Сьогодні вийшла перша бета-версія браузера Opera 12.10


Сьогодні вийшла перша бета-версія браузера Opera 12.10

Сьогодні вийшла перша бета-версія браузера Opera 12.10. Зазвичай ми завжди намагаємося робити приємні сюрпризи для користувачів наших браузерів, але сьогодні ми приготували багато корисних нововведень і для розробників. Сподіваємося, що нововведення припадуть до смаку як розробнику розширення Opera, так і користувачам.

 

API контекстних меню

Тепер розробники розширень Opera зможуть змінювати і контекстні меню браузера (також відомі користувачам як меню правої кнопки миші). Завдяки новому API з’явилася можливість додавати в контекстні меню нову функціональність, яка спрощує роботу з соціальними мережами, онлайновими перекладачами і багатьма іншими популярними сервісами.

API для створення знімків екрану

Робити знімки екрану не завжди просто (чи всі знають, де на клавіатурі розмістилася кнопка Print Screen?), І ще складніше ділитися ними з друзями. Завдяки використанню API для створення знімків екрану розробниками розширень, користувачі Opera отримають простий і швидкий спосіб показати друзям, що вони бачать у вікні свого браузера.

API завантаження даних

Даний API дозволяє розширень Opera використовувати власні CSS і javascript для поліпшення або зміни функціональності і дизайну веб-сторінок. Наприклад, ви можете замінити шрифти сімейства Comic Sans на Helvetica або використовувати розширені можливості javascript на всіх відвіданих веб-сторінках.

І знову стандарти

Це ще не всі новини, що стосуються API. Нарощуючи кількість підтримуваних веб-стандартів, ми додали підтримку Fullscreen API і Page Visibility API, що дозволить розробникам краще управляти відображенням вмісту сторінок і оптимізувати використання ресурсів браузера.

Для розробників, що використовують веб-сокети, у нас також хороші новини. Opera 12.10 включає в себе підтримку найсвіжішої реалізації веб-сокетів з розширеною функціональністю для розробників і поліпшеною роботою для кінцевих користувачів. І дана підтримка включена за замовчуванням.

На чолі довгого списку поліпшень продуктивності і швидкості, ми представляємо мережевий стандарт SPDY як доповнення до протоколу HTTP, який обіцяє значне прискорення завантаження веб-сторінок. У Opera 12.10 підтримка SPDY включена за замовчуванням і працює з веб-сторінками, що підтримують даний стандарт. Наприклад, такі масивні веб-сайти, як Twitter або Gmail, підтримують стандарт SPDY додатково до традиційного HTTP протоколу.

Час змін

В обох світах – Windows і Mac – цієї осені відбулися відчутні зміни операційних систем. Нова версія Opera 12.10 включає кілька нововведень, що дозволяють більш повно використовувати нові функції даних операційних систем.

З виходом Mac OS X Mountain Lion з’явилося безліч нових функцій, вбудованих безпосередньо в систему. Opera 12.10 для Mac підтримує такі новинки, як Notification Center, Retina Display і вбудовані засоби публікації контенту в соціальних мережах.

Скоро Windows 8 стане публічно доступною, і Opera 12.10 включає підтримку деяких функцій даної ОС. Зокрема, ми додали підтримку сенсорного управління для режиму Windows 8 Classic, а як бонус – аналогічну підтримку і в Windows 7.

Завантажити Opera 12.10 beta можна абсолютно безкоштовно.

Пам’ятайте, що це – бета-версія, яка може містити помилки, тому використовуйте її тільки в тестових цілях.

Ссылка на основную публикацию