Що вдає із себе хост-процес Windows rundll32

Майже кожен власник комп’ютера на «Віндовс» коли-небудь запускав диспетчер задач і вивчав поточні процеси. Можливо, деякі користувачі помічали серед них роботу хост-процесу операційної системи Windows під назвою «rundll32.exe».

Нижче наведена інформація про те, для чого потрібна ця служба, чому через неї часто з’являються помилки і як можна їх виправити.

Що це за процес і які цілі він переслідує?

Це допоміжна процедура в системі. При відкритті будь-якого каталогу, зайнятого додатком, завжди можна виявити в ньому деяку кількість .dll-файлів. Вони застосовуються програмному забезпеченні під час роботи і є так званими файлами бібліотек «DLL».

Для їх запуску застосовуються файли «.exe». Таким чином, Rundll32.exe – це одна з найважливіших складових «Віндовс», без яких ОС не здатна нормально функціонувати.

Місцезнаходження

Як годиться файлу системи, він зберігається в одній з директорій системного томи. Щоб знайти його, потрібно виконати лише кілька наступні кроків:

 1. У вікні провідника відкрити вміст системного томи «С»;
 2. Далі перейти в каталог «Windows»;
 3. Потім можливі два варіанти, щоб відшукати потрібний файл:

а) в разі діючу пенсійну систему ПК 32-бітної «Віндовс» він буде розташований в директорії під назвою «System32»,

б) якщо ОС має обсяг 64 біт, то він зазвичай зберігається в «SysWOW64».

Знання того, де він повинен знаходитися, допоможе користувачеві відрізнити вірусні програми, які нерідко маскуються під цей системний файл.

Помилки з посиланням на процес «rundll32.exe»

Зловмисники дуже люблять використовувати найменування подібних важливих компонентів ОС в своїх корисливих цілях і привласнюють їх назви вірусним програмам.

Якщо вчасно не видалити подібні шкідливі утиліти, то користувач ризикує не тільки справністю «Віндовс», а й крадіжкою особистих грошових коштів зі своїх електронних рахунків і віртуальних гаманців.

Тому, якщо власник ПК не бажає побачити, наприклад, «екран смерті» на дисплеї або втратити свої «кровно зароблені», то відразу вже при виявленні уповільнення роботи комп’ютера через однойменний процесу в першу чергу слід здійснити повний аналіз ПК антивірусним додатком.

Але іноді деякі антивіруси не можуть якісно впоратися з проблемою, і навіть після повної перевірки якісь з процесів «Rundll32.exe» продовжують перевантажувати ресурси ПК.

У такому випадку потрібно виконати описані нижче рекомендації.

Як функціонує служба?

Суть її роботи полягає в тому, що вона запускає програмний код, який зберігається в файлі бібліотеки. Наприклад, щоб активувати адаптер «Блютуз» від фірми «Моторола», теж застосовується «Rundll32.exe» і файл Btmshellex.dll.

Рекомендації щодо усунення причин помилок

З метою з’ясування, яка з працюючих служб під найменуванням «rundll32.exe» справжня, а що – результат розробок зловмисників, необхідно дізнатися місце зберігання виконавчого файлу в пам’яті комп’ютера.

Також проблемними можуть виявитися і деякі файли «.dll». Щоб виявити джерело помилок, потрібно звернутися до допомоги диспетчера задач. Розглянутий процес функціонує в режимі командного рядка і працює з параметрами файлів бібліотек.

Таким чином, подивившись її, можна буде дізнатися найменування проблемних файлів з розширенням «.dll».

Буде потрібно виконати всього кілька кроків:

 1. Увійти в «Диспетчер завдань» (ДЗ);
 2. Відкрити вкладку «Вид»;
 3. Далі в відобразиться меню клікнути по рядку «Вибрати стовпці …»;
 4. Потім встановити галочку в графі «Командний рядок»;
 5. У ДЗ виникне стовпець, з якого можна з’ясувати найменування шуканого файлу з розширенням «.dll».

Щоб виявити його ставлення до програми, буде потрібно запустити пошук в комп’ютері і, знайшовши директорію, в якій він розташований, вже точно визначити виконуючу її програму.

Після цього прийняти рішення про необхідні дії з проблемним додатком, наприклад, зробити його оновлення або здійснити повну деінсталяцію з подальшою установкою її знову і т. П. Варіантів дій безліч, і потрібно приймати різні рішення в різних приватних випадках.

Після визначення місця, де знаходиться файл, необхідно встановити курсор так, щоб з’явилася інформація про нього.

Викликавши на ньому контекстне меню і увійшовши в властивості, вивчити більш детально функції бібліотеки.

Здобуті відомості допоможуть в ухваленні рішення про можливість деактивації файлу.

Приклад усунення проблеми

Дуже часто заражений «rundll32.exe» буває причиною збою системи, при цьому виводиться наступне оповіщення: «Windows can not find C: \ Windows \ Rundll32.exe. Make sure you typed the name correctly and try again ».

Якщо користувач побачив це або подібне повідомлення, то рекомендується відразу провести повний аналіз комп’ютера на предмет наявності шкідливих компонентів антивірусної утилітою з оновленими базами даних.

Але у випадках пошкоджень файлу антивірус не усуне помилку, тому буде потрібно відкрити його місце розташування і вручну вирішити проблему, керуючись методикою, описаної вище в цьому керівництві.

При відсутності позитивних результатів після виконання вищевикладених інструкцій рекомендується виконати наступні дії:

 1. Встановити CD або DVD з Windows в привід комп’ютера;
 2. Потім клікнути «Пуск» і натиснути «Виконати»;
 3. Далі клацнути «Обзор»;
 4. Після цього в графі «Відкрити» надрукувати наступний шлях: «E: \ i386 \ rundll32.ex_ C: \ Windows \ system32 \ rundll32.exe» (в цьому прикладі замість «Е» користувачеві потрібно поставити букву, яка відповідає оптичному приводу його комп’ютера );
 5. Перезапустити ПК;
 6. Готово. Повідомлення про помилку після цього з’являтися не буде.

Додаткові способи вирішення проблеми

Існує спеціальний додаток «DLL Suite», яке є для скачування в інтернеті. Після її інсталяції та запуску в проблемному комп’ютері необхідно запустити пошук помилок в системі.

Далі буде потрібно тільки натиснути одну кнопку, і всі виявлені неполадки будуть швидко усунені в автоматичному режимі. А також в цю утиліту передбачена функція скачування офіційною версією файлу «RunDll32.exe».

Після того як він буде завантажений, відбудеться автоматичне збереження в потрібній директорії на системному томі ПК.

висновок

Тепер для користувача вже не повинно залишитися секретів про призначення цього важливого файлу, і є всі необхідні знання для усунення найбільш часто виникають складнощі з вини цієї служби.

Ссылка на основную публикацию