Сплячий режим Windows 10: активація і настройка

Далеко не всі користувачі ПК знають про те, що в операційній системі Windows є режими, що дозволяють знизити споживання ним електроенергії. При їх використанні зовсім не обов’язково кожен раз вимикати комп’ютер з мережі. Вони зручні ще й тим, що дозволяють максимально знизити час запуску ПК і отримати швидкий доступ до запущеним раніше програмам. Серед них можна виділити:

 • Сплячий режим, званий ще чекають.
 • Гібернацію.
 • Гібридний режим.

Чим вони відрізняються?

Головна відмінність між режимами полягає в способі збереження даних і отриманні подальшого доступу до них. Режим сну є практично у всіх версіях виндовс. Він зберігає дані виконуваних системою програм в оперативну пам’ять комп’ютера. Його недоліком є ​​скидання всіх даних при відключенні електроенергії.

Гибернация, на відміну від сплячого режиму, зберігає дані в спеціальний файл, який зберігається на жорсткому диску. Він відноситься до системних файлів і носить назву hyberfil.sys. Вагомою перевагою глибокого сну є здатність завантаження останнього робочого сеансу системи навіть після повного відключення комп’ютера від мережі живлення. До недоліків же можна віднести зменшення вільного простору жорсткого диска, оскільки файл hyberfil.sys займає досить значний його обсяг.

Зверніть увагу: вихід зі сплячого режиму здійснюється в лічені секунди, в той час як відновлення його працездатності після глибокого сну може зайняти кілька хвилин.

Гібридний режим неспроста носить таку назву. Він зберігає дані відразу обома способами: на жорсткому диску і в оперативній пам’яті. Цей режим є лише в більш старших версіях виндовс (7 і вище). Він досить зручний, оскільки дозволяє отримати максимально швидкий доступ до останньої робочої сесії незалежно від того відключався чи комп’ютер від електромережі.

Запуск сплячого режиму

Для того щоб запустити сплячий режим windows 10 виконайте наступні дії:

 1. Натисніть лівою кнопкою миші кнопку “Пуск”;
 2. Натисніть на кнопку “Вимкнення”;
 3. Далі виберіть пункт “Сплячий режим”.

Способи управління режимами

У 10 версії виндовс встановлена ​​опція швидкого запуску, робота якої аналогічна режиму глибокого сну. Вона дозволяє отримати швидкий доступ до робочої сесії, зберігаючи дані про неї на жорсткий диск. Незважаючи на те, що опція безсумнівно корисна, вона не завжди затребувана. Тому, з метою економії вільного простору на жорсткому диску, нею можна управляти.

Управління в даному випадку зводиться до таких дій як:

 • включення;
 • відключення;
 • зміна розмірів файлу.

Включення і відключення опції можна здійснити одним із двох способів: за допомогою командного рядка і стандартних засобів ОС.

Важливо: для управління швидким запуском за допомогою командного рядка, її потрібно запустити від імені адміністратора.

Для управління використовуються наступні команди:

 • powercfg -h on – включення;
 • powercfg -h off – відключення;
 • powercfg / h / type reduced – зменшення розмірів файлу;
 • powercfg / h / type full – відновлення розмірів файлу hiberfil.sys.

Управління сплячим режимом здійснюється в налаштуваннях електроживлення ПК. Для включення режиму сну виконайте такі дії:

 1. Відкрийте меню «Пуск» і виберіть пункт «Параметри», “Система”;
 2. Далі вибравши «Харчування і сплячий режим», період часу, після закінчення якого ПК буде переходити в режим сну;
 3. Для більш детальної настройки необхідно виконати наступний шлях: Додаткові параметри харчування – Налаштування схеми електроживлення – Змінити додаткові настройки живлення. Після виконаних дій відкриється віконце електроживлення, в якому можна налаштувати всі енергозберігаючі режими. Для зручності запуску сплячого режиму додати його в панель пуску. Для цього натисніть «Змінити параметри, які зараз недоступні» і виберіть зі списку бажану дію.

Важливо: якщо ви зайшли в систему під обліковим записом, що не має прав адміністратора, деякі дії будуть недоступні.

Ссылка на основную публикацию