Скрін екрану на ноутбуці: швидко і просто

Знімок екрану на ноутбуці можна зробити за допомогою вбудованої утиліти Windows або окремих додатків, які не входять до комплекту поставки ОС. Перший спосіб підійде для користувачів, які рідко створюють скріни. Другий спосіб більш зручний для повсякденного використання, так як вимагає менших витрат часу на збереження знімків.

Створення скрін за допомогою клавіатури

На клавіатурах більшості ноутбуків є окрема кнопка для створення знімка екрана. Вона називається PrintScreen, в деяких випадках використовується скорочена назва клавіші – PrtSc. При натисканні на цю кнопку зображення з монітора зберігається в буфер обміну – спеціальну область пам’яті для тимчасового зберігання інформації.

Для збереження знімка виконайте наступні дії:

 1. Натисніть PrintScreen на клавіатурі ноутбука;
 2. Відкрийте графічний редактор або інший додаток для вставки знімка (Microsoft Word, поштовий клієнт);
 3. Вставте картинку в робочу область;
 4. Збережіть створений файл.

В якості графічного редактора можна застосовувати стандартний Paint. Додавання скриншота в додаток виробляється за допомогою пункту меню «Вставити» в розділі «Буфер обміну». Альтернативний метод вставки – гарячі клавіші «CTRL + V». При необхідності отриману картинку можна відредагувати перед збереженням: обрізати непотрібні області, виділити основну інформацію рамкою, додати текст.

По завершенні роботи над знімком збережіть зображення в бажаний каталог файлової системи Windows. Для цього натисніть кнопку із зображенням дискети у верхній частині вікна. Також можна використовувати комбінацію клавіш «CTRL + S». При записи програма запропонує вам вибрати назву (за замовчуванням – «Безіменний») і тип зображення. Основні доступні формати: PNG, JPG, BMP, GIF. Формат PNG краще використовувати для передачі деталей інтерфейсу, так як стиснення файлу з цим розширенням виконується без втрат, на відміну від JPG. Останні два типи файлів мають меншу глибину кольору, тому якість картинки буде гірше.

Серед вбудованих засобів, що дозволяють зробити знімок, варто відзначити утиліту Ножиці (Snipping Tool). Вона входить в комплект поставки операційних систем Windows починаючи з версії Vista. Перевагами програми є можливість редагування скріншотів перед збереженням і великий вибір зон для створення знімка:

 • Довільна область;
 • прямокутник;
 • Весь екран ноутбука;
 • Окреме вікно Windows.

Зверніть увагу! Для створення скрін активного вікна без спеціальних утиліт натисніть кнопки «ALT + PrintScreen». Скріншот буде поміщений в буфер обміну Windows. Порядок подальшої роботи з таким зображенням не відрізняється від стандартного. Фото буде доступно для вставки в будь-який графічний редактор або іншу програму, що дозволяє додавати мультимедійні файли.

Як зробити скрін на ноутбуці за допомогою LightShot

LightShot – популярна безкоштовна програма для швидкого захоплення знімків екрану ноутбука або ПК. До переваг програми можна віднести простий інтерфейс, велика кількість налаштувань і можливість завантаження скрін на сервер натисненням однієї кнопки. Остання особливість робить програму корисною не тільки для збереження скріншотів, але і для їх публікації.

Після установки LightShot додається в список автозавантаження Windows. При кожному запуску операційної системи додаток згортається в системний трей і перехоплює натиснення кнопки PrtSc. Змінити клавішу для створення скроневої можна в меню «Налаштування» -> “Гарячі клавіші”. За допомогою кнопок на нижній панелі знімок можна зберегти, відправити на друк, поділитися ним в соціальних мережах або завантажити на сервер додатки. Керуючі елементи в правій частині рамки дозволяють редагувати зображення.

Порада! На останньому етапі установки користувачеві пропонується завантажити ряд сторонніх компонентів і встановити Яндекс в якості домашньої сторінки в браузері. Якщо вам не потрібні ці опції, зніміть відповідні галочки перед натисканням кнопки «Завершити».

Програма для збереження скріншотів Clip2net

Ця утиліта має невеликий обсяг інсталяційний файл (близько 6 МБ) і значна кількість вбудованих функцій. Основне завдання Clip2net – створення знімків всього робочого столу, окремих вікон або областей екрану. У професійній (платній) версії доступна функція запису відео. Вона може стати в нагоді для збереження скрінкасти – покрокових записів дій, виконуваних на ноутбуці. Фото і відео можна завантажувати на сервер, після чого ділитися ними з іншими користувачами.

Базова версія програми для Windows безкоштовна. Вона дозволяє розміщувати в хмарі до 20 скріншотів в день, які автоматично видаляються через 30 днів. При цьому кожному користувачеві виділяється до 100 МБ дискового простору для зберігання скроневої. За 680 гривень на рік можна збільшити цей обсяг до 1000 МБ, а також прибрати обмеження на час зберігання і кількість завантажень в день.

Додаток Joxi для знімків екрану

При першому запуску утиліта запропонує вам вказати адресу електронної пошти або виконати авторизацію через акаунт у соціальній мережі. Цей крок є обов’язковим, Joxi не працюватиме без авторизації. Серед доступних варіантів – такі соціальні мережі:

 • Facebook;
 • Twitter;
 • ВКонтакте;
 • Однокласники.

Після реєстрації через e-mail або входу в аккаунт соц. мережі користувачеві надається 1024 МБ для розміщення своїх скроневої. При використанні платної версії скріншоти також можна завантажувати по FTP / SFTP або копіювати в свій аккаунт Dropbox. Важливий пункт у налаштуваннях – якість зображення. Воно впливає на розмір кінцевого файлу: чим вище якість, тим більше місця буде займати знімок екрана на жорсткому диску ноутбука. За умовчанням встановлено значення «середнє».

Важливо! Програма також додає в контекстне меню всіх файлів на ноутбуці пункти для швидкої публікації на сервері Joxi. Ця функція працює не тільки з картинками, а й з файлами інших форматів.

Ссылка на основную публикацию