Що таке WiFi Analyzer для Windows 7

Досвідчені користувачі добре обізнані, що навіть в межах одного приміщення і тим більше вдома або квартири, потужність і стійкість прийому Wi-Fi-сигналу змінюється.

Також з часом багато власників бездротових мереж стикаються з частими обривами зв’язку і нестабільністю сили Wi-Fi навіть незважаючи на близькість джерело сигналу, тобто маршрутизатора.

Однією з основних причин таких неприємностей виступає накладення каналів, що транслюються сусідніми точками доступу бездротової мережі. На жаль, неозброєним оком людина не здатна побачити навколишні його електромагнітні поля, щоб проаналізувати вільні частоти та вибрати оптимальний канал для трансляції своїх роутером.

Тому для цих цілей програмісти розробили спеціальні додатки для комп’ютерів і мобільних девайсів, і однією з найвідоміших утиліт є Wi-Fi Analyzer.

Аналізатор Wi-Fi для Windows 7

Відразу доведеться засмутити власників комп’ютерів зі старою доброю «сімкою» і констатувати факт, що програма Wi-Fi Analyzer для Windows 7 не підійде, так як працює вона тільки в ПК на Windows 10 і в аксесуарах на мобільних платформах, але завжди є вихід з будь-якої ситуації.

Можна безкоштовно оновитися до «Десятки» або скористатися одним з аналогів програми. Практично повним подобою в частині функціональних можливостей є додаток «WiFiLyzer», цей аналізатор Wi-Fi відмінно працює в середовищі Windows 7.

Програма Wi-Fi Analyzer і її вищевказаний аналог не тільки здатні виконувати точний аналіз якості трансляції, але і можуть визначити, які канали найбільш вільні.

Рекомендується використовувати ці утиліти, встановивши їх в ноутбук або мобільний пристрій, щоб була можливість пройтися з девайсом по всій території охоплення бездротової мережі, іншими словами, побувати у всіх точках квартири, тримаючи в руках лептоп або смартфон, що відображає поточну якість сигналу в певній локації.

Wi-Fi Analyzer виводить на екран детальну інформацію про використовувані каналах і виявляє проблеми з ними.

Додаток безкоштовно доступне для скачування в комп’ютер на ресурсі Microsoft, а для інсталяції в мобільний гаджет слід скористатися Play Market.

Відразу після запуску утиліти на комп’ютері користувач побачить основне меню з показниками чутливості приймача, якості сигналу, найменуванням мережі, частоти передачі, номер каналу і «неповторний» номер.

З метою оптимізації якості трансляції потрібно перейти в розділ меню «Analyze».

У цій області в графічному вигляді представлені характеристики каналів.

Тут наочно відображаються всі мережі в даній точці охоплення. Таким чином, легко виявити перевантажені канали та вибрати найбільш вільний з них для подальшого використання на своєму роутере. Рекомендується встановити галочку в графу SSID, як показано на скріншоті нижче.

Після цього всі мережі будуть підписані саме ними. Це значно полегшує аналіз графічних показників недосвідченими користувачами.

Якщо у користувача немає можливості або бажання оновлювати любиться Windows 7 до 10-ої версії, то існують подібності Wi-Fi аналайзера, які добре працюють в ранніх модифікаціях Windows.

аналоги програми

На жаль, деякі з популярних аналогів не поширюються безкоштовно, але можна скористатися їх 30-ти денними демоверсіями (одного місяця досить, щоб визначитися з незайнятими каналами і налаштувати маршрутизатор на оптимальну роботу).

WiFiLyzer

Ця програма працює в середовищі Windows 7 і навіть в старій і вже не підтримуваної компанією Microsoft ОС версії «Vista». Інформація одночасно виводиться у вигляді графіків і таблиці.

Можливий аналіз Wi-Fi мереж, що транслюються в діапазонах 2,4 і 5 GHz.

Можна вручну вказати період сканування (2-10 сек.). Додаток докладно інформує користувача про параметри виявлених мереж.

Аналіз осцилограм, що відображають зміни потужностей сигналів, що транслюються найближчими роутерами, дозволяє швидко виявляти незавантажені канали.

У розділі меню «Language» є вибір російської чи англійської мов інтерфейсу.

Крім якості сигналів точок доступу утиліта показує SSID, стандарт роботи (802.11 a / b / g / n), тип шифрування, МАС-адреса, найменування фірми виробника обладнання, частоту в МГц і т.д.

Для зручності користувачів реалізована швидка коригування колірних відображень графічних звітів і ступеня прозорості.

InSSIDer

Ця програма підійде досвідченим користувачам, так як в ній передбачені численні настройки.

Якщо людині утиліта сподобається і захоче користуватися нею після закінчення безкоштовного терміну в 30 днів, то потрібно придбати за 20 $.

Як і попередня утиліта, відображає інформацію в табличному і графічних видах.

З наведеного скриншота випливає висновок, що шостий канал перевантажений. Також накладення є на каналах 1 і 11. Таким чином, якщо користувач в налаштуваннях маршрутизатора пропише другий, третій або четвертий канали, то якість сигналу буде оптимальним для цього місця розташування точки доступу.

Acrylic WiFi Home

Ця програма можна скачати і використовувати безкоштовно.

Її можливості схожі наведеними прикладами вище.

Free Wi-Fi Scanner

Якщо потрібна мова інтерфейсу російська, то рекомендується завантажити цей «Free Wi-Fi Scanner».

Утиліта відрізняється швидкістю дії і простотою використання. У ній присутні спеціальні фільтри для полегшення аналізу виявлених мереж, а також функції фіксації швидкостей передачі.

Основні рекомендації при використанні програм

Після запуску утиліти потрібно в середньому 10 хвилин для отримання звіту моніторингу точок доступу в зоні знаходження комп’ютера або мобільного гаджета.

Результат аналізу зручніше розбирати по відображеним програмою графіками.

Слід звертати увагу на накладення каналів (це легко зробити, так як графіки виконані в різній колірній гамі). Там, де мережі перетинаються між собою, з’являються перешкоди і спостерігається зниження якості сигналу.

Висока швидкість роботи мережі простежується в лініях, що знаходяться вище інших, тобто після підключення до неї ПК якість прийому буде найкращим.

При переміщеннях комп’ютера або девайса, наприклад, по квартирі, можна швидко знайти оптимальну позицію для прийому сигналу конкретної точки доступу.

Якщо є доступ до web-інтерфейсу роутера, то рекомендується встановити в настройках номер каналу, який найменше завантажений. Це робиться в розділі «Бездротова мережа».

SSID, вказаний над обраним користувачем графіком в програмі «Аналайзере», повинен збігатися з ім’ям точки доступу, налаштування якої коригуються. Після вказівки номера вільного каналу, слід клікнути «Застосувати», щоб зміни збереглися.

Моделей маршрутизаторів велика кількість, але принцип установки потрібного каналу в їх web-конфігураторах однаковий. За замовчуванням встановлено параметр «Авто».

Після ручного вказівки номера каналу зв’язок перерветься на короткий проміжок часу, але трансляція незабаром швидко відновиться. Така проста маніпуляція забезпечить високу швидкість прийому-передачі по бездротовій мережі і виключить часті обриви зв’язку.

Ссылка на основную публикацию