Скільки займає місця Windows 10 після установки на диску

З недавніх пір у компанії Microsoft з’явилася нова мета, яка допоможе власникам ноутбуків і планшетів з маленькими накопичувачами заощадити місце на гаджет. Розробники нової ОС вже дали відповідь на питання про те, який обсяг пам’яті файли системи Windows 10, причому, дана інформація повинна порадувати багатьох власників пристроїв.

Як відомо, на планшеті з пам’яттю в 32 гігабайти попередня версія Windows займає більше половини вільної пам’яті, проте в Windows 10 ситуація зовсім інша. На цей раз Microsoft надала турботу про своїх користувачів, і тепер для зберігання їх даних та іншої інформації залишиться набагато більше вільної пам’яті після установки оновленої версії операційки. Про те, скільки буде зайнято місця після установки Windows 10 і який мінімум системних вимог для цього необхідний, як раз піде мова в даній статті.

Як Windows 10 економить місце на пристрої?

По-перше, економія місця в тестової версії Windows 10 досягається шляхом стиснення системних файлів. За допомогою вбудованого інструменту Cleanup Utility можна ефективно очистити диск від зайвої інформації без втрати необхідних файлів.

Як заявляють самі розробники системи, на гаджетах з 32 гігабайтами це нововведення допоможе економити приблизно 1,5 гігабайти вільного простору і місця, яке точно не буде зайвим, адже інформація про займаному місці десяткою, для багатьох власників гаджетів не надто втішна.

У пристроях з 64 гігабайтами пам’яті дана опція допоможе звільнити близько 2,6 гігабайт. Є тільки один недолік, про який розробники поновлення чомусь замовчують: стиснення даних може негативно позначитися на роботі системи в цілому, однак, як це буде впливати на Windows 10 – поки не відомо.

Десята система поступово буде встановлена ​​на переважній безлічі нових пристроїв, тому вона самостійно буде оцінювати кількість вбудованої і додаткової пам’яті на гаджет, потужність і швидкість роботи його процесора. На основі цих даних операційна система оцінить ситуацію і по можливості буде використовувати файли, які були стиснуті. Крім того, стиснення має використовуватися, але тільки в тому випадку, якщо системні можливості гаджета дозволять це зробити.

Зміна методу роботи образів відновлення системи – ще одне нововведення, яке виявилося доступним в десятій версії операційки. Відзначається, що всі пристрої, робота яких грунтується на базі Windows 10, будуть поставлені без спеціального диска з образом відновлення системи, який здатний займати близько шести з половиною гігабайт пам’яті на вбудованому носії.

Тепер відновлення системи можна досягти шляхом збору операційної системи з файлів, які вже є на диску. Головне достоїнство цього способу полягає в тому, що навіть скидання або відновлення системи не вимагатиме скачування спеціальних оновлень, так як всі необхідні файли вже будуть перебувати в оновленій десятої версії.

Завдяки цьому володар гаджета зможе заощадити на ньому (від 6 до 12 гігабайт) і залишити їх для своїх потреб. Про те, скільки місця буде зайнято системними файлами Windows 10 на жорсткому диску комп’ютера, припустити нескладно. Залік великої кількості настановних файлів для нової ОС буде потрібно близько 30-40 гігабайт на ПК.

Всім відома компанія Microsoft провела розрахунки і заявила, що загальний простір на гаджет, яке займає ОС може бути скорочено майже 45 відсотків. Звичайно ж, дуже багато залежить від самих можливостей пристрою, але за попередніми даними в 64-бітному гаджет або персональному комп’ютері з потужним процесором економія може становити близько 15 гігабайт. Це, безсумнівно, великий плюс на користь Windows 10.

Мінімальні вимоги для установки Windows 10

Зовсім недавно компанією Microsoft були викладені в мережу необхідні мінімальні системні вимоги, якими має володіти пристрій для скачування і установки нової десятої ОС. Варто зазначити, що великої різниці від вимог для 8 версії немає. Як відомо, вимоги для вісімки зовсім ідентичні до вимог до Windows 7 і Windows Vista.

