Швидке завантаження Windows 10: заважає або потрібна?

Що таке швидке завантаження Windows 10 і операції по налаштуванню.

Гібридна завантаження, вона ж гіперзагрузка Windows, включена в настройках системи за умовчанням і націлена на те, щоб допомогти операційній системі завантажитися швидше за тією вимикання комп’ютера. Windows проробляє це завдяки збереженню образу системного ядра і подгрузки драйверів в горезвісний файл hiberfil.sys

відразу після того, як користувач завершує роботу Windows. Після включення комп’ютера або ноутбука Windows просто вивантажує файл в пам’ять, замість того, щоб завантажувати систему звичайним порядком, ініціалізувавши послідовно всі необхідні файли і процеси, завантажуючи послідовно необхідні. Схематично цей процес можна зобразити так:

Таким чином, до перезавантаження системи функція швидкого запуску відношення не має. Так що часом завантаження “на холодну” помітно швидше, ніж спроба позбутися від повільної роботи Windows за допомогою перезавантаження. Більш того, на комп’ютерах і ноутбуках з UEFI ви початкове вікно POST-діагностики, цілком ймовірно, взагалі не побачите (за умови, що в BIOS | UEFI включена опція Fast boot). Це в теорії …

Тут, до речі, зарито якесь “пасхальне яйце”: при спробі примусово прискорити виключення Windows командою:

shutdown / s / f / t 0

в консолі (безпосередньо або, щоб завершувати роботу таким чином постійно) час вимикання з моменту введення команди до повного виключення машини часом збільшується до двократного. А заявлені переваги швидкого завантаження можуть виявитися “пшиком”. По крайней мере, для вашого комп’ютера.

ДО РЕЧІ

Думаю, багато хто здивується, але різні варіанти виключення або перезавантаження Windows займають РІЗНЕ час (кнопкою на панелі комп’ютера “хард-стоп”, зазначеної вище командою з консолі або рядки пошуку, або за допомогою кнопки Пуск з Робочого столу). Деякі встановлені в автозавантаження оптимізатори налаштовані відображати час завантаження Windows. Однак в Windows 10 ви можете це перевірити, не вдаючись до сторонніх програм. запустіть Диспетчер завдань і відкрийте вкладку Автозавантаження. А ось і “воно”:

Це на думку самої Windows. Деякі програми, типу антивіруса 360 Total Security, показують час завантаження більш точно. Буде вільний час – поекспериментуйте і за допомогою Журналу подій.

ГОЛОВНЕ

Основною умовою роботи функції гіперзагрузкі є включений режим. Якщо ви з якихось причин його відключили, швидке завантаження Windows 10 працювати вже не буде. Однак тут є маленький секрет: швидке завантаження якраз може користувача цілком влаштовувати, але ось глибокого сну користуються далеко не всі. У такому випадку рекомендується Гібер-режим зовсім не вимикати, а просто зменшити мінімально необхідний розмір файлу вполовину.

Навіщо ж відключати?

Здавалося б, яка потрібна функція … А ось причини, за якими ви захочете відключити гібридну завантаження, криються в її функціонал і визначенні.

Швидке завантаження звертається насамперед до конкретного файлу, який може бути пошкоджений в силу виникли в попередньому сеансі помилок, або, навіть незважаючи на цілісність, може включати в себе помилки попереднього сеансу. Цим пояснюється, в тому числі, поява “” Windows, коли доводиться вручну запускати провідник Windows, викликаючи Диспетчер завдань. Втім, установка останніх збірок Windows 10 або негайне оновлення після установки часто проблему вирішує повністю. Однак завантаження на “підставі” попередніх даних таїть в собі і інші підводні камені. Так, спроба (для таких дій потрібні особливі права або файл заблокований якимось процесом) за допомогою, наприклад, безвідмовної, не увінчається успіхом по тій же причині: Windows буде незмінно повертати вам “своє” працездатний, на її думку, стан назад з тими ж файлами, які будуть заблоковані тими ж процесами. І т.п. і т.д. Таке собі “мимовільне” відновлення системи: для видалення таких об’єктів доводиться систему НЕ вимикати, а саме перезавантажувати.

Швидке завантаження Windows: вимикаємо

Заходимо в настройки електроживлення командою

powercfg.cpl

в рядку пошуку або через cmd і зліва вибираємо Дії кнопок харчування. Вибираємо кнопку (якщо прапорці налаштувань затемнені) Зміна параметрів, які зараз недоступні. Тепер вони доступні до налаштувань. Знімайте галочку:

Готово. Якщо з якихось причин зробити це не виходить, спробуйте зробити це через реєстр. Пройдіть в кущ:

HKEY_LOCAL_MACHINE \ SYSTEM \ CurrentControlSet \ Control \ Session Manager \ Power

Знайдіть DWORD параметр HiberbootEnabled і надайте йому значення 0. значення 1, відповідно, включити Швидку завантаження. У будь-якому випадку, для проведення операції вам будуть потрібні права адміністратора.

Успіхів.

Ссылка на основную публикацию