр, спеціальну мікросхему, яка об’єднує в собі «підрозділу», які відповідають за роботу з двомірної і тривимірною графікою.

Рівень продуктивності плат в тривимірних іграх характеризується:

  1. Кількістю пікселів, що становлять складне графічне зображення, яке плата промальовує за секунду,
  2. Кількістю кадрів, які змінюються на екрані в секунду (fps – frame per second) в 3D-грі.

Більш потужна відеокарта дозволяє відтворити більшу кількість fps. На швидкість впливає колірний режим, тип використовуваного процесора і різні спецефекти.

Об’єм оперативної пам’яті відеокарти, відеопам’ять

Всі нові моделі графічних відеокарт оснащуються оперативною пам’яттю мінімум 256 Мб (для перегляду відео вистачить і 8 Мб). Все інше вільне віртуальний простір задіяно в створенні графіки високої якості в 3D-іграх Чим більше вільного місця, тим реалістичніше здається процес.

На 19-дюймовий монітор має вистачити 256 Мб пам’яті. При розмірі екрану 1600 × 1200 потрібно 512 Мб оперативної пам’яті. Якщо ваша оперативка 1 Гб, то це тільки плюс. Якість зображення буде на висоті, а гра реалістичніше.

Розрядність шини

швидкодія відеокарти залежить від розрядності шини. Стандартна ширина шини 256 біт, але на недорогих моделях її можуть штучно скорочувати до 128 біт. При такому розкладі навіть самий потужний процесор не допомагає. Саме тому при покупці звертайте увагу на цей параметр.

Підтримка HD-відео в відкритих

HD-відео – це відео з дуже якісною картинкою. HD якість набирає популярність і зараз його можна помітити, як параметр, на будь-якому відеохостингу.

Різкий стрибок, перехід на більш високий рівень зображення прийняти змогли не всі, але з часом пристосувалися. Декодування HD-сигналу це додаткове навантаження на центральний процесор. Тому на відкритих в нових чіпсетах від AMD і NVIDIA з’являється апаратний HD-декодер. Суть його роботи полягає в тому, що він бере навантаження по обробці HD-сигналу на себе.

Система охолодження

Система охолодження присутній в відеокарті, щоб зберігати температурний режим видеопроцессора.

Провідні бренди відеокарт

1. NVIDIA. Компанія стала лідером на ринку відеокарт завдяки високій якості своєї продукції. Графічна плата від NVIDIA це найкраще рішення для для цінителів реалістичних ігор.

Кожен чіпсет модифікується і випускається вже в декількох модифікаціях.

Так, наприклад, серія GeForce 8 має кілька модифікацій: GeForce 8800 GTS, GeForce 8800 GTX, GeForce 8800 Ultra.

Кожна з яких істотно відрізняються один від одного в продуктивності.

2. AMD / ATI. Плата на основі AMD це якість і величезні мультимедійні можливості (відеовихід, відеовхід, ТВ-тюнер). Зручність для професійних дизайнерів, висока якість двомірної графіки.

Ця стаття відноситься до інформативного відділу і відповідає на питання що таке відеокарта, і не несе в собі глибоких або практичних знань.

Ссылка на основную публикацию