На основі цього можна зробити висновок, що для установки оновленої Windows 10 необхідний одноядерний процесор, тактова частота якого від одного ГГц.

Крім того, для установки потрібно всього лише 1 гігабайт оперативної пам’яті. Як можна помітити, вимоги цілком стандартні. Звичайно, в період виходу Windows Vista це здавалося надмірним, і далеко не кожен власник ПК міг дозволити собі встановити нову версію. Зараз такі цифри прийнятні для всіх власників сучасних гаджетів. Восьма версія Windows може бути встановлена ​​навіть для мобільний пристрій, отже, десятка теж не стала винятком.

Можливості Windows 10

Домашня Windows 10 здатна автоматично оновлюватися. При появі нового пакету оновлень, Віндовс самостійно сповістить користувача і в подальшому завантажить потрібні файли, тому ви можете відчувати себе спокійно і не думати про те, що вам потрібно постійно відслідковувати оновлення для справної роботи свого гаджета.

Володарі Windows 10 Pro і Windows 10 Корпоративна зможуть відкладати завантаження і подальшу установку оновлень на деякий час, що також дуже зручно. Але варто відзначити, що в Windows 10 Pro час налагодження завантаження оновлень обмежена.

До плюсів нової версії можна також віднести і те, що власники гаджетів з маленьким об’ємом пам’яті також зможуть без проблем встановити «десятку». Щоб завершити оновлення, користувачеві може знадобитися додаткова пам’ять, тому для таких випадків розробники склали інструкцію, яка з’явиться на екрані установки оновленої ОС.

Слідуючи вказівкам, можна самостійно звільнити місце на гаджет і встановити оновлену версію операційки. Але не виключено, що системі в період установки може знадобитися додаткове джерело вільної пам’яті, наприклад USB-накопичувач, який допоможе довести оновлення до кінця.

Завдяки можливостям налаштувань системи зберігання, користувач зможе з легкістю видаляти тимчасові файли і навіть попередню версію операційки. Особливо це буде корисно для власників пристроїв з жорсткими дисками, обсяг яких не перевищує 32 гігабайт. Природно, що після установки «десятки» гаджет користувача може потребувати очищення і додаткової пам’яті, тому зробити це не складе особливих труднощів.

Крім цього, користувач може повернутися до попередньої версії Windows, але для цього потрібно заздалегідь зберегти всі файли версії, яка була встановлена ​​на комп’ютері, телефоні або планшеті до оновлення системи. Наприклад, перенесіть їх на флеш-карту, так як через місяць всі файли попередньої версії будуть автоматично видалені. Отже, пам’ять на пристрої також буде звільнена.

Варто зазначити, що для отримання і завантаження оновлень із високим пріоритетом системі необхідний доступ в мережу Інтернет. Це не нововведення, проте, в даному випадку важливо врахувати один момент. Десята Windows являє собою великий файл, обсяг якого може дорівнювати приблизно трьом гігабайтам. Таким чином, деякі постачальники Інтернет-послуг можуть вимагати плату, тому в такій ситуації, що склалася слід узгодити цей момент з провайдером.

Оновлення системи може також залежати від безлічі інших чинників. Наприклад, це може бути підтримка драйверів і програмно-апаратних засобів. Сумісність деяких додатків теж грає велику роль, як і підтримка різних спеціальних функцій.

Навіть якщо пристрій повністю відповідає цим вимогам, дуже важливо також враховувати всі перераховані вище фактори. Крім того, під час оновлення ОС частина додатків, настройки та файли будуть автоматично перенесені, хоча цілком ймовірно, що деякі з них залишаться на своєму колишньому місці.

І наостанок трохи про те, що стосується антивірусів і їх сумісності з новою Windows 10. Якщо антивірус, встановлений на пристрої раніше, виявиться несумісним з десятою версією операційки, то система автоматично її видалить, проте всі параметри програми-захисту залишаться збереженими.

Можливо, що після завантаження нової версії розробник антивірусу повідомить Microsoft про вихід його оновленого продукту, який буде сумісний з Windows 10. У подібному випадку власник пристрою буде негайно обізнаний про це Віндовс і зможе встановити новітню версію сам.

Ссылка на основную публикацию