Шість кращих і абсолютно законних способів використання торрентів

Шість кращих і абсолютно законних способів використання торрентів

У багатьох з нас торренти асоціюються виключно з завантаженням піратських фільмів і музики і з нелегальним файлообміном. Тим часом у самій технології BitTorrent є маса абсолютно законних застосувань, і з деякими з них ми вас познайомимо в цій статті.

Для роботи з торрентами в багатьох випадках потрібна спеціальна програма-клієнт, яка встановлюється на персональний комп’ютер і займається роздачею і скачуванням фрагментів файлів з різних джерел, що представляють собою точно такі ж ПК. 

Існує безліч безкоштовних торрент-клієнтів, які мало чим відрізняються функціонально, і вибір багато в чому залежить виключно від особистих переваг. Можна, наприклад, завантажити офіційний клієнт BitTorrent безпосередньо з сайту розробника технології, а можна і будь-який з альтернативних, найпопулярнішими серед яких є μTorrent, Vuze і Transmission.

1. Завантажуємо офіційні гри і поновлення

Можливо, ви здивуєтеся, але головний спосіб поширення найбільших багатокористувацьких мережевих комп’ютерних ігор – це саме торренти. В найпопулярніших рольових іграх Diablo III, Starcraft II і World of Warcraft, випущених компанією Blizzard Enterntainment, є вбудований торрент-клієнт, що безпосередньо бере участь як в скачуванні необхідних файлів в процесі установки, так і в подальшому завантаженні всіх оновлень і патчів. Фактично при покупці такої гри ви отримуєте просто спеціалізований торрент-клієнт, який потім викачує всі ігрові дані. 

Головна перевага такого підходу полягає в тому, що вам не потрібно самостійно розшукувати окремі файли і поновлення і по одному їх завантажувати: все буде робитися автоматично. Крім того, це дозволяє виробнику оптимізувати свої канали для забезпечення максимально можливої ​​швидкості для більшості гравців, оскільки при використанні торрент-технології радикально знижується навантаження на сервери самої Blizzard Enterntainment, адже гравці скачують фрагменти файлів один у одного.

Втім, якщо у вашого каналу обмежена пропускна здатність або ви просто не хочете, щоб він більше цікавився фонові завантаження, вбудований торрент-клієнт можна відключити. Для цього потрібно відкрити Launcher, зайти в «Налаштування» і в пункті «Налаштування з’єднання» зняти позначку перед рядком «Включити пірингову передачу».

2. Завантажуємо фільми з Internet Archive

B «Інтернет-Архіві», що підтримується однойменної некомерційною організацією з Сан-Франциско, зберігаються не тільки копії змісту різних веб-сторінок, в ньому є і величезна бібліотека звукових і відеофайлів, час дії авторських прав на які відповідно до американського законодавства закінчилося. При цьому серед них трапляються далеко не тільки фільми до сорокових років минулого століття, а й цілком сучасні стрічки, автори яких допускають їх вільне поширення. 

В результаті тут можна знайти безліч як художніх, так і документальних фільмів, в тому числі і російською мовою. При цьому творці Internet Archive рекомендують використовувати для завантаження саме торрент-файли, що заощадить кошти «Архіву» і дозволить пустити їх на пошук і оцифровку нових матеріалів. 

3. Завантажуємо Linux

Напевно, найпопулярнішим способом легального використання технології BitTorrent була і залишається завантаження дистрибутивів різних варіантів операційної системи Linux, включаючи найпопулярніші Fedora, Debian і Ubuntu. Некомерційні версії таких дистрибутивів абсолютно безкоштовні, а їх обсяг перевищує один гігабайт, тому роздачу їх через торренти можна вважати оптимальним шляхом поширення.

Дистрибутиви різних версій Linux можна знайти на офіційних сайтах їх розробників або, наприклад, на спеціалізованому «Лінукс-трекер».

4. Завантажуємо і поширюємо музику і відео

Технологія BitTorrent – один з кращих способів швидкого безкоштовного розповсюдження музики або відео; якщо ви розмістите такі файли на власному сервері, вам доведеться неабияк витратитися на оплату каналу, особливо якщо ваші матеріали великої тривалості і (або) з високою роздільною здатністю. 

На офіційному сайті BitTorrent є спеціальний розділ BitTorrent Bundle, на якому продюсери і видавці розміщують відеокліпи, пісні і різноманітні додаткові матеріали, доступні для вільного завантаження. Розрахунок на те, що подібна реклама приверне інтерес до виконавців, підвищить продажі їхніх нових записів і квитків на концерти.

Але ніхто не заважає вам почати роздавати музику і відео безпосередньо з вашого власного комп’ютера: спосіб створення торрент-файлу в різних клієнтів різний, але зазвичай зводиться до простого перетягування посилання у вікно і заповнення службової інформації. Одержаний торрент-файл обсягом у кілька десятків кілобайт можна розмістити, наприклад, на вашій особистій сторінці або сайті вашого колективу. Після того як у файлів з’явиться досить велика кількість раздающіх- «сидів», ви просто можете піти з роздачі і заощадити свій трафік.

5. Завантажуємо легальні «живі» концерти

Якщо вас цікавлять аудіо- та відеозаписи «живих» концертів як маловідомих, так і деяких знаменитих виконавців, вам варто заглянути на сайт BT.ETREE.ORG, представляє собою спеціалізований торрент-трекер.

На цьому сайті з офіційного дозволу різних виконавців зібрані посилання на «живі» записи самого різного якості. З підтримують проект відомих груп на трекері найбільше контенту Grateful Dead і Phish, але і серед не самих знаменитих імен теж трапляються досить цікаві колективи.

6. Обмениваемся файлами об’ємом до терабайта

Навесні 2013 року ми писали про те, що компанія BitTorrent відкрила новий безкоштовний сервіс BitTorrent Sync, призначений для онлайнової синхронізації даних між різними машинами. Головна відмінність цього сервісу від звичайних «хмарних» служб синхронізації полягає в використанні протоколу BitTorrent, завдяки чому файли копіюються безпосередньо між з’єднаними комп’ютерами, і не проходять через проміжні сервери, де їх можна перехопити.

torrents-legal-13

Технологія BitTorrent сьогодні використовується в найнесподіваніших місцях, де побачити її зовсім не чекаєш. Наприклад, Facebook і Twitter застосовують її для службового переміщення великих файлів між серверами в цілях оптимізації використання каналів і прискорення процесу. Британський уряд в 2010 році почало поширювати деяку офіційну інформацію в рамках бази даних COINS через торрент-файли. NASA пропонує всім бажаючим отримати 2,9-гігабайтний знімок Землі з космосу саме через торрент-файл. У хорошій технології не може бути тільки одне застосування – і BitTorrent давно довела, що є відмінною технологією.

Ссылка на основную публикацию