Способи оптимізації зображень: стиснення або зміна розмірів

Сучасна фототехніка створює зображення з великою вагою і розширенням. Що ж робити, якщо таке зображення не підходить Вам по тих чи інших мотивів. Вихід з цієї ситуації є, і він досить простий! Я розповім Вам, як стиснути електронну фотографію, не використовуючи при цьому професійні програми. Іншими словами – зменшимо розмір фотографій, а також їх вага.

Як стиснути фото?

Отже, стиснути фотографію – значить зменшити її розмір (займане місце). Для цього нам знадобиться будь-якої фоторедактор. Для прикладу візьмемо всім відомий фотошоп.

Для цього нам потрібно завантажити цей продукт на комп’ютер і встановити. Після установки клацають правою кнопкою миші на нашу зображенню і в новому вікні вибираємо “Відкрити за допомогою”. Тут вказуємо наш недавно встановлений фоторедактор.

 1. Переходимо розділ “файл”.
 2. Вказуємо “Зберегти для web”.
 3. Вибираємо “4 варіанти” і також тип зображення.
  ПОРАДА! Тип зображення краще вказувати jpg. У цьому випадку втрати якості будуть значно менше, навіть при великому скороченні розміру.

  На екрані ми бачимо 4 картинки (Оригінал, стислий фото з якістю 75%, з якістю 50% і 25%). Втрати не особливо помітні (але все ж є).

 4. Зберігаємо фото, яке найбільше підходить.

Як змінити розмір зображення?

Все що нам знадобиться – це стандартний графічний редактор Paint. Він встановлений на всіх операційних системах. Щоб відкрити його – перейдіть в меню Пуск, і вбийте в пошуковий рядок слово Paint. Далі просто відкрийте його.

Перед нами Панель управління. Слідуйте за всіма пунктами:

 1. Натисніть “Файл” в лівому верхньому кутку.
 2. Далі виберете “Відкрити”.
 3. Вкажіть ім’я файлу і шлях до нього (або ж просто знайдіть його на комп’ютері в вікні,).

На даному етапі ви відкрили зображення в повному оригінальному розмірі.

Для зміни розміру необхідно виконати ще кілька операцій:

 1. На верхній панелі вибирайте “Головна”.
 2. Потім натисніть “Змінити розмір”.

З’явиться вікно, яке показано нижче. Фото можна змінити в процентному співвідношенні або ж в пікселях.

ВАЖЛИВО! Слідкуйте за тим, щоб була галочка в полі “Зберегти пропорції”. Інакше фото буде розтягнуте.

 1. Вкажіть розміри зображення і натисніть “ок”.
 2. Готово. Тепер можете зберегти фото (Файл – Зберегти як – вкажіть місце – куди хочете зберегти – придумайте назву файлу). 

У підсумку можна сказати, що є два способи зменшення обсягу зображення. Це зменшення його розмірів і стиснення (з втратою якості). Вибирайте самі залежно від випадку.

Ссылка на основную публикацию