Швидкий доступ Windows 8 і їх призначення

Деякий час назад компанією Microsoft була випущена операційна система Windows 8, що включає в себе інтерфейс під назвою Metro Start Screen. Як вважає сама компанія, їх система відрізняється простотою і зручністю. Це питання, звичайно, викликає суперечки в різних спільнотах, але зараз мова не про це. Ми в даному випадку розглянемо випадок, що стосується використання гарячих клавіш. Якщо користувачі хочуть зробити процес роботи з цією системою ще більш легким, не зайве буде зрозуміти, що собою представляють гарячі клавіші Windows 8, і як здійснюється їх налаштування. Варто відразу обмовитися, що не всі поєднання піддаються зміні.

Сполучення двох або більше гарячих клавіш завжди використовується для спрощення тієї чи іншої задачі. Тобто будь-яка дія, яке здійснюють гарячі клавіші Windows 8, можна виконати за допомогою звичайної комп’ютерної миші (або іншого вказівного пристрою). Але на це часом іде більше часу, ніж при використанні гарячих клавіш. Тому їх застосування часом може бути вельми зручно, якщо, наприклад, потрібно виконати велику кількість однотипних завдань за короткий час.

Список можливих комбінацій

Нижче представлений список всіх комбінацій, використання яких призводить до певного результату. У пунктах з 1 по 30 поєднання йдуть з клавішею Win.

Нижче (1-19) перераховані комбінації з кнопкою Num Lock, а також стандартні кнопки на клавіатурі.

Далі йдуть поєднання з клавішею Ctrl.

І нарешті, комбінації з клавішами Alt і Shift.

Як поміняти комбінації для доступу до мовної панелі

Для того щоб поміняти мову з російської на англійську і назад, за замовчуванням застосовується комбінація клавіш Shift + Alt. Таке поєднання зручно не для всіх користувачів, адже між цими кнопками розташовується ще й клавіша Win, яку можна випадково натиснути, коли це не потрібно. Більш зручною в такому випадку буде комбінація Shift + Ctrl. Налаштування нового поєднання здійснюється так:

  • Ви клацаєте мишкою на мовній панелі, розташованої в нижньому правому куті екрану;
  • У вікні, вам знадобиться посилання «Налаштування мови», а потім «Додаткові параметри»;

  • Далі знайдіть рядок «Змінити поєднання клавіш мовної панелі» і клацніть по ній;

  • У вікні є кнопка «Змінити поєднання клавіш …». Саме вона нам і знадобиться в даному випадку;

  • Після натискання просто перемістіть точку з встановленого за замовчуванням параметра на той, який потрібен вам. Як варіант, ви можете використовувати кнопку ( `) для зміни мови. А якщо вона з якоїсь причини вам не потрібна, в цьому ж вікні ви здатні відключити поєднання клавіш.

Як їх відключити

Вище вже говорилося про те, що гарячі клавіші покликані спростити виконання тих чи інших завдань. Однак в деяких випадках може виникнути потреба в їх відключення. Для цього вам потрібно виконати наступне:

  • Через меню «Пуск» зайти у вікно «Виконати»;
  • Ввести команду gpedit.msc і активувати її натисканням кнопки ENTER;
  • Відкривається вікно, в якому вам знадобиться настройка провідника Windows. Для цього пройдіть: Конфігурація користувача / Адміністративні шаблони / Компоненти Windows / Провідник Windows;
  • Тут вам потрібно знайти рядок, яка відповідає за відключення використання гарячих клавіш (важливий момент – не всіх, а тільки тих, що йдуть в поєднанні з кнопкою Win). Рядок так і називається – Відключити поєднання клавіш Windows + X.

Ссылка на основную публикацию