Споживчий кредит на техніку і електроніку. Що потрібно знати?

Що потрібно знати про споживчий кредит на техніку і електроніку? Сьогодні я розповім вам основні правила і яких помилок не варто допускати.

Пам’ятайте, поки немає ваших підписів в договорі – ви вирішуєте що брати. Дуже часто буває, що коли ви берете кредит менеджер сидить до вас обличчям, а монітор відвернуть від вас. І всупереч загальній думці, спочатку вирішує не банк, а менеджер заводить заявку.

Як правило, зараз всі магазини працюють за системою «біржа банків» і співробітник магазина заводить всю інформацію про вас в базу цієї біржі. І він вирішує, які «доповнення» вам включити (або сам їх додає, або коли приходить схвалення від банків там йде кілька програм (зі страховками і без)). Для зручності у них на екрані написано термін кредиту, перший внесок і щомісячний платіж.

Вам будуть пропонувати найвищий! Вимагайте показати варіанти схвалення (вони це можуть зробити), і вибирайте самі. Просіть специфікацію кредиту, в ній вказані позиції товару доданого в заявку на кредит. Якщо там є те, що ви не замовляли (доп послуги, аксесуари та ін.), То просіть переподать заявку ще раз без цих позицій!

Ніколи не піддавайтеся на вмовляння продавця, нібито це обов’язково, без цього не схвалюють тощо. Якщо говорять, що тоді не будуть заводити заявку, то сміливо телефонуйте в банк, будь-який з тих що у них є (АТ «ОТП Банк», «Банк Хоум Кредит», Альфа-Банк і ін.), І залишайте скаргу! Я вважаю, що краще 15 хвилин незручної ситуації, ніж ви з новим телевізором і з хвостом в 15000 гривень з додаткових послуг.

Визначити за якою вони системі оформляють в магазині кредит просто, запитаєте чи вас анкетувати менеджер банку по телефону. Якщо говорять немає і заводять заявку, значить це «біржа банків». Якщо оформляє співробітник конкретного банку – «Банківський клієнт».

Кредит через «банківський клієнт» – це класика великих магазинів, де в кредит беруть багато і часто. Думаю, багато хто брав холодильники, телевізори або будь-які інші товари в кредит і пам’ятають, як сидять 3-5 менеджерів від різних банків. Система там працює майже так само як з «біржею банків», тільки заводить заявку співробітник банку.

Тут починається все з продавця-консультанта. Зверніть увагу на його дії, адже спочатку саме він формує товар для оформлення в кредит і може додати зайвого. Це швидше за все настройки, які вам навіть робити не будуть в 80% випадків, гарантії довічні або можуть додати навіть товар! Так! Саме! У гіршому випадку його вам можуть і не віддати зовсім … Вкрай рідко, але і в великих магазинах зустрічаються шахраї!

Повернемося до оформлення кредиту. Як правило, консультант буде формувати вашу покупку за комп’ютером в залі. Поцікавтеся, що він робить. Приклад: «Ви оформляєте резерв на товар для моєї заявки в кредит? Мені гарантії не треба зайві, як в минулий раз, а то знову судитися не хотілося б … ».

Якщо він почне ухилятися або почне йти під будь-яким приводом – це перший індикатор обману з боку магазину. Значить хоче порадитися зі старшим на зміні. В ідеалі вони злякаються, що ви «в темі» і просто оформлять тільки товар.

Завжди звертайте увагу на деталі, так як кінцеве завдання продавця – заробити на вас грошей, і тільки потім – допомогти у виборі техніки (в більшості випадків). У будь-якому магазині є техніка, яку потрібно продати в першу чергу. Наприклад, за продаж холодильника «без хвоста» по голові точно не погладять, а якщо хороший директор, то ще й вставити можуть.

Тепер перейдемо за стіл до менеджера банку. В першу чергу ще раз попросіть показати список товару в кредит. На будь-які ухилення з боку менеджера поясніть, що ви прекрасно знаєте про страховки і інші продукти банку в кредитах і в будь-якому випадку будете брати тільки той товар, що потрібен вам і щоб не витрачати його і свого часу, хотілося переконається, що в заявці тільки ваша OLED панель на 80 дюймів. Головне не переходите на грубість, пам’ятайте, що це його робота і його «так вчили» оформляти кредити!

Перевіривши список і переконавшись у відсутності непотрібних позицій, попросіть продовжити оформлення заявки. Хвилин через п’ять прийде рішення від банку. Якщо почнуть говорити, що вам схвалений просто кредит з відсотками або розстрочка на 12 місяців, а ви хотіли на 24, то попросіть показати, чи дійсно це так і якщо він відмовиться показати схвалені варіанти, попросіть номер банку.

Телефонуйте і дізнавайтеся, на які умови була відправлена ​​заявка і чому менеджер стверджує, що схвалено тільки те, що вас не влаштувало. Зазвичай в такій ситуації менеджер банку почне намагатися вирішити конфлікт і піде на зустріч до моменту, коли в банку зніме трубку жива людина. Якщо немає, то дзвонимо далі і пояснюємо всю ситуацію на лінії банку. Після такого швидше за все йому ні чого не залишиться, крім як відступити під вашим напором.

Якщо він все таки демонструє вам екран і там тільки один пункт – кредит, наприклад. То попросіть надіслати ще раз заявку за програмою 0-0-24 або яку ви там хотіли ?! Тому що в банк посилають заявку за певною програмою, або відразу на всіх можливих. Це ніяк не впливає на схвалення, якщо у вас все в порядку з кредитною історією! Вас ніхто не зобов’язує брати кредит, який вас не влаштовує! І врешті-решт – просто підіть в інший магазин, їх зараз багато!

І ще один нюанс. Якщо вам дадуть список і там буде щось з того, що вам не треба – вас можуть просто вмовити, посилаючись, наприклад, на вимоги банку. Не вірте в казку про умови банку, що ви повинні обов’язково до кредиту взяти страховку або аксесуари або ще щось! В крайньому випадку нехай співробітник банку покаже офіційний документ банку, де прописано дана умова. Бувають і винятки, але пильність понад усе!

Ссылка на основную публикацию